Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

To wroc do lekarza i niech Ci da zwolnienie, mozesz w poniedzialek nie isc do pracy i isc do lekarza rodzinnego po zwolnienie, pokazac ze przyjmujesz ten lek i sposkojnie Ci na tydzien chociaz pownien wyspisac, pozniej juz sie musisz zglosic do psychiatry jezeli chcesz przedluzenie. Nie warto przerywac terapii, poza tym tych lekow nie mozna odstawiac nagle bo moga byc jeszcze gorsze dzialania niepozadane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczynam przygodę z Efectinem, ostatnim już lekiem, jaki zamierzam brać w ramach farmakoterapii. Jeżeli wenlafaksyna nie zadziała, zrobię bardzo ostre cięcie i zwrot ku szpitalnej psychoterapii.

 

Na początek 37.5 mg, docelowo mam wylądować na 75. Biorę go razem z neuroleptykiem, co oznacza, że zakres oddziaływania przyjmowanych przeze mnie leków będzie kompleksowy i obejmie wszystkie główne receptory OUN: serotoninergiczny, noradrenargiczny i dopaminergiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isj rzeczywiście będzie kompleksowo, tyle że o ile effectin zwiększy Ci poziom serotoniny i noradrenaliny, to neuroleptyk zablokuje Ci dopaminę, chyba że bierzesz małe dawki neuroleptyków nowej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei prawie wcale nie placze, a bardzo duzo plakalam i wiecej sie usmiecham oraz mam rzadko zawroty głowy, co do minusow to nadal problemy ze snem i za bardzo wyciszona jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawsze przed ropoczęciem brania Alventy bardzo często płakałam a teraz jakby jakaś blokada- zero płaczu! Coraz więcej rzeczy sprawia mi radość, a co do wyciszenia akurat to mi się podoba ! Jestem taka spokojna. Co do snu to zasypiam bez problemu ale w nocy często się budzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przestałem brać leki SSRI to miałem takie super odblokowanie, świetne uczucie, znowu mogłem się wzruszyć, zapłakać. Na SSRI byłem jakby troche pod kloszem. Na pewno to jest pozytywne działanie dla tych co się za dużo martwią i przejmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi godzina wzięcia przeze mnie 4 tabletki, a ja nie wiem czy to robić. Czuje się strasznie. Jestem bardzo słaba, kręci mi się w głowie, mam uczucie jakbym miała zaraz zmedleć. Do tego potworna senność. No czuję się jakbym miała zaraz zjechac. Boję sie jakiejś zapaści albo czego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tych leków nie powinno sie brac za dlugo, tylko jak lekarz ustali bo one pozwalaja wyrwac z depresji, ale pozniej juz trzeba sobie samemu radzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesypiac nie mogę, muszę chodzić do pracy, nie mam L4 - jutro po południu idę do psychiatry dopiero, moze rzeczywiscie wezmę kilka dni wolnego. Ale u mnie w domu nikt nie wie, że zaczęłam brac leki, nie chcę martwić szczególnie mojej mamy, która bardzo wszystkie takie problemy przezywa. Wiec nie wiem, jak wytłumaczyć to L4 (głupie jak na dorosłego człowieka no nie?)

Na razie wzięłam połówkę 37,5, czyli malutko, jutro skonsultuję z psychiatrą, najwyżej później wskoczę na dawkę terapeutyczną. Te skutki uboczne bardziej mnie stresują, niż leki pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zaczynam obcowanie z owym lekiem od soboty. Jest to z tego co wiem odpowiednik Efectinu. Zażywałem póki co Doxepin i Rexetin. Czy to mi pomoże na fobie społeczną połączoną z zanikającą już definitywnie nerwicą jako efekt psychozy jakiej nabawiłem się w grudniu? Jak na was działa i jakie ma skutki uboczne?? Dodam iż obecnie kończę brać Zolafren i jestem na dawce 5 mg. Wiem, że chamuje on troche działanie tego leku;/ Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten lek zawiera to samo co effectin, mozesz poczytac na forum o effectinie, velafexie, czy alvencie, to wszystko takze odpowiedniki effectinu. Ja akurat przyjmuje takze odpowiednik effectinu alventa i mysle ze wszystko jest na dobrej drodze, takze tobie Jarvis tez powinien pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzczej lek nie powinien oslabic Twoje kondycji chyba ze na poczatku odczujesz lekkie drzenie miesni, i oslabienie. Na podforum sa oferty i posty forumowiczow na temat gabinetow w warszawie przejrzyj i zobacz, moze cos odpowiedniego dla siebie znajdziesz, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u psychiatry, zamienił mi Velafax na Efectin ER 75 mg. Boje sie bardzo, co będzie jak go wezmę, z tego co pamietam kiedyś też zaczynałam od Efectinu i senność miałam straszną. A to przecież podwójna dawka tego co brałam wcześniej i po czym miałam zjazdy.

