Skocz do zawartości
Nerwica.com

SELEGILINA (Selgres)


Fightel

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      11
    • Nie
      4
    • Zaszkodziła
      1


Rekomendowane odpowiedzi

No niby do 10mg działa wylacznie na mao-b a powyżej juz troche na mao-a a ja biore 15 mg sele i do tego 400mg sertraliny i dupy mi nie urywa. Zależy kto jaką ma depre.

 

-- 14 lut 2016, 19:54 --

 

Zrób se badania hormonalne, estradiol prolaktyna i testosteron WOLNY!. Koniecznie wolny. Jak wolny masz po srodku normy to jest już mało tak naprawde. Ja mialem prolaktyne wyjebaną na 69(gdzie gorna granica normy to 15) i zbiłem w 2 tygodnie do 30, jutro chyba pójde znowu na badanie prolakty i estradiolu. I lepiej się czuję o wiele, przypadek? Wątpie że przypadek bo lata brania ssri i nerwicy samej w sobie, tych bezsenności mogły niezle rozregulować gospodarke hormonalną. A np. estradiol miałem poniżej normy a testosteron ledwo powyżej dolnej normy...

 

-- 14 lut 2016, 19:56 --

 

Kurde nie tu, się pomyliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewgf to ile ty tych leków bierzesz? Solian, fluanxol, chlorprotiksen, selegilina, sertralina i metylofenidat? Solianu już chyba nie bierzesz.

 

Ja po solianie wybudzam sie kilka razy w nocy i wiem ze pare osób też tak miało ale w ulotce nic o tym nie pisze...

 

Ja nawet przy braniu paracetamolu wypiłem jedno piwko a można sobie uszkodzić wątrobe przez takie mixy ale to przy duzych dawkach alkoholu i paracetamolu. Zależy co się ma na myśli pisząć "czy można wypić jakieś alko" i przypominam że im częściej i więcej się pije tym szybciej popada się alkoholizm ponieważ alkohol jest substancją uzależniającą co prawda legalną ale jest narkotykiem twardym prowadzącym do silnego uzaleznienia z którego bardzo trudno się wyzwolić jak już raz wpadnie się w sidła nałogu :twisted:

 

-- 23 lut 2016, 03:01 --

 

a uzaleznienie to nie tylko picie codzienne ale także konieczność okresowego zażywania tego napoju np. raz na 2 tygodnie danie mocno w palnik. Z czasem przerwy miedzy piciem robia się coraz krótsze a ilość wypijanego alkoholu coraz większa gdyż alkoholizm to choroba postepująca. Więc warto pić świadomie tzn. mieć świadomość do czego to prowadzi. Jeśli spędzanie wolnego czasu zaczyna często kojarzyć się z wypiciem to już powinno zapalić się nam czerwone światełko alarmowe. Picie bez okazji tylko dlatego że jest weekend itd.

 

Czemu to pisze? Tak dla przestrogi bo znam pare osób co mają z tym wiekszy lub mniejszy problem i czytałem troche o tym też i sam też kiedyś za często popijałem, często nie dlatego że sam miałem ochotę się napić tylko dlatego że inni pili to i ja też siłą rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kontrast jaką dawkę bierzesz? Czy 5mg na dobe to dawka którą się poczuje w psychice w sensie wzrostu motywacji, zwiększenia energi itd? Bo gdzieś słyszałęm że małe dawki to działają tylko na tkanki obwodowe a na mózg nie ale moze to nieprawda?

 

-- 23 lut 2016, 18:39 --

 

To co wyczytałem o selegilinie a jest przeze mnie porządane to:

-działanie neuroprotekcyjne (niwelowanie stresu oksydacyjnego, przeciwutleniacz)

-brak skutków ubocznych przy małych dawkach

-wzrost motywacji

-likwidacja zmęczenia i senności

- zwiększenie zdolności poznawczych np. poprawa pamięci, pomaga przy demencji

- regeneruje mózg poprzez wpływ na tworzenie nowych połączeń między neuronami

-zwiększenie libido

-wydłuża życie u zwierząt u gryzoni czy muszek owocówek - być może też u człowieka

