Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.

Czyli początkowo jechałaś bez trittico i pojawiły się te wybudzenia tak?

Jak zaalarmowałaś lekarzowi, że jest taki problem to dostałaś trittico i brałaś je przez około 3 miesiące?

Później po 3 miesiącach gdy odstawiłaś trittico to już mogłaś spać bez tego leku i nie było wybudzeń ?

 

U mnie nerwica manifestuje sie bezsennoscia i atakami paniki, od samego poczatku mialem Trittico. Wczesniej kilka lat temu bralem Esci kilka razy i byl taki sam efekt, trittico na sen.

Lekarz sam mi przepisal trittico, jak wspomnialem o bezsennosci. To jest lajtowy lek, nie powinno byc problemow, jak o niego poprosisz. To nie benzo :).

Trittico odstawilem z dnia na dzien i po 1-2 dniach slabego snu spalem jak zabity bez trittico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, jezeli na wenli sie wybudzasz to wtedy dolozyc nasenny.

Nie jestem na wenli. Jestem na esci od 5 lat. Próbowałem przejść na paro jakieś pół roku temu i od tamtej pory zaczęło się bajlando z moim stanem psychicznym.

Przy przejściu na paro dołożyłem trittico na noc aby mnie asekurowało podczas wprowadzania nowego leku. Gdy próbowałem odstawić trittico po dwóch miesiącach brania paro to okazało się, że paro powoduje u mnie wybudzenia co z kolei spowodowało silne ataki paniki i lęków. Wróciłem wtedy do escitalopramu, ale nie mogłem odstawić trittico gdyż po prostu nie mogłem zasnąć. Po 4 próbach odstawienia trittico udało się zasypiać. Jednak przez te kilka miesięcy moja psycha się rozstroiła tak, że lęki u mnie np. powodują skrzypiące drzwi w nocy u sąsiadki czy wirująca pralka. Co w efekcie przekłada się na to, że nie śpię, a trittico teraz boję się włączyć przed obawą o to, że znów po jakimś czasie nie będę mógł na nim spać i się od niego nie uwolnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wenla działa ok, nie mam jakiś dużych uboków oprócz dużego spadku libido.

Czy przyjmowanie wenli np 2 lata spowoduje jakieś szkody dla zdrowia czy nie?

Na to pytanie nikt ci nie odpowie, jedni twierdzą, ze antydepresanty nie szkodzą inni że szkodzą i to mocno, ja ostatnio czytałem jakiś wywiad nt. antydepresantów to się przeraziłem. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mocno szkodziły to by nie były dopuszczone do użytku.

Po drugie wolę czuć się w miarę dobrze żeby móc pracować i normalnie żyć niż siedzieć w domu i zmagać się z mega dusznościami i innymi mocno nieprzyjemnymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mocno szkodziły to by nie były dopuszczone do użytku.

Po drugie wolę czuć się w miarę dobrze żeby móc pracować i normalnie żyć niż siedzieć w domu i zmagać się z mega dusznościami i innymi mocno nieprzyjemnymi objawami.

To po co się pytasz, poza tym to, że zostały dopuszczone do obrotu o niczym nie świadczy, nie wiem

na jakim ty świecie żyjesz, koncerny przepłacają kogo się da, oni zarabiają na chorobach, to nie jest czerwony krzyż, czy matka Teresa z Kalkuty. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie kogoś kto brał SSRI kilka lat, odstawił i ma się dobrze ?

 

Ja bralem, odstawilem na 3 lata, zero lekow !. Niestety nerwica wrocila :(

 

A brałeś ile czasu?

Po odstawieniu przez 3 lata byłeś czysty ?

Co brałeś wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Czyli początkowo jechałaś bez trittico i pojawiły się te wybudzenia tak?

Jak zaalarmowałaś lekarzowi, że jest taki problem to dostałaś trittico i brałaś je przez około 3 miesiące?

Później po 3 miesiącach gdy odstawiłaś trittico to już mogłaś spać bez tego leku i nie było wybudzeń ?

Wybudzenia miałam zanim zaczęłam brać wenlę. To od razu dostałam coś na sen. Potem odstawiłam, bo mi nie było potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybudzenia miałam zanim zaczęłam brać wenlę. To od razu dostałam coś na sen. Potem odstawiłam, bo mi nie było potrzebne.

 

A miałaś w ogóle też taki objaw ucisku w mostku, duszności, ciężkie nabranie oddechu... który trwał non stop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybudzenia miałam zanim zaczęłam brać wenlę. To od razu dostałam coś na sen. Potem odstawiłam, bo mi nie było potrzebne.

