Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Mam opakowanie Pregabaliny Sandoz jakby ktoś chciał

 

lepiej sam jedz/ zostaw sobie , bo sprzedaż ,,, a za tydzien będziesz chciał kupić ;)

Do czego to doszło ,że Pregabaline można było wyrwać w Aptece za 20-30 zł.

Chyba się skuszę , bo ostatni raz brałem 3 lata temu ( Liryca ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu piekło. Potworne piekło. Lęk straszny, niepokój, napięcie, smutek, rozpacz. Doszłam do dawki 80 mg Seroxatu i masakra. Lekarka kazała zmniejszyć Seroxat z 80 mg do 60 mg, Mirzaten 45 mg bez zmian. Dziś terapeutka powiedziała, że kończy ze mną spotkania, bo to nie jest terapia tylko wysluchiwanie mnie, a ja całą godzinę wylewam krokodyle łzy i tylko gadam w jakim lęku jestem. I że ona nie może brać pieniędzy, jeśli nie jest w stanie pomóc. I ja się rozpadlam psychicznie. Zaczęłam błagać, żeby mnie nie opuszczala. Jak ja jestem chora, emocjonalna kaleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - 300-450 mg to było to. Co do działania antylękowego, to ciężko mi coś konkretnego powiedzieć, bo jak zacząłem brać Lyricę, to brałem już Zoloft (Sertralina). Lyricę włączyłem w celu redukcji objawów somatycznych GAD i tu duża dawka działa bardzo dobrze już od wielu lat. Z biegiem czasu działanie uległo jednak pewnej modyfikacji, tzn. zanikł aspekt euforyczny i outujący. Teraz biorę 600 mg, choć to zabójcze dla portfela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - 300-450 mg to było to. Co do działania antylękowego, to ciężko mi coś konkretnego powiedzieć, bo jak zacząłem brać Lyricę, to brałem już Zoloft (Sertralina). Lyricę włączyłem w celu redukcji objawów somatycznych GAD i tu duża dawka działa bardzo dobrze już od wielu lat. Z biegiem czasu działanie uległo jednak pewnej modyfikacji, tzn. zanikł aspekt euforyczny i outujący. Teraz biorę 600 mg, choć to zabójcze dla portfela...

 

Już teraz przy generykach nie jest tak źle. 1 op 150mg 56szt kosztuje 40zł, Biorąc max dawkę wychodzi 80zł miesiąc. Jest to do przełknięcia.

A powiedz mi jak z wagą u Ciebie na tej dawce? Przytyłeś coś po włączeniu pregabaliny, albo zwiększył Ci się apetyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przytyłem na Lyrice (z 96 kg na 110), choć inna sprawa, że przestałem się też ruszać, a wcześniej dużo jeździłem na rowerze. Co ciekawe, to że rzuciłem sport też bym przypisał działaniu Lyriki :-) Przestało mi w pewnym stopniu zależeć na formie fizycznej. Nastąpiło jakieś rozluźnienie psychiczne i somatyczne. Somatyczne dużo lepsze niż po benzo. Natomiast zyskałem większą chęć realizowania zainteresowań intelektualnych. Pewnie dlatego, że GAD mnie zawsze trzymał bliżej fizyczności, a Lyrica skutecznie zredukowała GAD. Przez pierwszy rok brania odczuwałem też lekką i średnią euforię.

Chętnie spróbuję generyka. Czy to jest do kupienia w aptece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można zamówić na doz.pl i odebrać w jednej z ich aptek. Obecnie są dostępne 2 generyki Pregabalin Zentiva i Pregabalin Sandoz. Spróbuj bo różnica w cenie jest kolosalna.

Kurcze jednak 14kg przytyć to jest sporo, tym bardziej, że brałeś z sertraliną, która z reguły ma anorektyczny wpływ.

A jakie miałeś objawy te "fizyczne objawy GAD", które tak skutecznie zlikwidowała Lyrica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lyrica zredukowała napięcie mięśniowe i parestezje w stylu: za ciepło, swędzenie, jakiś "prąd" przechodzący przez ciało, drżenie.

Jak myślisz - czy potrzebna jest recepta konkretnie na któryś z tych specyfików czy wystarczy na Lyricę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę prywatnie, i dostaję recepty z refundacją zawsze i od różnych lekarzy, oczywiście jeśli lek jest refundowany. W przyszłym tygodniu będę umawiał się do psychiatry bo SNRI tak jaki i SSRI nie działają. Muszę zmienić leki. Myślę teraz o sulpirydzie i pregabalinie. Zobaczę co lekarz powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich; ) od kilku dni podczytuje, od 6 dni biorę pregabaline. To moje pierwsze tabletki, poza afobamem-doraźnie (w ciągu 5 lat wzięłam łącznie z 10 tabletek, jednorazowo 1/2 0,25mg.) Niestety na chwilę obecną zero poprawy, zawroty glowy się nasilily.. ; (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu wystarczy recepta na Lyricę.

 

elfrid odpisz na pw ?

 

-- 21 mar 2016, 08:21 --

 

mam pytnaie o zażywaczy prega. odpowiedzcie mi, jak się czujecie na tym leku , wiem że nie działa jak benzo i baclofen i nie czuć tego , ale czy działa na lęki społeczne , że gdzies idziesz wśród luzi i jestem bez lęków , na fobie społeczne , no i jak długo moźna to brać , z rok można by było? , a szybko rosnie tolerancja? czy np dawka taka dawka 300 do 450 starczy na długo bez potrzeby zwiększania jak już się do niej dojdzie . np na rok ? czy szybko kończy sie jej działanie przeciwlękowe?

 

 

stresuje sie w hipermarketach , źle się czuje w auotobusie i takie tam . pomoże to na to i jak z toleracją na lek , i czy nie zaburza koncentracji , chciałbym oto poprosić lekarza ale nie wiem czy warto się w to bawić?

 

zastanawiam się nad dorzuceniem tego do fluoksetyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×