-obniżenie poziomu prolaktyny (działanie prodopaminergiczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, troche tego biore ;d fluanxol, setralina, sele, metylo a na noc chlorprothixen, alpra i 25mg kwety ale to gówno chce odstawić. 5 mg już odczujesz lajtowo. W paczce jest po 60 tabl 5mg wiec masz 1 na 2 miechy. Mi jedna paka na 20 dni starczy :D Ale jeszcze do tego kupa supli i osłony na wątrobe eseentiale forte i witamina b6, cynk, Centrum, bromergon 5mg na dzien, Wit. C, d3, b3, kompleks zenszenia, tabaka i fenyloetyloamina :) Ostatnie dni coś kiepsko mi się śpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazłem na jakie receptory działa chlorprotiksen ale jako neuroleptyk blokuje dopamine więć wzrasta prolaktyna. W pierwszej kolejności powinieneś poodstawiać wszystkie neuroleptyki zanim zaczniesz zbijać lekami prolaktyne. Może się okazać że po odstawieniu neuroleptyków prolaktyne będziesz miał idealną. Bo to tak jakby łykać leki uspokajające i nasenne a potem pić hektolitry kawy żeby się obudzić - a wystarczy nie brać tych leków które wywołują senność i kawa nie potrzebna.....

 

Kwetiapina a właściwie jej metabolit jest inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny ale to pewnie odczuwalne jest dopiero w większych dawkach.

 

A może na sen wieczorem hydroxyzyna albo melatonina albo jeszcze co innego....? jakieś ziółka

 

i masz faze po PEA? ile bierzesz - tak jak zalecałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, dużo więcej tego pea biore. Ja juz ci pisałem że ja prolaktyne mialem 3x norma zanim jakiekolwiek leki zacząłem brać półtora roku temu. Hydroxyzyna mnie w ogole nie rusza tak jak inne na h1, melatoniny nie próbowałem własnie musiałbym spróbować. A chlorprothixen ma to do siebie ze half-life wynosi 8-12 h więc aż tak tragicznie nie jest. Odstawiam powoli leki, ale powoli. Ziółkami tez próbowałem sie leczyć i nic nie dawało. Melisa mnie tylko rozdraznia, zenszen indyjski coś tam dawał ale slabo.

To znalazlem o chlorze :

Chlorprothixene exerts strong antagonism at the following receptors:

 

5-HT2: antipsychotic effects, anxiolysis, weight gain

D1, D2, D3: antipsychotic effects, sedation, extrapyramidal side effects, prolactin increase, depression, apathy/anhedonia, weight gain

H1: sedation, weight gain

mACh: anticholinergic effects, inhibition of extrapyramidal side effects

α1-adrenergic: hypotension, tachycardia

I cos mi się to nie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, Z mao jest taka faza, ze jest efekt adaptacji i wiele osob mowi, ze po jakims czasie nie działa, zwieksza dawki ale jak odstawi na dluzej i wroci depresja (jak wroci bo to chyba lek o najwiekszych mozliwoscia ,,nie wrocenia'') to wtedy łoo jednak dzialalo ale chcialem wiecej. Wlasnie wiecej, tego sie trzeba ustrzec, tego efektu wybicia ktory jest na poczatku, trzeba zrozumiec ze ten po czesci cpunski aper nie wroci. Wtedy aby to wydluzyc i jak najdłużej miec te fazy motywacyjne trzeba dzialac, duzo dzialac aby rozbujać uklad nagrody, realizacji i tego calego zadowolenia. Spoko dziala nawet 5 choc ja biore od 5 do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to dołączyć do fluoksetyny dawki 5-10mg jako maoB ?

 

-- 29 lut 2016, 10:25 --

 

No niby do 10mg działa wylacznie na mao-b a powyżej juz troche na mao-a a ja biore 15 mg sele i do tego 400mg sertraliny i dupy mi nie urywa. Zależy kto jaką ma depre.

 

czyli mogę śmiało dorzucić do fluoksetyny dawke 5/10mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można bezpiecznie łączyć selegiline (w małych lub duzych dawkach) z metylofenidatem?

 

----------------------------------------

http://reference.medscape.com/drug-interactionchecker -> selegiline + methylphenidate

 

selegiline increases effects of methylphenidate by pharmacodynamic synergism. Never use combination. Risk of acute hypertensive episode. Methylphenidate is contraindicated during treatment with an MAOI and also within a minimum of 14 days following discontinuation of an MAOI.