 

A miałaś w ogóle też taki objaw ucisku w mostku, duszności, ciężkie nabranie oddechu... który trwał non stop?

 

Każdy objawy nerwicy ma rożne. Mnie modliło co za tym idzie nie mogłam jeść, spać i bałam się chodzić gdziekolwiek, bo będę się źle czuła itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem Esci 10mg, pol roku. Tak, bylem czysty !. Czulem sie mega, zero leków, pelno energii, pelno motywacji, mistrz !

 

To krótko. Chodziło mi bardziej o kogoś kto brał np. dłużej jak 2 lata i udało mu się odstawić na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem Esci 10mg, pol roku. Tak, bylem czysty !. Czulem sie mega, zero leków, pelno energii, pelno motywacji, mistrz !

 

To krótko. Chodziło mi bardziej o kogoś kto brał np. dłużej jak 2 lata i udało mu się odstawić na dłuższy czas.

Ja brałem paroksetyne ponad 2 lata, lęki i natręctwa nie wróciły, ale depresji nie wyleczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po tych dwóch latach ile czasu byłeś czysty ?
Z rok nie biorę paroksetyny, ale na lekach wciąż jestem bo tak jak napisałem depresji nie wyleczyłem i chyba jej nie wyleczę dostępnymi lekami.

 

Czyli nie kwalifikujesz się do odpowiedzi na moje pytanie :P

 

Zatem ponawiam bardziej precyzując....

 

Jest ktoś kto brał SSRI kilkat lat (więcej niż 2 lata), odstawił na dłuższy czas (dłużej niż rok) i w okresie gdy nie brał miał się dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, ja biore wiecej niz 2 lata i nie brałam prawie rok, jak masz objawy somatyczne i zaawansowana nerwice/depresje to wroci bo to nie jest leczenie krótkotrwałe tylko zazwyczaj do konca zycia. Nie ma co odstawiac (ja musiałam). Trzeba sobie przewartosciowac pewne sprawy i traktowac te zaburzenia jak choroby przewlekle i leczyc sie.

 

-- 03 lut 2016, 15:59 --

 

Na mnie wenla działa ok, nie mam jakiś dużych uboków oprócz dużego spadku libido.

Czy przyjmowanie wenli np 2 lata spowoduje jakieś szkody dla zdrowia czy nie?

ja przyjmuje wiecej niz 5 i zadnych skutków negatywnych dla zdrowia nie mam. Jak ktos ma genetyczne lub skłonnosci organizmu do danej choroby to czy bedzie jadł wylacznie warzywa czy brał leki to i tak jak ma na cos zachorowac to zachoruje.

 

-- 03 lut 2016, 16:02 --

 

inez3, fajnie ze u Ciebie dobrze, mi juz uboki powoli mijaja i coraz lepiej :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po tych dwóch latach ile czasu byłeś czysty ?
Z rok nie biorę paroksetyny, ale na lekach wciąż jestem bo tak jak napisałem depresji nie wyleczyłem i chyba jej nie wyleczę dostępnymi lekami.

 

Czyli nie kwalifikujesz się do odpowiedzi na moje pytanie :P

 

Zatem ponawiam bardziej precyzując....

 

Jest ktoś kto brał SSRI kilkat lat (więcej niż 2 lata), odstawił na dłuższy czas (dłużej niż rok) i w okresie gdy nie brał miał się dobrze ?

Jak dla mnie to warto je brać tylko wtedy, kiedy dają ci pełne wyleczenie. tzw. pełną remisje objawów, jeżeli bierzesz leki i dalej masz depresje czy nerwice to można od razu iść i się targnąć, bo życie w tym gównie to nie jest życie, dlatego wielu woli odebrać sobie życie i mają spokój, po części ich rozumie, trzeba mieć jaja żeby się odwalić, ale jeszcze większe trzeba mieć jaja by żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem Esci 10mg, pol roku. Tak, bylem czysty !. Czulem sie mega, zero leków, pelno energii, pelno motywacji, mistrz !

Peter007, To po co zmieniałeś escitalopram na wenlafaksynę? Podjąłeś duże ryzyko. Mogło być tak, że wenla wcale nie musiałaby u Ciebie zadziałać. Wtedy być może chciałbyś wrócić z powrotem do escitalopramu, który mógłby już za drugim razem nie zaskoczyć. Jednak po przeczytaniu Twoich wypowiedzi myślę, że chyba na Ciebie leki SSRI/SNRI bardzo dobrze działają. Sam pisałeś, że bierzesz wenlę już któryś raz z rzędu i za każdym razem zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×