Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Byłam dziś u psychiatry i dostałam citabax 10.W ulotce jest napisane,że to lek na depresję i żeby nie stosować w napadach panicznego lęku.Ja mam właśnie zaburzenia lękowe,napady lęku i natrętne myśli związane z tym,że nagle umrę.Brał ktoś z Was ten lek na podobne dolegliwości?Skutki uboczne są bardzo odczuwalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie. Dostałem od lekarza citronil na razie w dawce 10 mg i niestety ale przy okazji brania chyba przypałętały mi się jakieś wrzody albo nadżerka a cóż dużo nie mówiąc citalopram jakoś nie wpływa pozytywnie na to :D. Mam przepisany w takich wypadkach pantoprazol, i teraz zastanawiam się jak myślicie, bo w ulotce jest napisane, że leki tego typu mogą zwiększyć stężenie citalopramu we krwi, chociaż sam pantoprazol nie został wymieniony. Czy może stać się coś poważnego? Dodam, że nie mam żadnych zaburzeń wątroby ani nerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie. Dostałem od lekarza citronil na razie w dawce 10 mg i niestety ale przy okazji brania chyba przypałętały mi się jakieś wrzody albo nadżerka a cóż dużo nie mówiąc citalopram jakoś nie wpływa pozytywnie na to :D. Mam przepisany w takich wypadkach pantoprazol, i teraz zastanawiam się jak myślicie, bo w ulotce jest napisane, że leki tego typu mogą zwiększyć stężenie citalopramu we krwi, chociaż sam pantoprazol nie został wymieniony. Czy może stać się coś poważnego? Dodam, że nie mam żadnych zaburzeń wątroby ani nerek

Ja bym zachowała przerwę w braniu.Citronil bym wzięła 2 godz po pantoprazolu.Zawsze w aptece możesz zapytać,zadzwoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję za odpowiedź. Zapytam w aptece albo najwyżej pójdę do internisty

Ja brałam i było ok .Jednak dla pewności zapytaj mg farmacji.

 

-- 15 gru 2015, 17:08 --

 

Super dziękuję za odpowiedź. Zapytam w aptece albo najwyżej pójdę do internisty

No i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie są maksymalne dawki citalu?? Dzisiaj go dostałem 20mg i przez pierwszy tydz mam brać połowę a pożniej normalnie. Miałem już zespół serotoninowy po sertagenie ponad 2 mieś temu i trochę się obawiam bo ten lek to też SSRI. Lekarz mnie zapewnił ,że jak nie bede nic robił na własną rękę to nic mi nie będzie. Biore jeszcze bonogren/ketrel 25mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie są maksymalne dawki citalu?? Dzisiaj go dostałem 20mg i przez pierwszy tydz mam brać połowę a pożniej normalnie. Miałem już zespół serotoninowy po sertagenie ponad 2 mieś temu i trochę się obawiam bo ten lek to też SSRI. Lekarz mnie zapewnił ,że jak nie bede nic robił na własną rękę to nic mi nie będzie. Biore jeszcze bonogren/ketrel 25mg

40 MG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

to jest moje trzecie podejście do brania Citalu.

Wcześniej brałam i czułam się super, nawet nie potrzebowałam żadnych wspomagaczy by załagodzić skutki uboczne. Kilka miesięcy później po odstawieniu znowu objawy wróciły i musiałam znowu zacząć brać Cital. I podobnie jak za pierwszym podejściem było w porządku bez skutków ubocznych.

We wrześniu 2015 odstawiłam i teraz pod koniec grudnia 2015 objawy nerwicy lękowej wracają. I znowu wizyta u psychiatry, cital (bo pomagał i bez skutków ubocznych) i afobam doraźnie..

Po pierwszej dawce 20mg myślałam ze oszaleje, suchość w ustach, drżenie mięśni, zawroty głowy. Zadzwoniłam do mojej psychiatry, kazała brać przez tydzień po pół, ale moje objawy są katastrofalne...

- zawroty głowy

- oczopląs

- nie mogę się skupić

- brak apatytu

- wymioty i biegunki

- zle śpie

- drżenie mięśni

 

Nie rozumiem skąd takie silne objawy.. przezcież biore trzeci raz w swoim zyciu i nigdy nie miałam takich skutków. Dzisiaj był 8 dzień wzięcia dawki, czy to minie? czy to normalne? strasznie się mecze je biorąc :/ czenu kiedyś nie miałam takich objawów jak teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

Nie rozumiem skąd takie silne objawy.. przezcież biore trzeci raz w swoim zyciu i nigdy nie miałam takich skutków. Dzisiaj był 8 dzień wzięcia dawki, czy to minie? czy to normalne? strasznie się mecze je biorąc :/ czenu kiedyś nie miałam takich objawów jak teraz ?