---------------------------------------

czyli selegilina wzmacnia efekty metylofenidatu poprzez synergizm, Nigdy nie używać połączenia. Ryzyko cięzkiego nadciśnienia.

 

-- 01 mar 2016, 19:19 --

 

Przy selegilinie trzeba unikać jedzenia bogatego w tyramine? Ten wzrost ciśnienia chyba tyczy się własnie interakcji z tyraminą.... '

 

Bierzesz 80mg MPH i 15mg selegiliny codziennie tak i nic się nie dzieje? To spoko.

 

-- 10 mar 2016, 18:02 --

 

Tu po angielsku o selegilinie: http://www.drugs.com/pro/selegiline.html

 

Zrozumiałem z tego że selegilina do 10mg/dobe działa tylko na MAO-B i że MAO-B znajduje się głownie w mózgu. W takich dawkach dieta/tyramina nie ma znaczenia.

 

MAO-A znajduje się głównie w jelitach i to MAO-A głównie odpowiada za rozkład tyraminy.

 

-- 10 mar 2016, 18:09 --

 

http://www.rxlist.com/eldepryl-drug/warnings-precautions.htm

 

-- 10 mar 2016, 23:50 --

 

http://www.futurescience.com/deprenyl.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, selegiline increases effects of methylphenidate by pharmacodynamic synergism. Never use combination. Risk of acute hypertensive episode. Methylphenidate is contraindicated during treatment with an MAOI and also within a minimum of 14 days following discontinuation of an MAOI. - dokladnie tu nie ma zaznaczone ze chodzi o imao-a. Ja biore 15 mg sele i jem co popadnie, mięsa w chuj i ryb w chuj. Do tego 400mg setraliny i 80-120mg metylofenidatu i nic mi sie nie dzieje. Ale widze ze jakbym nie cwiczyl np. interwałów to by mi ciśnienie szalalo a tak jest w normie.

"Zrozumiałem z tego że selegilina do 10mg/dobe działa tylko na MAO-B i że MAO-B znajduje się głownie w mózgu. W takich dawkach dieta/tyramina nie ma znaczenia." No nie ma, ani nawet solarium nic nie szkodzi mi. Nawet przy srednich dawkach moklobemidu czyli IMAO-A(głównie) ludzie też tak wcale nie uwazaja na diete itp. Straszą tym zespołem serotoninowym jak jakąś babą jagą małe dzieci.

benzowiec84, jak po takich dawkach miales wkurw to strach sie bać co mi sie powinno dziać ;d

Calkiem inne dzialanie, wedlug mnie dosc mocno zaugmentowane ma metylo+seleginilina i do tego jeszcze sertralina.

Ale nic tak naprawde nie równa się z testosteronem w zastrzykach. Żaden antydepresant sie temu nie równa, ahh. Ciężko to wogole opisać. Duzo też robią hormony a raczej ich nieprawidlowy balans. A wlasnie psychotropy rozdupiaja ten ład prolaktynowo/dopaminowo/serotoninowy. Najgorsze są antypsycho/neuroleptyki

 

Oczywiście nikomu nie polecam robić tego co ja, ja już po prostu bylem tak zdeterminowany i zrezygnowany jednocześnie działaniami bezowocnymi lekarzy ze postanowilem sam wziąć sprawy w swoje ręce. Pomógł mi dużo w tym mój dobry angielski bo wiedze czerpałem głownie z zagranicznych forum bo na polskich wiedza jest okrojona i nieco cofnięta. Sporo książek, pare lat męczarni testów i eksperymentów na sobie mnie to kosztowało. Teraz po prostu ŻYJĘ a nie wegetuję z dnia na dzień. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEA - można kupić tutaj-> http://allchemy.pl/nastroj/pea-fenyloetyloamina chyba najtańszy sklep w polskim internecie. Kupiłem narazie od allchemy.pl Adrafinil tylko - dobrze zapakowany, w środku dodatkowo foliowa torebeczka i miarka do odmierzania proszku. Zadnych zastrzeżeń, termin przydatkowści podany itd. Wszystko elegancji. Można zadzwonić do nich z pytaniami itd. Oczywiście dawkowanie PEA przy braniu selegiliny jest duuuuużo mniejsze o trzeba o tym poczytać żeby wiedziećco się robi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ewgf" ty takie mixy walisz :) czytałeś mój post o hormonach , napisałem w dziale o metylo i na pw :)

 

na pewno nie ma się co bać dodać sele 5mg do fluoksetynki ??? zbiję mi to moją zawyżoną prolaktyne?

