Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wchodzę na dawkę 150 mg/d. Jak na tak krótki okres (6 dni) brania to mam sporo uboków.
a ja biore nadal 37 i tez mam uboki, chociaz juz rzadko. Podziwiam ze od razu wszedles na 150 :shock:

 

Nie tak od razu, bo to trwało 6 dni. Mam nadzieję , że uboki szybo miną, bo są nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiercionauta, to bardzo i tak krotko. Ja za 1 razem to chyba z 2 tyg jechalam na 37, teraz to juz chyba tez dobijam do 2 tygodnia ale jeszcze postoje sobie na tej dawce. Wspolczuje ubokow, sa straszne :time:

 

-- 14 lut 2016, 13:34 --

 

29 dzień brania wenli - 75

 

Mam kryzys. Zaczynam się zastanawiać, czy branie tych leków ma sens. Przetestowałam już pełną gamę ssri i kilka innych możliwości. Bezsenność jak była tak jest. Humor przeciętny/słaby. Kastracja totalna.

Może rzucić to wszystko i spróbować żyć bez tego?

A chlorprotixen bralas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, 37,5 mg brałem tylko przez jeden dzień. Trochę się przeraziłem jak ktoś napisał, że wenla zaczęła działać po 3 miesiącach. Teraz czekam z niecierpliwością na pozytywne efekty wenli, bo muszę zacząć budować sobie życie niemal od początku. Tym razem z pomocą terapeuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wchodzę na dawkę 150 mg/d. Jak na tak krótki okres (6 dni) brania to mam sporo uboków.
a ja biore nadal 37 i tez mam uboki, chociaz juz rzadko. Podziwiam ze od razu wszedles na 150 :shock:

 

Nie tak od razu, bo to trwało 6 dni. Mam nadzieję , że uboki szybo miną, bo są nie do zniesienia.

Ja odrazu zaczelam od 75 po 3 dniach 150 we wtorek bd 2 tyg i juz widze taki efekt ze strach i lęki sie zmiejszyly zrobilam sie rozmowna.A z ubokow to brak apetytu calkowity nudnosci zwiekszony niepokoj no i gdyby nie triticco pewnie bezsennosc. A ciebie co tak meczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z wchodzeniem w Efectin (75 mg na dzień) nie miałem problemu. Może powodował na początku trochę otępienia no i permanentnie trzeba się było męczyć, żeby dojść czy to z partnerką, czy ręcznie. Natomiast nagłe zejście z Efectinu to jest tragedia, dwa razy mi się to w życiu zdarzyło i to jest straszne, co się wtedy z organizmem i umysłem dzieje. Jednak biorąc przez miesiąc dawkę 37,5 mg na dzień, wyszedłem z Efectinu już drugi raz chyba w miarę bezobjawowo. Wychodzenie z Trittico, oczywiście stopniowe, to jest dla mnie droga przez mękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlę już 3 miesiące. Zero uboków u mnie oprocz tego, ze co raz cześciej się łapię na zgrzytaniu zębami. Zauważył ktoś takie coś u siebie?
A jak z działaniem przeciwdepresyjnym tego leku??

Całkiem niezle. Czuje lekka poprawe. Niezle niweluje lęki. Wczesniej bralem fluoksetyne i praktycznie nie odczulem dzialania. Na wenli czuje sie lepiej, a depreche mam bardzo dlugo, ok 3 lata. Leczyc sie zaczalem jakies 5 miesiecy temu dopiero wiec nie spodziewam sie ze wszystko minie z dnia na dzien. 3 miesiace na wenli dopiero. Lacze z mianseryna ale mysle o zmianie na mirtazapine. Ogolnie odnosze wrazenie, ze wenla dziala na mnie dobrze, przynajmniej w jakims tam stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlę już 3 miesiące. Zero uboków u mnie oprocz tego, ze co raz cześciej się łapię na zgrzytaniu zębami. Zauważył ktoś takie coś u siebie?
A jak z działaniem przeciwdepresyjnym tego leku??

