Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 6 dzień na setalofcie 50. Miałem trochę skutków ubocznych dosyć nieprzyjemnych. Czy teraz już będzie z górki czy mogą się pojawić jeszcze bardziej nasilone. I jeszcze jedno pytanie, bo biorę te leki po ciężkim rozstaniu. Czy jest szansa ze ten lek załagodzi moje emocje związane z rozstaniem do tego stopnia ze będę normalnie funkcjonował i nie myślal tyle o rozstaniu? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)[/quot

Powinno być już z dnia na dzień lepiej jeśli chodzi o skutki uboczne.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że sertralina powinna Cię wyciszyć oraz pozwolić nabrać dystansu do spraw emocjonalnych, jest również niezła na lęk, na depreche raczej słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto nadmienić, że mimo iż sertralina jest słabym inhibitorem NET (Ki = ok. 700 nm), to posiada wobec niego silną aktywność allosteryczną, co przedkłada się na wyższe stężenie noradrenaliny w przestrzeni pozakomórkowej niż mogłoby to wynikać ze stałej Ki.

 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1471-4159.2004.02835.x/epdf

 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1600-0773.1997.tb00396.x/epdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoloft to byl moj pierwszy lek,

bralam go na depresje mniej wiecej kiedy mialam 17 lat.

Po około dwoch tygodniach brania zaczal mnie w nocy atakowac potezny refluks i musialam odstawic.

Mial po tym ktos takie problemy?

 

miałem, u mnie też był to ból w nadbrzuszu, sraczka itd, ogólnie problemy z żołądkiem,

sertralina niestety taka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Biorę setaloft 50 juz 19 dzień i szczerze to nie czuje żadnych zmian. Myślicie, że jeszcze odpali ? Moim zdaniem powinien już działać chociaż w jakimś minimalnym stopniu.
19 dni to tyle co nic miesiąc minimum jak nie dwa miesiące, poza tym dawka jak dla niemowlaka. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś bierze lub brał asertin i czy w związku z tym budził się ze snu codziennie o określonej, zawsze prawie takiej samej, przedwczesnej porze nie mogąc przy tym zasnąć ponownie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut? Czy równocześnie z tym miał ktoś paranoiczny lęk zawsze w momencie wybudzenia ze snu? Czy potem to zanikało mimo zażywania leku?

 

 

 

 

 

Hej :)ja jestem po krotkim braniu leku, ale na poczatku tez tak mialam. Nawet nie musialam spac i byłam wypoczeta.Bardzo pobudzona. Lek odczuwalam przez tydzien. W sumie pierwszy tydzien bylam nie do zycia. Bardzo nerwowa sama siebie sie balam.Ale pozniej jal reka odjal zaczelo wszystko opadac. Przestalo Cie duzo rzeczy interesowac tych przez ktore jestes nerwowy albo cierpisz. Moze tp glupie ale jeszcze niedawno tutaj panikowalam a dzis jestem spokojna i to co sie przyczynilo kompletnie mnie nie interesuje. Ale fakt jak sie budzilam nie moglam juz zsdnac. Ale musisz przyzeyczaic organizm. Ja znoe pojde po Asertin bo do konca sie nie wyleczylam i boje sie ze mi moze wrócić ale gdyby nie ten lek sama nie wiem co by ze mna bylo. Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)ja jestem po krotkim braniu leku, ale na poczatku tez tak mialam. Nawet nie musialam spac i byłam wypoczeta.Bardzo pobudzona.

Sertralina spośród wszystkich SSRI działa najbardziej aktywizująco, ponieważ jest dość silnym inhibitorem DAT (Ki = 25 nM), oraz antagonistą receptorów sigma-1 (Ki = 57 nM), stąd aktywizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×