 

-- 14 mar 2016, 18:36 --

 

mam 342.1 ulU/ml - norma (86-324) to troche chujowo :)

a estradiol poniżej dolnej granicy :)

jak brałem sele to prolaktynki pewno miałem marginalne ilości , czuć bylo testosteronowy wkurw :)

 

-- 14 mar 2016, 18:38 --

 

a i przed braniem fluo , jak nic nie brałem to też miałem na bank niską prolaktyne i dużo testosteronu , bo rozbiłem lustro w domu ręką , musiałem pozszywać ręke , ale byłem mocno zły . fluo mnie wyciszyło . teraz sobie nie wyobrażam zbić lustra , nie cuzje takiej potrzeby :)

 

-- 14 mar 2016, 18:42 --

 

czekam na wyniki wol;nego testosteronu , jak będzie zaniżony to będzie padaka . po fluo ruchać mi się nie chcę , ale pewnie to wina prolaktyny , ale ciul wie , wsumie zawsze byłem wku*iony więc może teść wyjdzie dobrze . zobaczy się . szkoda że nie zrobiłem też w osoczu to juz bym miał wyniki a tak na wolny musze czekać. potne się jak wyjdzie że jestem bardziej dziewczynką niż chłopcem :)

 

-- 14 mar 2016, 18:44 --

 

ps: zarzuciłem sobie 50mg amisulpirydu + kawa , może mnie zaaktywuję bo zmulony jestem (dzień jak co dzień) po amisulprd to suty rosną , też daję prolaktynki :) hehe

 

-- 14 mar 2016, 18:59 --

 

Ewgf a jak cisnienie u ciebie i serce po takich kombosach co ty walisz :) mierzysz sobie , ja to nawet po fluo mam podwyzszonę 140/145 na 95-100 . ta druga granica zawsze ostro zawyżona.

 

-- 14 mar 2016, 19:11 --

 

o testosteronie to słyszałem w Dr.House , mówił że niski testosteron powoduję depresje . także zastrzyki z teścia mogą być dobre na depre.

 

-- 14 mar 2016, 19:12 --

 

z kolei zawyzona prolaktyna też powoduje depresje , także SRI nie powinny zawyżać jej , a to robią , nie ładnie.

 

-- 14 mar 2016, 19:34 --

 

amisulpi pobudzil cos jak kawa , ale nie przyjemnie , dolrzucam 50mg baclofenu na rozluznienie

 

-- 14 mar 2016, 20:00 --

 

czy amisulpiryd w dawkach do 100mg też podnosi poziom nielubianej prolaktynki ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amisulpiryd podnosi prolaktyne w każdych dawkach. ja przy braniu 50mg mialem prolaktyne 36 a górna norma w tym laboratorium to 12 czy coś w ten deseń.

 

jak długo brałeś paniczu ?

 

-- 15 mar 2016, 02:03 --

 

boję się sele dołożyć do fluo , chodz ludzie piszą że nie ma interakcji bo jest mao-b w dawkach do 10 mg , ale nawet małe dawki w wyniku długoterminowego brania , przekształcają się w mao a . ciul wie . dorzuciłbym chociaż 2,5mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to biore pare lat - z krotkimi przerwami :/ mam już go dośc ale jakoś ciezko go odstawic ...... moze wlasnie ta selegilinka pomoglaby na motywacje i bym solia odstawil dzieki niej.... jak sie nie ma schizo to lepiej nie tykacc neuroleptykow

 

no ale ty nie masz shizo tak?? na depre bierzesz solian?? i to tak długo , działa jeszcze na ciebie?? a jakie dawki przyjmujesz.

 

-- 15 mar 2016, 02:56 --

 

w ogole na co sie leczysz?

