Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie twierdze, ze tak stac sie musi, czy bedzie blisko, ale lepiej byloby podejsc do tego z ostroznoscia.

w Polsce żaden lekarz sie pod tym nie podpisze ot i co , nie weżmie odpowiedzialności w razie co ,,, ale samą paro mogą nawt i 100 mg walić .

O łączeniu SSRI + Moklo czytałem juz w poważnych medycznych publikacjach w 97 roku i to w leczeniu depresji u osób starszych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Ricah, jak mi sie pogarsza nastrój i czuje ,że zbliza się nieciekawy czas od razu z miejsca włączam Moklo mna kilka dni aż przejdzie najgorsze( i jakoś przechodzi ) . Oczywiście moklo w dawkach nie wiekszych ( do paro 10 + esci 5mg ) niż 150 mg .

Nawet teraz do dwóch wymienionych SSRI biore Afobazol , który tez jest antylękowym MAO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnezu z wit. B6 biorę 8 tabletek na dobę. Mam tężyczkę.

 

Dziś wydarzyło się piekło.

 

Miałam kwalifikację u Dr L. Bryły na Dolnej. Był miły, uprzejmy, kulturalny. Powiedział, że nie nadaję się na Oddział Terapeutyczny, bo przy takim poziomie lęku, nie dam rady pracować. Zaproponował oddział dzienny ogólnopsychiatryczny. Rozmawiałam z Ordynatorem tego oddziału dr Józefacką, powiedziała, że raczej to nie jest oddział do zmian lekowych, że raczej nie za bardzo mi pomoże.

 

I po tym mój lęk coraz bardziej mną rozsadzał. Niepokój nie do wytrzymania. Zaczęłam mieć wszystkie objawy przed atakiem sztywnienia. No i wśród ludzi - na przystanku tramwajowym, zesztywniałam, buzia się otworzyła przymusowo, język wyszedł sztywno, bolesne sztywnienie i wykrzywianie twarzy, zaczęłam wydawać nieartykułowane jęki, krzyki i bezwiednie zesikałam się w spodnie. Stałam na zimnie zesikana, z otwartą gębą i trzęsąca się z paniki, wydawałam krzyki. Ktoś do mnie podszedł, dałam karetkę, którą ze sobą miałam. Wezwano pogotowie, Izba Przyjęć Szpitala Wolskiego, zastrzyki z benzodiazepin, ponowne sztywnienie, dalej zastrzyki z benzodiazepin, wypuścili do domu, bo na oddziale nie mieli miejsc.

 

To co się ze mną dzieje, to jest najgorsze cierpienie na świecie.

 

Najgorsze.

 

Nie widzę żadnych perspektyw dla siebie, żadnej nadziei.

 

Cierpię strasznie i nie mam już dłużej sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor Neurosi , nawet nie wiesz jak bardzo Ci wspolczuje, i dobija mnie nasza bezradnosc. Napewno kazdy z nas tu zebranych w tym watku, chcialby ci jakos pomoc. Jedyne marne pocieszenie to fakt, ze nie jestes tu sama i mozesz byc pewna, ze zawsze ktos znajdzie dla Ciebie dobre slowo.

 

Zycze Ci wytrwalosci i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neurosi, już ci sugerowałem ten magnez, najlepiej w zastrzykach czyli siarczan magnezu z glukozą, teraz jak twierdzisz, że masz tężyczkę to tym bardziej.

Lunatic a Ty co lekarz?, jak co to trzeba brać magnez z anie wapń, wapń jako dodatek.

 

-- 29 sty 2016, 03:33 --

 

Neurosi, już ci sugerowałem ten magnez, najlepiej w zastrzykach czyli siarczan magnezu z glukozą, teraz jak twierdzisz, że masz tężyczkę to tym bardziej. Magnezem w tabletkach osiągniesz tylko połowiczny sukces bo nie wchłonie się w takiej ilości, zeby dac efekt.

Lunatic a Ty co lekarz?, jak co to trzeba brać magnez a nie wapń, wapń jako dodatek.

 

-- 29 sty 2016, 04:33 --

 

Neurosi, powinnaś też zrobic sobie wyniki , być może masz zbyt niski poziom wit. D3 we krwi. Suplementuj się magnezem, D3, wapniem, zób wyniki i idx do konkretnego lekarza a nie psychiatrów-konowałów ze szpitali z "marką" a realnie gó.. warte bo tam już nikt normalny nie rpacuje tylko konowały i biznesmeni, którzy nie mają czasu dla pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neurosi, już ci sugerowałem ten magnez, najlepiej w zastrzykach czyli siarczan magnezu z glukozą, teraz jak twierdzisz, że masz tężyczkę to tym bardziej.