 

Chciał mi dac L4 od dzisiaj już, na tydzień, oczywiscie nie wzięłam, muszę leczenie ukrywać przed rodziną. Myślałam żeby iść do lekarza I kontaktu po 2-3 zwolnienia, ale wiem, że może mi odmówić.

 

Strasznie to trudne dla mnie, z jednej strony chciałabym się leczyć i móc przespać tydzień czy dwa skutki uboczne, a potem poczuć się lepiej. Ale nie mam zupełnie wsparcia ze strony najliższych, moi rodzice sa schorowani, mama jutro ma tomografię głowy i musze ja zawieźć do innego miasta, muszę być w pełni dyspozycyjna.

 

Lekarz powiedział, ze skoro tak źle znoszę poczatki leczenia może mi zaproponowac szpital, i wiecie na mnie by to nie zrobiło wrażenia, cieszyłabym się nawet, ze w razie jakis skutków ubocznych będę mieć lekarza pod ręką i natychmiastową pomoc. Ale moja mama to by się pewnie musiała zaraz ze mna położyć...

Dzięki za wysłuchanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te leki zawieraja to samo, takze pogorszyc to Ci sie nie powinno, najwyzej bedziesz miec nadal skutki uboczne. W sumie to dziwne ze Ci zmienil na taki sam lek, no ale to juz decyzja lekarza, byc moze jest to spowdowane tym ze juz go kiedys bralas, poza tym niektorzy lekarze sadze ze lepszy zawsze jest pierwszy lek, czyli w tym przypadku effectin. Do lekarza pierwszego kontaktu po zwolnienie mozesz isc i on Ci powinien dac zwolnienie, najlepiej jak psychiatra Ci napisze ze sie leczysz wtedy latwiej dostaniesz, niekoniecznie musisz brac zwolnienie od psychiatry, rodzinny takze Ci musi dac, jak ma kartke ze sie leczysz od psychiatry. Rozumiem ze musisz byc dyspozycyjna, ja swoja rodzine musialam przygotowac na informacje ze sie lecze, bo oni i tak nie rozumieja mojej choroby i takze mama bardzo sie martwi, ale widzi ze po lekach juz sie lepiej czuje, takze juz troche inaczej na to patrzy. A poczatkowo skutki uboczne mialam koszmarne, wszystkie jakie mozna. Zycze zdrowka i wytrwalosci :) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 4, jak wczesniej pisalam mniej placze, jestem bardziej radosna, owszem miewam momenty smutku czy placzu ale jest lepiej, poza tym czuje sie bardziej uspokojna, wyciszona, mam nadzieje ze tak bedzie jak pojde do pracy, bo poki co jestem na zwolnieniu z powodu masakrycznych skutkow ubocznych brania Alventa. Mam bardzo stresujaca prace i zobacze jak sie sprawdzi ten lek kiedy bede pod wplywem ogromnego stresu, sie okaze czy zda egzamin. Minusy to takie ze nadal zle spie po tym leku, czesto sie budze i nie moge zasnac, pozniej w dzien za to strasznie mi sie spac chce. Mi sie wydaje ze calkowity efekt teraputyczny bedzie mozna ocenic w 6 tygodniu badz w 8, w tym zakresia brania Alventa, bo wtedy powinno wyjsc czy jest lepiej czy troche lepiej, zle, bez zmian, ale poki co oceniam poztywnie, zmiany sa male ale sa i to na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×