 

-- 15 mar 2016, 03:00 --

 

od sele za wiele nie oczekuj , ale co organizm to reakcja , może daję trochę motywacje , ale mi czegoś brakowało i i tak się nie realizowałem nawet jak chciałem coś zrobić , to chyba lęk mnie ograniczał , daję też potężny wkurw -wkurwiony często byłem na niej , czułem się jak pies spuszczony z łańcucha , dość aktywny , mało senności ,zmuły nie było . ale czy pobudzała nie wiem , może jak kawa. ogolnie na sele nie zrealizowałem się, ani na depresje mi nie pomogła. libido ogromne , musialem kilka razyh w tygodniu się zmasturbować , prolaktyna na bank była bardzo nisko , czuć to . wysokie libido , mocny wkurw i brak zmuły tak to zapamiętałem . brałem dawki 10mg

 

-- 15 mar 2016, 03:01 --

 

myślę że to miksu z SSRI moglo by byc spoko , ale solo nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, no ciśnienie ok, ale pikawa czasami wali mocno zwlaszcza jak zarzucam przed treningiem PEA. Ja nie wiem co ty za sele mialeś ale ja zadnego wkurwa nie mam po sele, wkurwia to bede mial na lato po trenbolonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam schizo. Biore 50mg/dobe amisulpirydu. Chciałem toto odstawićale jak nie wziołem to nawet nie chciało mi się komputera włączyć. Jak wziołem po przerwie kilku dni to fajnego kopa dawało a na drugi dzien sennosc masakryczna i takie tam rożne........ bla bla bla

 

Na angielskiej wikipedi pisze ze o ile można selegiline łączyć z SSRI o tyle łączenie jej właśnie z fluoxetyną możę dać poważne interakccje https://en.wikipedia.org/wiki/Selegiline#Interactions trzebaby poszukać czemu połączenie tych 2 leków może być tak niebezpieczne......

 

Selegiline na depresje bierze sie w dużych dawkach. Plastry EMSAM stosuje sie w dawkach od 6mg do 12mg/dobe selegiliny. Wchłanialność przez skóre musi byćbardzo dobra. Przyjmowana oralnie ma słabą przyswajalność więć na depre trzeba brać jej dużooooo

 

Wyczytałem że selegilina metabolizuje sie do enancjomerów L-amfetaminy i L-metamfetaminy które nie uzależniają i nie posiadają właściwości psychoaktywnych! Psychoaktywne są d-amfetamina i d-metamfetamine, które nie powstają podczas przyjmowania selegiliny. Aczkolwiek testy na narkotyki będą wykrywać amfetamine nawet chyba do tygodnia od przyjęcia pojedyńczej dawki.

 

-- 19 mar 2016, 11:56 --

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9673855

 

W dawkach do 10mg nie powinna potęgować efektów tyraminy, nadciśnienia...

 

-- 19 mar 2016, 11:59 --

 

http://www.selegiline.com/ ponoć jest odwracalnym inhibitorem MAO-A. Ale jak moze byc nieodwracalna dla MAO_B a odwracalna dla MAO-A? :)

 

-- 19 mar 2016, 12:02 --

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8889283 polaczenie moklobemidu i selegiliny

 

-- 19 mar 2016, 12:14 --

 

w badaniu stosowano połączenie moklo i sele zaledwie tydzień więc badanie nic nie mówi o przewlekłym stosowaniu takiego połączenia...

 

-- 19 mar 2016, 15:58 --

 

https://books.google.pl/books?id=iUi5ErxyhVYC&lpg=PA202&dq=reversible%20deprenyl&hl=pl&pg=PA199#v=onepage&q&f=false

o selegilinie i tyraminie

 

Więć deprenyl (selegilina) jest odwracalnym inhibitorem MAO-A i dlatego cięzko przedawkować tyramine biorąc selegiline. Nawet były testy gdzie dawano do 200mg tyraminy pacjentom biorącym selegiline i nic sie nie dzialo - trzebaby poszukac tego badania - ciekawe jak dlugo brali sele i w jakich dawkach ale napewno minimum 10mg brali.

 

-- 04 maja 2016, 20:48 --

 

Jak ktoś ma na zbyciu selegiline to proszę o kontakt na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×