Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Kajetan0, na problemy to masz psychoterapie, a jak masz objawy somatyczne np: ryki, zły humor/smutek, bole itd to leki musza byc.
Ja nawet jak brałem długo wenle to i tak odczuwałem smutek i przygnębienie, może minimalnie było to przytłumiony, sport bardziej mi nastrój poprawiał niż leki, no ale u każdego może być inaczej, ja dzisiaj umieram po ostawieniu tego, wziałem małą dawke bo prawie zemdlałęm dzisiaj, poza tym co chwile prądy mi jebią po głowie, nawet trochę tramalu wziąłem na bóle rożnego rodzaju przy odstawce tego, nie wiem co to jutro będzie, pewnie nie lepiej. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Jeszcze nic. Zamierzam już pozostać na wenli. Myślę, że to mój ostatni antydepresant. Może zadziała - tak jak kiedyś.

Hej hej hej biore ten lek tydzien w dawce 150 po jakim czasie zacznie troche uspokajac ? Poki co mam wiekszy niepokoj i lek...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem tutaj nowy pisze bo chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z alventa, biorę ją od roku, doszedłem do 150 mg na dobę i nastal czas odstawienia , najpierw byla próba 150->75 lecz kiepsko to zniosłem, wystraszylem się, po następnej wizycie lekarz nakazał mi odstawianie skokami czyli 150->112->150->112 i tak przez 10 dni , później 112 10 dni i 112-> 75->112 itd 10 dni i gorąco polecam ta metode gdyż jest praktycznie bezobjawowa, dzis zaczelem 0->37,5 czyli całkowite odstawienie i czuje ze cos się dzieje złego tzn nie mogę się skupić, zmęczony jestem , kreci mi się w glowie i troche lęk się pojawił ale zobaczymy jutro gdy wezmę 37,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, Nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Bo nikt nie zna odpowiedzi kiedy konkretnie się to stanie. I właśnie to jest najgorsze w tych lekach. To czekanie z nadzieją, że zadziała. A pewności nigdy nie ma. Choć zawsze trzeba mieć nadzieję. Ja mam.

 

-- 12 lut 2016, 19:41 --

 

Damian bieszczady, Nie napisałeś w sumie jednej z najważniejszych rzeczy. Czy wenlafaksyna pomogła Tobie? A jeśli tak to w czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej biore ten lek tydzien w dawce 150 po jakim czasie zacznie troche uspokajac ? Poki co mam wiekszy niepokoj i lek...pozdrawiam

pierwszy raz słysze ,żeby ten lek miał kogos uspokoić ,,, ale chyba były tu takie przypadki ,że wenla usypiała nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej biore ten lek tydzien w dawce 150 po jakim czasie zacznie troche uspokajac ? Poki co mam wiekszy niepokoj i lek...pozdrawiam

pierwszy raz słysze ,żeby ten lek miał kogos uspokoić ,,, ale chyba były tu takie przypadki ,że wenla usypiała nawet.

Hehe dokłądnie ten lek albo speeduje albo zamula.

 

Witam wszystkich! Jestem tutaj nowy pisze bo chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z alventa, biorę ją od roku, doszedłem do 150 mg na dobę i nastal czas odstawienia , najpierw byla próba 150->75 lecz kiepsko to zniosłem, wystraszylem się, po następnej wizycie lekarz nakazał mi odstawianie skokami czyli 150->112->150->112 i tak przez 10 dni , później 112 10 dni i 112-> 75->112 itd 10 dni i gorąco polecam ta metode gdyż jest praktycznie bezobjawowa, dzis zaczelem 0->37,5 czyli całkowite odstawienie i czuje ze cos się dzieje złego tzn nie mogę się skupić, zmęczony jestem , kreci mi się w glowie i troche lęk się pojawił ale zobaczymy jutro gdy wezmę 37,5 :)
Ja też odstawiam i umieram aktualnie, nie jesteś sam, a tak przy okazji to przy redukcji z wyższych dawek nie ma skutków ubocznych, problem zaczyna się jak schodzi się do 0, wtedy to jest mega hardcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, Nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Bo nikt nie zna odpowiedzi kiedy konkretnie się to stanie. I właśnie to jest najgorsze w tych lekach. To czekanie z nadzieją, że zadziała. A pewności nigdy nie ma. Choć zawsze trzeba mieć nadzieję. Ja mam.