Lunatic a Ty co lekarz?, jak co to trzeba brać magnez z anie wapń, wapń jako dodatek.

w przeciwieństwie do Ciebie nie bawie sie w sugerowanie komus przez internet co ma brać, wiec jezeli ktos bawi sie w lekarza online to chyba nie ja, jak sie juz czepiasz to moze zobacz najpierw dokładniej co napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ataki są z lęku. Zawsze jest straszny paniczny lęk.

 

Suplementuję magnez z wit. B6 - 8 tabletek, wapń Calperos 2000 mg i Vigantol krople wit. D3 10 kropli dziennie.

 

Nie mogę dłużej znieść tego cierpienia. Dlaczego ja? Dlaczego te okropne ataki? Dlaczego to wszystko niszczy mnie? Dlaczego muszę się bezwiednie zsikać w publicznym miejscu na oczach ludzi i ryczeć przed nimi z wykrzywioną gębą?

 

Za co to?

 

To jest straszne cierpienie.

 

Lęk potworny, nie do wytrzymania. I tak każdego dnia.

 

To nie jest życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie paroksetyna zaczęła wam pomagać? Już brałam i kiedyś już o to pytałam, ale wtedy chodziło o zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, a teraz bardziej o objawy nerwicowe.

 

Neurosi, naprawdę bardzo chciałabym ci pomóc, bo krew mi się mrozi w żyłach, jak to czytam... Ale nie mam wiedzy ani kwalifikacji, które by mi pozwoliły pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie paroksetyna zaczęła wam pomagać? Już brałam i kiedyś już o to pytałam, ale wtedy chodziło o zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, a teraz bardziej o objawy nerwicowe.

 

Neurosi, naprawdę bardzo chciałabym ci pomóc, bo krew mi się mrozi w żyłach, jak to czytam... Ale nie mam wiedzy ani kwalifikacji, które by mi pozwoliły pomóc.

Po 2 tygodniach od początku brania możesz poczuć ulgę. Gdy dawki są zwiększane możesz odczuwać lekkie symptomy choroby, które góra po 3 dniach mijają. U mnie trwało to 5 tygodni jak doszłam do dawki 30 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suplementuję magnez z wit. B6 - 8 tabletek, wapń Calperos 2000 mg i Vigantol krople wit. D3 10 kropli dziennie.

.

 

Zgroza!!! Nie suplementuj wapnia, bo grozi Ci miażdżyca! A witaminę D3 bierze się tylko z witaminą K2, bo inaczej ten wapń nie idzie do kości tylko do tkanek. Poczytaj o tym.

 

Kuźwa, jak czytam te wszystkie leki co Ci przepisywali, to mnie strzela. To powinno być karalne, że psychiatrzy rozdają takie silne leki jak cukierki. Czy to nie jest takie bezduszne, najpierw uzależnią człowieka od benzo, a później biorą na odwyk od bezno.

 

Czy te objawy jakie opisujesz wzięły się po zażywaniu leków, czy miałaś je już wcześniej? Byłaś z tym u neurologa? Bo ja się nie znam, kojarzy mi się tylko jakieś dyskinezy po braniu neuroleptyków, tudzież zespół Touretta.

 

Sama widzisz, że za bardzo nie pomogli Ci wspaniali i mądrzy specjaliści po studiach. Może czas spróbować też innej drogi, np medycyna naturalna. Tylko wiadomo że to też wiąże się z kosztami. Mogę Ci dać namiary na pewną panią, która przeprowadza oczyszczania organizmu z pasożytów i diagnozuje różne choroby za pomocą jakiejś tam maszyny. Leczy dietą i ziołami. Sprawdzona kobieta, wyleczyła ciężko chorego znajomego, na którego lekarze położyli lagę.

 

Podejrzewam że terapeutka się tak zachowała, gdyż bierzesz silne leki uspokajające, a te świry od psychoterapii uważają że trzeba przepracowywać lęki NA ŻYWCA. Być może to też był powód że nie przyjęli Cię na oddział. A w ogóle co to za beznadziejna terapeutka, która nie dodaje Ci wsparcia ani otuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie strasz bzdurami

 

To nie są bzdury, wystarczy mieć jakąś wiedzę o witaminach. Suplementacja wapniem zwiększa ryzyko zawału serca, grozi zwapnieniami w tętnicach i tkankach. Poczytaj, a nie krytykuj.