Całkiem niezle. Czuje lekka poprawe. Niezle niweluje lęki. Wczesniej bralem fluoksetyne i praktycznie nie odczulem dzialania. Na wenli czuje sie lepiej, a depreche mam bardzo dlugo, ok 3 lata. Leczyc sie zaczalem jakies 5 miesiecy temu dopiero wiec nie spodziewam sie ze wszystko minie z dnia na dzien. 3 miesiace na wenli dopiero. Lacze z mianseryna ale mysle o zmianie na mirtazapine. Ogolnie odnosze wrazenie, ze wenla dziala na mnie dobrze, przynajmniej w jakims tam stopniu.

No to spoko, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlę już 3 miesiące. Zero uboków u mnie oprocz tego, ze co raz cześciej się łapię na zgrzytaniu zębami. Zauważył ktoś takie coś u siebie?
A jak z działaniem przeciwdepresyjnym tego leku??

Całkiem niezle. Czuje lekka poprawe. Niezle niweluje lęki. Wczesniej bralem fluoksetyne i praktycznie nie odczulem dzialania. Na wenli czuje sie lepiej, a depreche mam bardzo dlugo, ok 3 lata. Leczyc sie zaczalem jakies 5 miesiecy temu dopiero wiec nie spodziewam sie ze wszystko minie z dnia na dzien. 3 miesiace na wenli dopiero. Lacze z mianseryna ale mysle o zmianie na mirtazapine. Ogolnie odnosze wrazenie, ze wenla dziala na mnie dobrze, przynajmniej w jakims tam stopniu.

A po jakim czasie zaczela dzialac u ciebie na leki ? Bierzesz ja na dzien czy na noc? Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.
Masz lek z przedłużonym uwalnianiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.
Dziekuje za odpowiec jestem mega przerazona bo biore 150 wieczorem do tego triticco 75 i czuje sie tragicznie oblewaja mnie poty parzenia ciala niepokoj ktory budzi mnie o 3/4 i koniec spania niewiem juz co mam robic niczym nie potrafie sie zajac w czwartek bd 2 tyg i martwie sie ze to sie nie uspokoi co robic moze zrezygnowac z tego leku ? Jutro mam wizyte u lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, uspokoic to sie uspokoji tyle ze po m-ce moze byc nawet.

 

 

Blondie, mozna sprobowac, na mnie super działał przy wenli, ani nie zamulał ani nic tylko działanie nasenne.

 

-- 15 lut 2016, 12:56 --

 

agusiaww, 37,5 mg brałem tylko przez jeden dzień. Trochę się przeraziłem jak ktoś napisał, że wenla zaczęła działać po 3 miesiącach. Teraz czekam z niecierpliwością na pozytywne efekty wenli, bo muszę zacząć budować sobie życie niemal od początku. Tym razem z pomocą terapeuty.
to zalezy, na mnie zadziała teraz praktycznie po kilku dniach a mam dawke jedynie podtrzymujaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.
Dziekuje za odpowiec jestem mega przerazona bo biore 150 wieczorem do tego triticco 75 i czuje sie tragicznie oblewaja mnie poty parzenia ciala niepokoj ktory budzi mnie o 3/4 i koniec spania niewiem juz co mam robic niczym nie potrafie sie zajac w czwartek bd 2 tyg i martwie sie ze to sie nie uspokoi co robic moze zrezygnowac z tego leku ? Jutro mam wizyte u lekarz.

A jak szybko weszłaś na dawkę 150mg? Ja pamiętam, że wchodziłem bardzo powoli. Pierwsze dwa dni brałem 2x1/4 tabletki 37.5mg. Natępne 3 dni rano 1/2 tabletki i po południu 1/4. Potem 2 dni 2x1/2 tabletki. Potem 2 dni rano cała tabletka, po południu 1/2 tabletki. Potem tydzień 2xcała tabletka i potem już 3x cała. I w ten sposób obyło się bez jakichkolwiek uboków. Może nie warto tak szybko rezygnować, bo to nie jest zły lek. Mi naprawdę pomógł. Zapytaj lekarza oczywiście ale wydaje mi się, ze to jak się czujesz jest spowodowane tylko tym, że zbyt szybko weszłaś na taką dawkę. Ale oczywiście słuchaj lekarza. Powodzenia życzę i nie zniechęcaj się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, uspokoic to sie uspokoji tyle ze po m-ce moze byc nawet.

 

 

Blondie, mozna sprobowac, na mnie super działał przy wenli, ani nie zamulał ani nic tylko działanie nasenne.