 

-- 12 lut 2016, 19:41 --

 

Damian bieszczady, Nie napisałeś w sumie jednej z najważniejszych rzeczy. Czy wenlafaksyna pomogła Tobie? A jeśli tak to w czym.

Kiedys kiedys bralam Cymbalet i pomogla na lek i niepokoj fobir itp...a faxolet to ponoc to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, Nikt nie odpowie Ci na to pytanie. Bo nikt nie zna odpowiedzi kiedy konkretnie się to stanie. I właśnie to jest najgorsze w tych lekach. To czekanie z nadzieją, że zadziała. A pewności nigdy nie ma. Choć zawsze trzeba mieć nadzieję. Ja mam.

 

-- 12 lut 2016, 19:41 --

 

Damian bieszczady, Nie napisałeś w sumie jednej z najważniejszych rzeczy. Czy wenlafaksyna pomogła Tobie? A jeśli tak to w czym.

Kiedys kiedys bralam Cymbalet i pomogla na lek i niepokoj fobir itp...a faxolet to ponoc to samo?

To nie to samo, faxolet to wenlafaksyna, cymbalta to duloksetyna, podobne leki, ale substancje to są inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej biore ten lek tydzien w dawce 150 po jakim czasie zacznie troche uspokajac ? Poki co mam wiekszy niepokoj i lek...pozdrawiam

pierwszy raz słysze ,żeby ten lek miał kogos uspokoić ,,, ale chyba były tu takie przypadki ,że wenla usypiała nawet.

mi pomaga na uspokojenie :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, A mnie kiedyś uspokoił (tzn. wyciszył natrętne myśli i nerwy), a jednocześnie dał dużo energii i motywacji do działania. Możliwe? Możliwe. Na mnie ten lek zadziałał wtedy książkowo. Teraz oczekuję tego samego.

I tego tez bede sie trzymac ....poki co jest zle nawet bardzo ale to pewnie za krotko by liczyc na cuda..dzieki pozdrawiam i CZEKAMY ! Daj znac jak juz cos sie zmieni

 

-- 13 lut 2016, 08:08 --

 

Mala1122, Nie przejmuj się, że to nie to samo. Faxolet czyli wenlafaksyna, też jest swietny na lęki. Kwestia tylko tego czy zadziała. Musisz cierpliwie czekać.

Dziekuje bardzo szaraczek u mnie z cierpliwoscia to slabiutko bo niepokoj silny ale bede CZEKAC. ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wchodzę na dawkę 150 mg/d. Jak na tak krótki okres (6 dni) brania to mam sporo uboków.
a ja biore nadal 37 i tez mam uboki, chociaz juz rzadko. Podziwiam ze od razu wszedles na 150 :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 dzień brania wenli - 75

 

Mam kryzys. Zaczynam się zastanawiać, czy branie tych leków ma sens. Przetestowałam już pełną gamę ssri i kilka innych możliwości. Bezsenność jak była tak jest. Humor przeciętny/słaby. Kastracja totalna.

Może rzucić to wszystko i spróbować żyć bez tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 dzień brania wenli - 75

 

Mam kryzys. Zaczynam się zastanawiać, czy branie tych leków ma sens. Przetestowałam już pełną gamę ssri i kilka innych możliwości. Bezsenność jak była tak jest. Humor przeciętny/słaby. Kastracja totalna.

Może rzucić to wszystko i spróbować żyć bez tego?

Hej hej hej ja do wenli na noc biore triticco 75 na sen i 6/7 h przesypiam bez wybudzen a rezygnowac calkiem no niewiem czy to madry pomysl zalezy od stanu chyba ja probowalam i bylo dobrze 3 dni powrocilo wszystko jak bumerang z podwojna sila. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×