Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

detektywmonk,

czytałam kilka ksiązek Dukaja i nawet mi weszły, fakt dukaj jest dosc specyficzny , w takie rejony rozwoju ludzkosci podąza , inni autorzy sa bardziej klasyczni przy nim, fakt tamte ksiazki były sporo cieńsze , ta jest troche za długa, zbyt rozwleczona,, za duzo gadania dla gadania,

 

polecam Córke łupieżcy- Dukaja , taka bardziej nowelka niz ksiazka i mnie sie to swietnie czytało,

 

ja nie przepadam za to za kryminałami ,ale Chmielewskiej czytałam kilka pozycji i ma fajne poczucie humoru, Agaty tez cos tam czytnęłam i moze byc

lubie sensacje , Ludlum, Higgins,Cussler, Harris- kiedys bardziej w sumie , zaczytywałam sie swego czasu bardzo w sensacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć lat temu Emily miała wszystko. Dziś jej kariera leży w gruzach, a ukochany mąż zabiera z ich mieszkania ostatni karton i odchodzi do innej kobiety. Załamana Emily wyjeżdża na wyspę, na której jako dziecko spędzała beztroskie wakacje. Tu będzie mogła odpocząć, wyleczyć rany.

Ale wymarzony spokój nie trwa długo. Kim jest Jack, tajemniczy artysta, od którego ciotka każe jej się trzymać z daleka? I czemu historia z odnalezionego pamiętnika tak bardzo przypomina Emily jej własne życie?

"Miesiąc z życia kobiety takiej samej, jak każda z nas.

 

Świetnie skonstruowana fabuła.

Prosty język. Doskonały klimat.

A to wszystko łączy tajemnicza historia sprzed lat owiana wielką, nieszczęśliwą miłością.

 

Ciepła i wzruszająca powieść."

 

Marcowe-fio-C5-82ki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mężczyzna z czułego amanta zmienia się nagle w potwora, kobieta najpierw szuka przyczyn, później próbuje ratować siebie i związek, ale na końcu musi podjąć decyzję.

 

Majka – młoda, radosna dziewczyna, na początku studiów poznaje Edwarda – mężczyznę, który na każdym kroku okazuje jej swą miłość i uwielbienie. Wkrótce biorą ślub – i nagle wszystko się zmienia.

Mąż pokazuje swe prawdziwe oblicze – okrutnego i bezwzględnego psychopaty. Zazdrosnego w nieracjonalny sposób człowieka, który traktuje żonę jak swoją własność. Dla otoczenia Edward jest czarującym kochanym mężem; gdy zostają sami, zmienia się w wyrafinowanego sadystę. Po trzynastu latach męczarni Majka decyduje się odmienić swój los – walczyć o własną godność, spokój dzieci, prawo do szczęśliwego życia. Szybko się jednak przekonuje, jak trudna to będzie walka.

 

 

Realistyczna do bolu, mocna, mam momentami ochote potrzasnac glowna bohaterka bo ile mozna tkwic w takim zwiazku?!

 

zona-psychopaty-b-iext23902025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiły mi się takie oto książki.

Katarzyna Michalak Przepis na Szczęście.Spotykamy tu dawne znajome.Choćby Danusię z Wiśniowego Domku.

Książka,to nie tylko teksty.Ale i przepisy.Jak,ktoś lubi gotować to w sam raz.

 

Wojciech Chmielarz Wampir. Akcja w Gliwicach.Chłopak lat 20 popełnia samobójstwo.Detektyw,szuka przyczyn jego kroku.

W książce mamy,opisane Gliwice.Jak,ktoś z Gliwic to wie,gdzie jest Ikar czy bar Hemingway.

 

Robert Cichowlas,Łukasz Radecki.Pradawne Zło. Coś dla mnie,horror klasy B.

Trzy historie.Najpierw gang chce okraść kościół.Ale spotyka ich okrutna kara.Dla mnie opowiadanie,takie sobie.W drugim mamy atak szczurów.

Mocne i momentami wręcz obrzydliwe.

W trzecim,pewna dziewczyna lubiąca seks.Opowiadanie,nabiera smaku strachu,dopiero na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cztery miesiące po złożeniu przez Ellisa ostatecznej wersji "American Psycho" w nowojorskich kręgach literackich zawrzało. Zaczęło się od tego, że kilka kobiet zatrudnionych w domu wydawniczym odmówiło pracy nad powieścią, która z obsesyjną wprost dokładnością opisuje dnie i noce masowego mordercy, 27-letniego przedstawiciela nowobogackiego grupy yuppies.

 

352x500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, Lukasza Radeckiego znam osobiscie , czytalam Jego "Miasteczko"

 

Chmielarza mam na swojej liscie ksiazek do przeczytania

;)

Platek Rozy gratuluję.A u mnie Miasteczko wzięte z Biblioteki.Ale,jak na razie troszkę poczeka.

Dla fanów i fanek Mastertona mam Susze.Akcja toczy w się Kalifornii.Susza powoduje mordy,gwałty i grabieże.Jedyna nadzieja jest w pewnym jeziorze.Dobra akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mocna, zdecydowanie nowa wersja legendy wilkołaka – hipnotyzująca i niezwykle erotyczna. Jedna z najoryginalniejszych, najśmielszych, najbardziej prowokujących i przerażających powieści ostatnich lat.

Poznajcie Jake'a. Jacke jest wilkołakiem, ostatnim z gatunku. Mimo swoich blisko 201 lat wygląda wyjątkowo dobrze – to wypadkowa diety, ćwiczeń i częstych doznań seksualnych. Choć fizycznie zdrowy, jest dręczony samotnością...

Depresja doprowadziła go do punktu, w którym rozważania o samobójczej śmierci walczą z myślami o zagładzie gatunku i końcu legendy wilkołaka. Jednak brutalny mord i niezwykłe spotkanie pchną go znów w rozpaczliwy pościg, którego stawką jest życie - i miłość.

 

Póki co nie porwała mnie za sobą chociaż na plus jest to że wreszcie cos innego niż w ostatnich latach popularne Zmierzchopodobne sweet czy emo wizje wampirow i wilkolakow.

 

ostatni-wilkolak-b-iext10407383.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwen, Diuna klasyka :) czytalam calosc .

 

Cała pierwszą część czy cały cykl? W kolejnych częściach F. Herbert udziwnia i poniewiera realia uniwersum, lepiej tego nie czytać.

 

Znacznie lepiej ducha serii oddał następca F. Herberta w serii Dżihad Butleriański.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwen, caly cykl czytalam .Wieki temu ;)

 

 

Opowieść o miłości, zawiłej grze przypadku i przeznaczenia oraz łasce wybaczania.

 

Losy trzech pokoleń kobiet, z których każda chciała być szczęśliwa. Ich grzechem było to, że przyszło im żyć w dwudziestym wieku.

Główna bohaterka, Róża Kannenberg, wraca po latach do rodzinnego domu, który odziedziczyła w spadku. Tutaj jej babka wprowadziła się, gdy wojska niemieckie opuszczały miasto. Tutaj na świat przyszła ona i jej bliźniacza siostra. Dom, w którym brakowało mężczyzn. I gdzie wszystko się zaczęło.

W ten sposób odsłania się przeszłość kolejnych kobiet z jej rodu. Czy Róży uda się zerwać z rodzinnym schematem i wreszcie rozpocząć nowe życie?

 

tam_gdzie_twoj_dom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×