 

Poza tym podawanie dwóch antagonistycznie działających kationów jest bez sensu. Magnez wywala wapń z komórek i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nadmiarze wszystko jest szkodliwe, nawet zwykła woda potrafi zabić, dziewczyna bierze wapń bo ma stwierdzoną tężyczkę i ma jego niedobór a Ty straszysz jakimiś zawałami

Są antagonistyczne dlatego zaleca się przyjmować je o różnym czasie i po kłopocie

Potas w nadmiarze jest jeszcze bardziej groźny bo moze o wiele szybciej wywołać zaburzenia rytmu, tez bedziesz go odradzac ludziom z jego niedoborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie paroksetyna zaczęła wam pomagać? Już brałam i kiedyś już o to pytałam, ale wtedy chodziło o zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, a teraz bardziej o objawy nerwicowe .

 

U mnie kilka dni temu nastąpiło znaczne poprawienie samopoczucia :)

3 tygodnie, w tym pierwszy najgorszy, drugi raz lepiej raz gorzej, trzeci tydzień stopniowo do 80% pełni zdrowia.

Pierwszy tydzień pogorszenie samopoczucia, fatalne lęki, doszło nawet do akatyzji, miałem już skierowanie do szpitala, tak źle się czułem.

Drugi tydzień dalej źle, ale już nie tragicznie, bywało różnie, przeważnie jednak nie najlepiej 40% pełni zdrowia.

Trzeci tydzień zdecydowanie lepiej, większy spokój, rzadkie lęki, pod koniec 3 tygodnia stan na tyle dobry, że wracam do pracy, 80% zdrowia :)

Biorę Parogen 20mg i Deprexolet 10mg.

Jeżeli jesteś jak ja mocno przeczulony i każda zmiana dawki leku powoduje u ciebie silny lęk, zacznij jak i ja przez 4 dni po ćwiarteczce tabletki, później 4 dni połowa, 4 dni 3/4 i wreszcie cała.

U mnie akatyzja pojawiła się po zbyt szybkim zwiększeniu dawki trzeciego dnia wskoczyłem na połowę tabletki i mocno to odczułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nadmiarze wszystko jest szkodliwe, nawet zwykła woda potrafi zabić, dziewczyna bierze wapń bo ma stwierdzoną tężyczkę i ma jego niedobór a Ty straszysz jakimiś zawałami

Są antagonistyczne dlatego zaleca się przyjmować je o różnym czasie i po kłopocie

Potas w nadmiarze jest jeszcze bardziej groźny bo moze o wiele szybciej wywołać zaburzenia rytmu, tez bedziesz go odradzac ludziom z jego niedoborem?

 

nie pisała nigdzie ze ma stwierdzona, a jesli nawet to przyjmowanie wapn + d3 to kombinacja taka ze glowa boli. no ale ty wierzysz we wszystko co mówia i robia lekarze...

a co ma potas do wapnia, ja pisze o wapniu, a nie o potasie, rozrozniaj to dwa zupelnie inne pierwiastki. zauwaz ze magnezu sie nie czepilam, chociaz i tak jego przyswajalnosc jest na poziomie dyskusyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam stwierdzona tezyczke i takie dawki, czyli 8 tabletek Maglek B6, 2 tabletki Calperos i 10 kropli Vigantol ustaliła mi Pani profesor neurolog z IPiN na Sobieskiego. Tezyczka została potwierdzona próba tezyczkowa.

Do tej pory myślałam, że moje dyskinezy to tezyczka. Ale robiono mi badanie krwi na poziom wapnia i stąd stwierdzono, że dyskinezy są przejawem silnych zaburzeń lękowych- dysocjacyjne zaburzenia ruchu.

W tej chwili biorę 60 mg Seroxatu, 45 mg Mirzatenu i 200 mg Tegretolu.

Taka dawkę Hydroksyzyny (200 mg) powiedzieli mi w szpitalu włoskim, żeby brać. Ale odkąd włączyłam Tegretol nie biorę. I tak nie pomagała.

 

Czy Tegretol pomoze na ten okropny irracjonalny lęk, niepokój? Dlaczego mam ten okropny niepokój?

 

Dysocjacyjne zaburzenia ruchu mam od grudnia 2013, byłam wtedy na Fevarinie i Ketrelu. Zmiana leczenia na Brintellix i odstawienie Ketrelu nie przyniosła ustąpienia objawów. Ponowna zmiana leczenia na Seroxat i Mirzaten również nie przyniosła ustąpienia objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×