 

-- 15 lut 2016, 12:56 --

 

agusiaww , 37,5 mg brałem tylko przez jeden dzień. Trochę się przeraziłem jak ktoś napisał, że wenla zaczęła działać po 3 miesiącach. Teraz czekam z niecierpliwością na pozytywne efekty wenli, bo muszę zacząć budować sobie życie niemal od początku. Tym razem z pomocą terapeuty.
to zalezy, na mnie zadziała teraz praktycznie po kilku dniach a mam dawke jedynie podtrzymujaca.
Dzięjuje za odpowiec bo naprawde sama juz niewiem jak sobie pomoc niemam juz sily non stop dzien w dzien to samo boje sie zeby sie nie poddac zreszta wszystkiego sie juz boje nawt brac te leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.
Masz lek z przedłużonym uwalnianiem??

Tak. Dlatego nie wiem czemu 3 razy dziennie mam brać ale jakoś specjanie mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie działanie poczułem po około 6-7 tygodniech. Potem stopniowo czułem się co raz lepiej. Po 3 miesiącach brania nie męczą mnie w końcu myśli samobójcze i zdecydowanie mniej lęków się pojawia. Nie nakręcam się tak już negatywnie na wszystko. Jeszcze mi daleko do całkowitej poprawy ale jest coś lepeiej. Biorę rano, w południe i po południu czyli 3x37.5 mg. Nie wiem czemu takie dawkowanie mi ustaliła psycholka ale stosuję się do zaleceń. Do tego 30 mg mianseryny przed snem.
Masz lek z przedłużonym uwalnianiem??

Tak. Dlatego nie wiem czemu 3 razy dziennie mam brać ale jakoś specjanie mi to nie przeszkadza.

2 dni bralam 75mg i odrazu nastepnie 150mg dziekuje za wsparcie jutro go zapytam o ile przezyje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, przezyjesz, u mnie za 1 razem po m-cu uboki minely wszystkie w jeden dzien. A mialam tragiczne, mysli sambojcze i wszystkie inne co w ulotce i takich co w niej nie było. Trzymaj sie juz niedługo, 2 tygodnie dasz rade skoro juz tyle dałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, przezyjesz, u mnie za 1 razem po m-cu uboki minely wszystkie w jeden dzien. A mialam tragiczne, mysli sambojcze i wszystkie inne co w ulotce i takich co w niej nie było. Trzymaj sie juz niedługo, 2 tygodnie dasz rade skoro juz tyle dałas.
A za nim zaczęłaś brać wenle to miałaś myśli sambobójcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, przezyjesz, u mnie za 1 razem po m-cu uboki minely wszystkie w jeden dzien. A mialam tragiczne, mysli sambojcze i wszystkie inne co w ulotce i takich co w niej nie było. Trzymaj sie juz niedługo, 2 tygodnie dasz rade skoro juz tyle dałas.
A za nim zaczęłaś brać wenle to miałaś myśli sambobójcze??

A daj spokoj czego ja nie mialam tak zapytaj ! Kurde jak dobrze ze tu wlazlam na ten portal...To takie budujace wsparcie. Dzieki ! Skoro mowisz ze dam rade to pewnie MUSZE DAC ! Tylko jak tu funkcjonowac jak takie opentanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, przezyjesz, u mnie za 1 razem po m-cu uboki minely wszystkie w jeden dzien. A mialam tragiczne, mysli sambojcze i wszystkie inne co w ulotce i takich co w niej nie było. Trzymaj sie juz niedługo, 2 tygodnie dasz rade skoro juz tyle dałas.
A za nim zaczęłaś brać wenle to miałaś myśli sambobójcze??

A daj spokoj czego ja nie mialam tak zapytaj ! Kurde jak dobrze ze tu wlazlam na ten portal...To takie budujace wsparcie. Dzieki ! Skoro mowisz ze dam rade to pewnie MUSZE DAC ! Tylko jak tu funkcjonowac jak takie opentanie ?

Lekarz Ci nie przepisał jakiegoś benzo na pierwsze dni? Jakiś alprozam by Ci może trochę pomógł w małych dawkach na początku przetrwać te uboki skoro tak szybko wskoczyłaś na dawkę 150 mg. Kurczę trochę mnie to dziwi w zasadzie, że tak szybko Ci kazał wejść na taką dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×