 

To bardzo dziwne ale to tylko lekarz może znac odpowiedź. ja natomiast też biore cital, znaczy dopiero zacząłem bo od5stycznia i jestem w trakcie odstawiania binogrenu. Nie wiem dla czego ale dzisiaj wieczorem dostałem nagłego ataku nerwicy a może i paniki ...sam nie wiem. ....Po prostu siedziałem przed kompem i nagle poczułem jak by mnie prąd przeszedł, zaczęło mi szumieć w głowie, serce kołatało i zaciśnięty żoładek.....i zrobiło mi się strasznie zimno. Trwało to kilka minut i powoli przeszło. Dodam jeszcze ,że przy tym miałem żrenice olbrzymie.

Nie wiem czy dobrze ale podejrzewam mały atak paniki.....tylko skąd się wzięła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym forum zamulenie sie zrobiło. Wie ktos czy hydroxyzyne można stosoac doraźnie biorac cital. Mam już dość lęków. Miałem spokój przez pierwszy tydzień ale jest co raz gorzej
Co masz na myśli z tym zamuleniem!?, zamuła to jest po hydroxyzynie. :mrgreen:

 

Po hydro jest zamuła le tylko w pierwsze dni brania. dzisiaj lekarz mi ją dał i kazał brać przez dwa tyg aż te 30mg citalu zadziała. A na tym forum ostatnio cicho się zrobiło.

 

-- 20 sty 2016, 00:33 --

 

Cital to trudny lek, nasila lęki na poczatku stosowania i nawet 10mg hydroxy przestało działać, 15 coś tam pomogło a teraz wezmę jeszcze 10 na noc i jak nie zasne to zadzwonie na pogotowie i zapytam co robić? Boję się brać w ciagu kilku godzin dawek powyżej 25mg bo nawet ulotka dopuszcza większe dawki jednorazowo tylko w wyjątkowych przypadkach. Dobra już nie marudze :papa: uciekam spać.

 

-- 21 sty 2016, 15:02 --

 

jaka psychoterapia jest skuteczniejsza bo mój terapeuta uznał ,że dla mnie bedzie lepsza grupowa ale ja kiepsko to widze. Obawiam się ze będzie bez skuteczna.

 

-- 24 sty 2016, 18:57 --

 

Trzy dni miałem spokoju i odpoczynku od lęków, do dzisiajszego popołudnia. Znów nachodza mnie stany niepokoju, na szczęscie lęki nie wróciły ale czemu ten cital tak działa raz lepiej raz gorzej? Zwiekszyć dawki nie mogę do 40mg bo mój psych nie zaleca mi maks dawek żadnych SSRI po tym jak dostałem zespołu serotoninowego na przełomie listopada i grudnia tamtego roku. Dzisiaj 21 brania citalu, mam nadzieje że jeszcze z tydzień i zacznie działąć już na dobre.

 

-- 24 sty 2016, 20:05 --

 

Niestety znów musze brać hydroxyzyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, kiedyś sie chyba pytałem ale nie pamietam odp a możliwe, że wroce do tej substancji:

citalopram moze podwyzszyc prolaktyne? bo niby wszystkie srri podwyzszaja a tu na ulotce, cos jest napisane, ze citalopramum nie i juz nie wiem? ;)

druga sprawa, w dawce 10 mg to chyba b. mała dawka, chyba nie bedzie dzialac zamulająco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The endocrine response to the drug was characterized by significant increases in plasma prolactin and cortisol.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8924193

 

RESULTS:

 

Citalopram increased plasma PRL and cortisol in a dose-related manner.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11432696

 

Tu zas badanie, ktore mowi, ze po pojedynczym podaniu nie wzrosla prolaktyna:

While GH and Prl were not changed after citalopram Cort levels increased as compared to the placebo condition, significantly about 2 h after drug intake.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14609009

 

Co do drugiej sprawy, to nie jestem jasnowidzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa, w dawce 10 mg to chyba b. mała dawka, chyba nie bedzie dzialac zamulająco?

