Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

fluoksetyna zas dodatkowo jest antagonista receptora 5-HT2c (nie liczac bycia posrednim agonista).

Czyli jest antagonistą i pośrednim agonistą jednocześnie?

 

Ale Ty to wszystko wiesz i probujesz sie do czegos przyczepic, wiec moze przejdziesz do rzeczy?

No właśnie nie wiem nadal dlaczego paroksetyna miałaby szybciej działać niż fluoksetyna, chętnie się douczę.

 

Ta teoria wynika glownie z tego, co opisuja ludzie tu i ówdzie. Chyba bardziej mialem na mysli to, ze fluoksetyna moze potrzebowac nawet 3ch miesiecy do ruszenia, gdzie przy paroksetynie nie slyszalem o czyms takim, co oczywiscie nie musi byc zadnym wyznacznikiem.

Jeśli podasz mi rzetelne źródła, to nie będę mógł zaprzeczyć.

 

Ad suwak, a ja uważam, że hamujące działanie NET jest jednak istotne w działaniu paroksetyny (Ki = 40 nM).

Nadmienić należy, że mimo iż Ki hamowania NET przez paroksetynę jest nieznacznie słabsze niż hamowanie DAT przez sertralinę (Ki = 25 nM), to setralina jest allosterycznym inhibitorem DAT, co przedkłada się na silniejsze działanie dopaminergiczne niż wynikałoby to z Ki, sytuacja w pewnym stopniu analogiczna do hamowania SERT przez escytalopram. Dlatego sertralina uważana jest za lek bardzie aktywizujący niż paroksetyna, mimo iż to noradrenalina bardziej "aktywizuje" od dopaminy (uproszczając wypowiedź).

 

No właśnie z tą fluoksetyną jest dziwne, niby blokuje receptory 5-HT2C, a uważana jest za najbardziej anksjogenny SSRI i stosowana jest w bulimii. Natomiast blokada tych receptorów powinna działać zupełnie odwrotnie, tego nie rozumiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest antagonistą i pośrednim agonistą jednocześnie?

Z tego co ja rozumiem, to tak. Antagonizm wynika z bezposredniego dzialania, jednak blokuje wychwyt zwrotny serotoniny zwiekszajac jej stezenie, a tym samym posrednio agonizuje ten receptor. Jezeli sie myle, wytknij mi to, nie jestem zadnym specjalista w tej dziedzinie, a z checia dowiem sie zawsze wiecej :)

 

No właśnie nie wiem nadal dlaczego paroksetyna miałaby szybciej działać niż fluoksetyna, chętnie się douczę.

To dotyczylo wszystkiego tego wyzej, a o tych rzeczach dobrze wiesz. Na to drugie nie mam rzetelnych zrodel. Moze to wynikac z dlugiego okresu poltrwania fluoksetyny, moze z roznic w dzialaniu, nie wiem. To jedynie moja obserwacja, ktora zauwazylem szperajac po forach, jednak nie widzialem zadnych badan potwierdzajacych ta hipoteze. Najbezpieczniej bedzie mi chyba wycofac te zdanie i przyznac Ci racje, bo nie mam zadnego argumentu tutaj.

 

I prosze, zwazaj na to jak cytujesz. Prawie, a bym przeoczyl Twa wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz

No właśnie z tą fluoksetyną jest dziwne, niby blokuje receptory 5-HT2C, a uważana jest za najbardziej anksjogenny SSRI i stosowana jest w bulimii. Natomiast blokada tych receptorów powinna działać zupełnie odwrotnie, tego nie rozumiem!

przyjmowałem ją z małymi dawkami olanzapiny, ktora też przecież blokuje m.in. 5ht2a i 2c i powinna złagodzić to początkowe nasilenie lęku.

 

-- 05 lut 2016, 22:35 --

 

Co do szybkości działania fluo i paro, to nie chodzi czasem o to, że fluo potrzebuje dużo wiecej czasu na osiągnięcie "stanu stacjonarnego" niż paro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po 2 letniej przerwie i całkowitym spokoju odstawieniu leków nerwica wróciła po trzech tygodniach udałem sie do lekarza przepisał mi acipex jeżeli dobrze piszę na razie biorę pół tabletki 10 mg po 6 dniach całą , narazie jest fatalnie ciągłe napięcie ,strach , brak chęci na cokolwiek brak apetytu , brak snu nawet trenować nie mam ochoty ani nigdzie wychodzić dzisiaj drugi dzień jest fatalnie wcześniej brałem arketis który mi pomógł dlaczego lekarz go zamienił pytałem mówi że mi nie potrzeba go stosować ... co robić ? jestem potwornie zmeczony ale nie zasne,,, walczyć i brać go dalej wiem że 2 dni to tyle co nic ale czuję sie okropnie

 

 

Po 2 latach od odstawienia leków wróciła od tak, po prostu?? A w dzieciństwie i wieku dorastania też miałeś z nerwicą problemy? W ogóle ile czasu leczysz nerw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciła po biegu złych wydarzeń w moim życiu leczę się od dziecka na lekach ostatnio 2 lata temu, byłem u lekarza uśmiechną się i powiedział że to będzie dobry lek i mi przejdzie czuję mniejsze natężenie złych myśli lecz dużo większy niepokój nie mogę spać i jeść jak wasze doświadczenia jutro 3 dzień połówki lecieć dalej powiedział że rozkręci się do 3 tygodni ale jak ja wytrzymam bez snu tyle nie mam chęci na nic czy można wykupić jakieś leki nasenne do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po fluo dostałem tak silnego napadu lęku uogolnionego, że byłem na granicy obłędu. Nawet 4mg alpry, przyjętej w jednej dawce na niewiele się zdało. Musiałem odstawić ten lek po kilku dniach i boje się robić kolejne podejście. Ciekawe co dokladnie w tym leku odpowiada za to lękotworcze działanie przy wprowadzaniu.

