Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z wątrobą/Coś na wątrobę-wątek zbiorczy.


kratka

Rekomendowane odpowiedzi

często poruszany jest temat szkodliwości leków, ale pod wzgledem uzależnienia albo wpływu na psychikę.

zastanawialiście się jednak jak mają się nasze żołądki i wątroby?

w mojej karierze lekowej zdażało mi się też nadużywać tabletek.

wiem, że mam zrypany żołądek, co do wątroby to nie wiem i chyba wolę nie wiedzieć.

 

apeluję zatem: pamiętajmy o naszych organach, nie zażywajmy tabsów na goły żołądek i popijajmy je zawsze przynajmniej połową szklanki wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem,to najpierw bada się krew. Stężenie hormonów we krwii..Poza ty ponoć i mocz dużo mówi o stanie wątroby. Najbardziej wiarygodnym badaniem jest biopsja (ale to juz po wcześniejszych wskazanich).. Jakoś do tej pory nie czytałam zbyt dużo na ten temat.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja przed leczeniem u psychiatry zaczynałam dzień od tabletki p/bólowej ' propranololu lub innego świństwa, teraz biorę tylko Paxitn 20 i to wszystko.Nic mnie nie boli , nie mam arytmii/a bywało strasznie/ i wogóle fajnie się czuje.Także nie wiem co jest lepsze.Zycie czy wegetacja.Pozdrowionko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę efectin 75 od paru dni i zaczęła boleć mnie wątroba,zresztą nigdy nie była za zdrowa.Mam takie pytanie,czy przy tym leku moge brac np.hepatil lub syrimarol osłonowo na wątrobe?Czy ktoś tak z Was się wspomagał i czy nie bedzie interakcji z efectinem?Prosze,odpiszcie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kasica73

nie znam sie na tym za bardzo ale jesli polaczylas kilka lekow naraz to mogla zajsc pomiedzy nimi interreakcja ,jesli zaczela cie bolec watroba to tym bardziej lepiej bedzie zachowac szczegolna ostroznosc ,mysle ze powinnas sie wstrzymac od ich zazywania i podskoczyc do pierwszej lepszej apteki by dowiedziec sie od farmaceuty czy mozesz brac te leki jednoczesnie.

pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam coś dziwnegi

w okolicach wątroby w okolicach splotu słonecznego w ciągudnia obsetwuji czuję jakby takie pulsowanie bioręalprox asentręi zolpidem

nic mnie nie boli

ale drząni nie co to "pulsowanie " siedze w pracy i się jak zacznie ...

wrrrrrrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio dowiedziałem się, że jestem chory na WZW typu B. Leki na ataki lękowe biorę z przerwami od około 10 lat. Ma ktoś na forum jakieś doświadczenia z lekami? Mi się wydaje, że Cital wzmaga dolegliwości wątrobowe, lerivon, który brałem również odstawiłem jak tylko dowiedziałem się, że mam WZW i za wysokie poziomy wskaźników wątrobowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 5 lak biore rozmaite lekarstwa na ta moja depresjie i moja watroba juz musi pieknie wygladac biedaczka :(

 

ale wiecie co ostanio przeczytalam w internecie ze siemie lniane jest rewelacyjna wrecz oslona na zalodek i na watrobe bardzo dobrze dzila jesli zazywa sie duzo lekow,chemi doskonle wplywa wtedy na watrobe.

od tygodnia pije sobie ta miksture dwa razy dziennie-siemie paczka 1.80 jest taniutkie.

 

nie chce znowu brac kolejnych lekarstw na watrobe hepatim czy cos tam ani controloks bo po co mam se znowu dokladac kolejnych prochow a siemie lanine jest ponoc rewelacyjne i bardzo bardzo zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne doswiadczenie z lekami i ich wplywem na zoaldek

 

w zasadzie leki nie podraznialy mi go

bylem wytlumiony praca brzucha spwoolniona zoladka tez

 

co mialo dobre i zle strony

 

natomiast jak od roku poradzilem sobie z tym lękami i zostal lekki niepokoj ktory troche daje napiecie to wtedy pojawila sie nadkwasota

 

a wątrobe mam w lepszym stanie niz przed epizodami lękowymi

bo wtedy wiecej pilem :)

 

a wiec leki az tak bardzo nie niszcza

 

bardziej niszczy stres i alkohol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale brak stresu = smierc :) lub wegetacja

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:56 am ]

torche przesadzacie a wiec ponawiam opis mojego badania

 

zaburzenia lekowe pojawily sie u mnie w wieku 21 lat w wieku 24 ucichly, zmniejszly sie , jako tako sobie poradzilem

 

i mialem w swoim zyciu 2 badania watroby

 

jedno w wieku 19 lat...pilem duzo alkoholu rowno ;)

o zarlem wszystko

 

wyszlo zw watroba lekko przetluszczona

 

potem w wieku 23 lat... po 1.5 roky zazywania roznych lekow

wyszlo: brak zmian ;)

 

wiec zamiast sie martwic ze cos tam was kluje

to po 1..bole moga promieniowac

czyli boli w okolicy watroby a to moze byc zoladek

 

jakies pulsowania to moze byc brak mangezu lub reakcja na stres i nie ma co sie przejmowac

 

zrob badania i nie marudz....takie badania ogolnie warto robic raz na 5/10 lat wiec nie szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×