Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Wenlafaksyna 150mg + Nasen Trazadon 100mg. Magneb6 mam i dzis dokupilem sama witamine b6, dodatkowo Tryptofan i ZMA na noc.

 

Jaki konkretnie środek z tryptofanem stosujesz ? Pomaga ?

 

-- 19 sty 2016, 23:25 --

 

Zastanawiam się czy nie poprosić o ten lek gdyż brakuje mi energii i może podziała aktywizująco na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna 150mg + Nasen Trazadon 100mg. Magneb6 mam i dzis dokupilem sama witamine b6, dodatkowo Tryptofan i ZMA na noc.

 

Jaki konkretnie środek z tryptofanem stosujesz ? Pomaga ?

 

 

 

-- 19 sty 2016, 23:25 --

 

Zastanawiam się czy nie poprosić o ten lek gdyż brakuje mi energii i może podziała aktywizująco na mnie.

 

Suplement scitech nutrition tryptofan, do produkcji serotoniny + now foods L-Dopa to pordukcji dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, zaczynajac, ze nie kazdy lekarz moze wypisac Ci ten lek (jest na rozowa recepte). Dwa, ze ten lek jest zarejestrowany glownie do leczenia ADHD (rowniez narkolepsji) i nie jest zarejestrowany do leczenia depresji (a dla wiekszosci lekarzy to juz calkowicie skresla lek). Kolejnym minusem jest Twoj lęk (o ktorym gdzies wspominales) - metylo moze go zwiekszyc.

Oczywiscie warto sprobowac, ale po prostu ostrzegam, ze ciezko zdobyc ten lek. Czesciej prywaciarze maja mozliwosc wypisywania takich recept i czesciej to robia z tego co zauwazylem. Mozesz tez poszukac w innych zrodlach (ale oczywiscie nie powinno sie tak robic! to karygodne! :nono: ), aczkolwiek tam ten lek jest duzo drozszy. No ale powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym Inositolu ale ta cena :evil: Jestem na detoksie :D Nowa pani doktor zadecydowała, że nie ma sensu po tej mieszance leków, która zafundował mi nowy lekarz, dokładać kolejnych tylko trzeba oczyścić organizm. Noc przespana bez lekarstw i jestem lekko pijany cały czas i mam słynne brain zapy a tak to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest na ta recepte rpw ale to i rodzinny moze to wypisać. Bo to dali w kategorii lek narkotyczny co mnie osobiście smieszy bo idzie kupic mocniejsze rzeczy w ogole bez recepty w aptece, ale to juz szczegół. To że to jest niby tylko na adhd to jesli chodzi o refundacje, ale lek ma większe spektrum zastosowań.

Zawsze sie dziwnie czuje w aptece jak to kupuje, bo musi przyjsc specjalna osoba od "tych" leków do kasy z innego stanowiska, albo trzeba zamawiać.

Dziś przyszlo mi te PEA, fenyloetyloamina, i rano se przydupiłem to i pół godziny pozniej poszedlem spać. Chyba jakaś wyj ebka...

sebo001, to powodzenia stary ja pamiętam przez co przechodziłem na "detoksie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, każdy lekarz to moze wypisać.

Ewgf, teoretycznie nawet nie wiem czy może czy nie może dać tego leku i czy w ogóle jaki odsetek rodzinnych posiada specjalne recepty na ten lek ?

Moja rodzinna ( a znamy się ponad 25 lat ) nie da mi nawet baclofenu , a leki na nadciśnienie musiałem zdobywać od kardiologa .W końcu mam prawo chorować w tym wieku ,,, a Ona traktuje mnie jak 18 letnie dziecko , kiedy przyszedłem do niej pierwszy raz . Poza tym to dobra lekarz i o zmianie na innego nie ma mowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, to nie sa zadne specjalne recepty, tylko zwykla recepta bez poziomych kresek bo ma być na niej tylko 1 lek. Każdy porzadny lekarz takie ma a jak nie to drukuje na kompie.

A ty z 1 strony narzekasz na ta lekarke a drugiej ze to dobry lekarz. Mi np. moja rodzinna też nie chciala wypisać np. bromergonu na zbicie prolaktyny. Każdy konował jest inny :)

Bierzesz ksero kartoteki od psychola niesiesz do rodzinnej i łaski nie robi ci wypisać. Ale czemu ty już taki stary jestes? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzYxx, LOL, po 15 mg to ja se drzemke ucinam w srodku dnia. Nie widze żadnych zjazdów. Nie wiem może tak działa na ciebie albo se wkręcasz. Ja próbowałem dawki rzędu 160mg/dzień i lajtowo zjazdów nie ma wystarczy odespać. Normalnie biore 80mg, 2x40mg CR. Ale do tego jeszcze 15mg selegiliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to działa też jak NDRI i żeby był pełen efekt trzeba regularnie brać. Przynajmniej u mnie sie to sprawdza. Z selegilina the best połączenie. Jeszcze do tego PEA i jest gitara. Wróciłem do siłowni, nie jestem wiecznie taki zmęczony, libido się poprawiło. Jak ide po mieście to nie wiem gdzie mam się patrzeć bo prawie wszystkie dupy mi sie podobają... PRAWIE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób se badania hormonalne, estradiol prolaktyna i testosteron WOLNY!. Koniecznie wolny. Jak wolny masz po srodku normy to jest już mało tak naprawde. Ja mialem prolaktyne wyjebaną na 69(gdzie gorna granica normy to 15) i zbiłem w 2 tygodnie do 30, jutro chyba pójde znowu na badanie prolakty i estradiolu. I lepiej się czuję o wiele, przypadek? Wątpie że przypadek bo lata brania ssri i nerwicy samej w sobie, tych bezsenności mogły niezle rozregulować gospodarke hormonalną. A np. estradiol miałem poniżej normy a testosteron ledwo powyżej dolnej normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie jest raczej problem hormonalny, aczkolwiek biorę bromergon na zbicie prolaktyny. Prawdopodobny scenariusz jest taki, że mam F20.6. Niedługo mam jechać na terapię - tam powinni dojść do tego, iż nie jest to zaburzenie osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu pisalem kiedyś swój pomysł o prolaktynie, ale nawet jej nie sprawdziłem, bo myślałem że nie warto ale chyba jednak spróbuję

 

sam nie wiem co o tych badaniach mysleć .

czy to nie jest tak ,że dzis prolaktyna wywalona , a za niedługo nisko ?

Czy te badania są miarodajne i w ogóle ile takie co kosztuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×