Skocz do zawartości
Nerwica.com

Refundacja leków


feniksx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego zastanawia mnie refundacja leków. Jak to się do cholery liczy??? Dziś kupiłem lek trittico na 30%.

Co ciekawe 100% odpłatność = 17, 05zl

natomiast 30% = 11, 05

 

Jaką tu matematykę zastosowano??? Bobwedlug mnie jak coś kosztuje 17, 05 to 30% powinno wyjść chyba 5,11zl???

 

Więc dlaczego ja płacę w aptece 11, 05???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś chore, W rak M razie po co wprowadzali te 50% i 30% jak z rzeczywistością to ma nie wiele wspólnego.

A limit finansowania obroniony jaki my mamy wpływ na producentów? Żaden więc chcąc zarobić i tak zarobią my oi tak będziemy musieli zapłacić.... zawsze okradani....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie wyjatkowo matematyka :P mnie uczyli że 50% z 20zł to jest 10zł... a nie 14zł....

to już nawet nie jest zabawne, czlowiek sie ciezy ze dostal recepte na 30% a tu szok cenowy.... i liczy i liczy i się okazuje, że jego matatyka jet zła bo Państwo ma inną... taką by zawsze Państwo zarobiło....

 

gdyby te 550zł które płaci pracodawca na moje ubezpieczenie odkladało się co miesiąc na moim koncie to stac by mnie było na leki, na lekarzy itp.... bo zawsze by się coś na tak zwanym prywatnym koncie odłożyło i nie musieli by refundować nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spotkał się ktoś z Was z odmową wypisania leków przez psychiatrę na zniżkę przy NN chodzi o np trittico czy któryś z grupy SSRI ?

 

 

Witaj Martines ;)

- no co Ty?

Przy NN zawsze refundacja SSRI i triticco 30 %,

koniecznie zmien lekarza , bo ten strachliwy jełop puści Cie z torbami .

Mi lekarz wylicza tabletek ile biorę tyle daje , nie da nic ponadto , ale SSRI zawsze na zniżkę ,

nam zdiagnozowane NN i takie inne lęki , depresje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sranie w banie. Mam przed sobą OBWIESZCZENIE MINISTRA ZDROWIA1 z dnia 23 grudnia 2015 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, obowiązujące od 1 stycznia 2016. Zakres wskazań refundacyjnych dla trazodonu[Trittico CR] oraz wszystkich SSRI(rzuciłem pobieżnie okiem) to nadal , cytuję, "Choroby psychiczne lub upośledzenia umysłowe". Czyli nic się w tej materii nie zmieniło. Podpada pod to zarówno depresja jak i NN/ZOK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×