Nie wiadomo co ale po co ci to wiedzieć od czego szkodzi fluo, to takie schematyczne, dociekać od czego, tylko co to zmieni? Fluo to agresywny SSRI i jego działanie prolękowe jest udowodnione, poza tym nie musi być to związane z jednym mechanizmem, może ich być kilka. Ja bym fluoksetyny nikomu na lęki nei zapisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie ten lek zaczyna działać czy wy też na początku mieliści tak straszne efekty uboczne ? jestem na 3 dniu i jest tragicznie zapisalem sie na jutro do innego lekarza może przepisze mi cos do tego leku coś doraznego jak uważacie ?

 

nasennie hydroxyzyna. Cital zacznie działąć po 2-3 tyg a po mieś w pełni się rozkreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie ten lek zaczyna działać czy wy też na początku mieliści tak straszne efekty uboczne ? jestem na 3 dniu i jest tragicznie zapisalem sie na jutro do innego lekarza może przepisze mi cos do tego leku coś doraznego jak uważacie ?

 

Kilka stron wstecz opisałem, moje doświadczenia z tym lekiem. Dziś jestem 5 miesięcy od zaczęcia przyjmowania leku i jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak apetytu ,nasilone objawy nie chęć do wszystkiego jutro boje się brać ten lek ale nie mam wyboru w poniedziałek do pracy a ja musze funkcjonować jest 3 w nocy a ja sie wybudziłem z lękiem czy to normalne podczas brania tego leku ?

 

 

:hide: A lekarz Ci nie wspomniał ,że albo zwolnienie L4 albo coś na uspokojenie do pói nie zacznie działąć? :hide: Jak można pracować w takim stanie bez chcby hydroxyzyny? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem u innego lekarza dopisał spamilan 3 x 2 tab 5mg i trittico na noc ? ja nie wiem jak to wytrzymam a to kilka dni dopiero czy to zadziała ? czy rzucic te leki w cholere jestem trenerem personalnym i musze pracowac z ludzmi a ja nawet nie mam ochot wyjsc z domu nic nie jem czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateuszzzz90, leki ktore dostales moga zmniejszyc lęk (chociaz niekoniecznie od razu). Leki serotoninowe moga zmniejszyc apetyt, to jeden z mozliwych skutkow ubocznych, tak samo jak mniejsza motywacja/chec socjalizowania sie, to raczej sie nie zmieni na tych lekach. Sertralina jest lekiem SSRI, ktory jest bardziej aktywizujacy, stad bardziej celowalbym w ten lek. Jako cos doraznego powinienes dostac jakies slabsze benzo, a nie te leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem u innego lekarza dopisał spamilan 3 x 2 tab 5mg i trittico na noc ? ja nie wiem jak to wytrzymam a to kilka dni dopiero czy to zadziała ? czy rzucic te leki w cholere jestem trenerem personalnym i musze pracowac z ludzmi a ja nawet nie mam ochot wyjsc z domu nic nie jem czy to normalne ?

 

Od takich problemów jest zwolnienie L4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam l4 pracuje na wlasnej działalnosci która i tak jest na kolege chyba zostane tylko na esci i tym na noc ja sie wykoncze normalnie

 

-- N lut 07, 2016 8:17 pm --

 

Juz nie wiem co robić przecież nie bede latał co 5 minut do lekarza taka specjalistka warszawska mi przpisala takie gówno juz nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateuszzzz90, weź na noc trittico w dawce jaką Ci przepisano, a rano ok. 10ej esci. Jeżeli w ciągu dnia będą lęki, to weź jedną tabl. 5mg spamilanu i zobaczysz jak zareagujesz. Musisz wytrzymać ten okres "wkręcania" się esci, początki są trudne, ale później jest coraz lepiej. Wróci apetyt i sen. Też tak miałam na początku, ok. 2-3 tyg. się męczyłam i z dnia na dzień zaczęło być lepiej.

Tylko, że ja na noc biorę mirtę 15mg i śpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostać przy esci i dać mu szansę miałem juz powroty nerwicy ale takiego sie nie spodziewalem to jakiś koszmar nie daje sobie rady :/ czy na pewno zostać przy tym leku ?

 

A Tobie nerwica wróciła bo za wcześnie leki odstawiłes czy jak to było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki zostaly odstawione po konsultacji z lekarzem bralem je prze ponad rok potem ponad rok bylo pieknie , nawrot powrocil po locie samolotem do grecji zaczey sie juz natretne mysli przez 3 tygodnie bylo ok moglem funkcjonowac jeszcze nie mialem takiego nawrotu czuje wszechobecny lek spie po 3 ,4 godziny nie mam ochoty na nic malo jem chudne czy ktos tak mial dzisiaj mam na 16 do pracy jak mam tam pojsc a wiem ze musze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w pracy było nawet ok poczulem poprawę mojego stanu po konsultacji z moim lekarzem a nie babką ktora chciała mnie faszerować chemia o ktorej pisalem wczesniej przepisal benzo doraznie nigdy tego nie brałem nie spie prawie całą noc i znowu pogorszenie czy to normalne po esci ? Moze brać to benzo na noc ?

 

-- Wt lut 09, 2016 5:23 am --

 

Jutro zaczynam całą tabletke esci ja się wykończę z tym brakiem snu jestem załamany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×