 

To musisz sprawdzić sam ale ja jak zaczynałem brać cital to lekarz mnie ostrzegał o bezsennościach a nie miałem ani bez senności ani zamuły i biorę 30mg.dzisiaj już 22 dzień

 

-- 27 sty 2016, 16:59 --

 

Wie ktoś po jakim czasie można stwierdzić że cital należy zmienić na innych lek jeśli stany lękowe i inne dolegliwosci się nadal pojawiają. Dzisiaj jest 22dzień. Ok tygodnia temu zaobserwowałem zdecydowaną poprawę, nie mam już silnych lęków. Hydroxyzyne biorę tylko doraźnie ale tak być dalej nie może bo do w pełni dobrego samopoczucia to jeszcze trochę brakuje. Za tydz będzie miesiąc i czy to dobry moment bedzie na stwierdzenie ,że leki sa za słabe? Mi doktorek powiedział ,że 3tyg i będzie dobrze , więc nie wiem czy dzwonić do niego czy zaczekać tydz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy drugim podejściu do tego leku czekałam,czekałam i czekałam.Cały czas byłam zamulona,śpiąca .Dokładnie nie pamiętam ,ale sporo czekałam i nic./parę miesięcy/Wzięłam inny lek i zaskoczyłam bardzo szybko .Musisz sam ocenić.Ja czekałam dużo za długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy drugim podejściu do tego leku czekałam,czekałam i czekałam.Cały czas byłam zamulona,śpiąca .Dokładnie nie pamiętam ,ale sporo czekałam i nic./parę miesięcy/Wzięłam inny lek i zaskoczyłam bardzo szybko .Musisz sam ocenić.Ja czekałam dużo za długo.

 

Ja cital biorę pierwszy raz. Zaskoczył po ponad dwóch tygodniach ale nie jest w pełni dobrze i tak naprawdę to żyje w ciagłej nie pewnosci czy dzisiaj wieczorem będe miał ataki niepokojów czy nie. Znikły silne objawy ale co z tego kiedy od czasu do czasu dają o sobie znać w słabym nasileniu bąz średnim. Do następnej srody, jeśli się nie poprawi to dzwonie do lek z pytaniem co robić dalej.

U mnie jedynym skutkiem ubocznym citalu to były nasilone objawy nerwicy lękowej i nierówne źrenice duzej wielkosci. Źrenice nadal mam wielkie i i lewą większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy drugim podejściu do tego leku czekałam,czekałam i czekałam.Cały czas byłam zamulona,śpiąca .Dokładnie nie pamiętam ,ale sporo czekałam i nic./parę miesięcy/Wzięłam inny lek i zaskoczyłam bardzo szybko .Musisz sam ocenić.Ja czekałam dużo za długo.

 

Ja cital biorę pierwszy raz. Zaskoczył po ponad dwóch tygodniach ale nie jest w pełni dobrze i tak naprawdę to żyje w ciagłej nie pewnosci czy dzisiaj wieczorem będe miał ataki niepokojów czy nie. Znikły silne objawy ale co z tego kiedy od czasu do czasu dają o sobie znać w słabym nasileniu bąz średnim. Do następnej srody, jeśli się nie poprawi to dzwonie do lek z pytaniem co robić dalej.

U mnie jedynym skutkiem ubocznym citalu to były nasilone objawy nerwicy lękowej i nierówne źrenice duzej wielkosci. Źrenice nadal mam wielkie i i lewą większą.

Jeśli coś ruszyło to poczekaj.Za pierwszym razem jak brałam poprawa następowała powoli ,ale była.Miałam przebłyski pozytywnego myślenia np przez godzinę potem to się wydłużało.Życzę Ci oby było coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy drugim podejściu do tego leku czekałam,czekałam i czekałam.Cały czas byłam zamulona,śpiąca .Dokładnie nie pamiętam ,ale sporo czekałam i nic./parę miesięcy/Wzięłam inny lek i zaskoczyłam bardzo szybko .Musisz sam ocenić.Ja czekałam dużo za długo.

 

Ja cital biorę pierwszy raz. Zaskoczył po ponad dwóch tygodniach ale nie jest w pełni dobrze i tak naprawdę to żyje w ciagłej nie pewnosci czy dzisiaj wieczorem będe miał ataki niepokojów czy nie. Znikły silne objawy ale co z tego kiedy od czasu do czasu dają o sobie znać w słabym nasileniu bąz średnim. Do następnej srody, jeśli się nie poprawi to dzwonie do lek z pytaniem co robić dalej.

U mnie jedynym skutkiem ubocznym citalu to były nasilone objawy nerwicy lękowej i nierówne źrenice duzej wielkosci. Źrenice nadal mam wielkie i i lewą większą.

Jeśli coś ruszyło to poczekaj.Za pierwszym razem jak brałam poprawa następowała powoli ,ale była.Miałam przebłyski pozytywnego myślenia np przez godzinę potem to się wydłużało.Życzę Ci oby było coraz lepiej.

 

Z pozytywnym myśleniem nie mam problemów, z aktywnoscią tez. Niepokój jedynie mnie gnębi. 5 lutego minie miesiac, to chyba wystarczająco długo żeby zacza działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×