Skocz do zawartości
Nerwica.com

SELEGILINA (Selgres)


Fightel

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      11
    • Nie
      4
    • Zaszkodziła
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Mooon, odczulem pobudzenie i wzrost libido. Mysle czy nie dodac jeszcze 5 mg sele ale boje sie juz wplywu na mao a. Czuje sie tak jakbym sie obudzil ze snu. Ciezko to opisac. Na leki pomoglo razem z serta. Ale flupentixol tez robi swoje, na leki jest bardzo zajebisty dziala na mnie jakby pobudzajace benzo. Nie ma tego napiecia, wyjechalem za granice i bezstresowo w miare mi sie zyje. Jezdze w nowe miejsca autem i nie mam takich dziwnych schizow jak kiedys po marihuanie(nie pale juz 7 lat). Ten mix co mam jest the best. Stabilnynastroj, zadnych mysli samobojczych. Aha i strasznie przytlumione laknienie co u mnie bylo ogromnym problemem bo potrafilem zjesc poltora kilo miesa i ledwo sie najesc. Jak odstawilem mianseryne to juz w ogole stalo sie super. Mianseryna to takie gowno zarlem jak swinia po niej i grublem tak po prostu. Napuchlem woda i wiecznie glodny. Nie wiem jak tego ludzie moga brac po 90mg @_@.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selegina jets bardzo dobrym antyhedonikiem i motywatorem w malych dawkach.W silnej depresji balbym sie chyba to brac, bo czasami powoduje takie specyficzna destabilizacje nastroju i nadmierna emocjonalnosc.

Dla mnie wystaczajace sa dawki zredu 1mg podjezykowo, wszystko wiecej powoduje wkret w lekkie paranoje i ogolny rozjeb systemu.

No i na zoladek i refluks szkodzi, nie ma nic za darmo.

Aha i ja zamawiam z pewnej bulgarskiej apteki internetowej, 26 dolcow paka wysylka w czwartek wieczorem w poniedzialke juz bylo, lepsze to nzi uzeranie sie w POlsce z oszustami z ogloszenia24.

Zakladajac 1/4 taba co drugi dzien (a pozniej nawet rzadziej bo dzialanie sie kumuluje) daje to jedno opakowanie na rok, wiec taniej byc nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje suplementacja lewodopy, która jest aminokwasem i prekursorem dopaminy. Pewnie wielu zaskoczę informując, że L-DOPA jest dostępna nie tylko w aptece na receptę i nie tylko na Parkinsona. Naturalnym źródłem L-DOPA'y jest wyciąg z Świerzbowca Właściwego (Mucuna Pruriens Extract), dostępny bez problemu.

 

Zawsze można połączyć suplementację lewodopy np. z fenyloetyloaminą (PEA), wtedy dopamina będzie wylewała się uszami ;-)

 

Pozdrawiam zdrowym uśmiechem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można połączyć suplementację lewodopy np. z fenyloetyloaminą (PEA), wtedy dopamina będzie wylewała się uszami ;-)

 

tylko co z tego ,,, niekoniecznie oznacza to euforię .

Brałem ten MIX ( pea z sele i pea z L- dopą , często zakrapiane metylofenidatem ) , gówno ,a nie poprawa samopoczucia . Nie wiem ,może brałem za mało( może potrzeba więcej kilka dni z rzędu ) . Z drugiej strony to czystą euforię doświadczałem 20 lat temu po dobrej jakośći i czystości amfetaminie.

Nie wiem , może już wiek swoje robi ,( im człowiek młodszy -uważam - tym więcej w nim predyspozycji do świeżośći i euforystyczności emocjonalnej ) , Z trzeciej zaś strony , co by sie nie oszukiwać łeb nie dośc ,że stary to ostro zjechany wódą , prochami , i psychotropami .Trzeba się cieszyć ,że jeszcze jakoś funkcjonuję .

Akurat na Lifestyle leci fajny film o naturystach ,,, brakuje w ich szeregach młodych ,,,( same skołowane dziadki i babcie )więc może tam bym uderzył . Bo w Forumowym Klubie Nudystów juz jestem .Ale pitolę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hordenina NIE jest inhibitorem MAO-B.

 

Hordenina to innaczej N,N-dimethyltyramina. Nie jest ona w żadnym wypadku inhibitorem MAO! Jest o tym mowa w tym badaniu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2570842 [Deamination of hordenine by monoamine oxidase and its action on vasa deferentia of the rat.]

Hordenina jest selektywnym substratem dla MAO-B, tzn. tylko MAO-B rozkłada hordenine (nastepuje deaminacja). MAO obecne w jelitach to głównie MAO-A i nie wpływa ono na hordenine. MAO-B występuje głównie w wątrobie. Hordenina może przenikać do mózgu i pełnie tam role inhibitora wychwytu noradrenaliny.

 

Natomiast zażycie hordeniny daje efekt jakby inhibicji MAO-B - po prostu mocno angażuje ona enzym MAO-B i wtedy brakuje go aby rozkładać inne substraty jak np. PEA (które mogą się wówczas przedostać do mózgu) (analogiczne działa harmalina na MAO-A). Aby uzyskać efekt inhibicji trzeba spożyć 50mg (niektórzy potrzebują 100-200mg) - jest to sprawa indywidualna. Można przyjąć że dawką minimalną hordeiny jest taka, po której cokolwiek poczujemy (przy przyjęciu samej hordeiny) - czyli stymulację noradrenalinową. http://herbpedia.wikidot.com/hordenine

 

Znalazłem 4 chińskie zioła które najsilniej blokują (inhibicja) MAO-B. Do badań użyto 27 ekstraktów alkoholowy. Są to w kolejności od najsilniej działającego:

Uncaria rhynchophylla,

Arisaema amurense,

Lilium brownii var. colchesteri,

Lycium chinense,

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14692725 (inne przebadane ziółka nie wykazywały właściwości inhibicji MAO-B).

 

-- 11 sty 2016, 21:30 --

 

Selegiline trzeba wziąć dużo wcześniej tak aby rozkręciła swoje działanie na iMAO-B najlepiej brać ją już kilka dni aby się "rozkręciła" i dopiero wtedy wrzucać PEA. Jest o tym spory wątek na hyperreal. Skoro nie działało to źle coś robiłeś.

 

-- 11 sty 2016, 21:44 --

 

Jeśli połknie się obydwie substancje naraz i tylko jednorazowo to nie ma to prawa działać bo zanim selegilina zablokuje MAO-B to PEA zostanie już rozłożone przez wątrobę. Tu jest wątek na hyperreal o tym https://hyperreal.info/talk/fenyloetyloamina-selegilina-t34456.html no i trzebamieć prawdziwe PEA czyli w krysztale a nie jakiś proszek co nawet nie lezał koło PEA.

 

-- 11 sty 2016, 21:50 --

 

I niemożna spożywać wówczas alkoholu bo nastepuje jakaś reakcja alergiczna czy tam wyrzut histaminy po wypiciu ALKO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, z PEA tworzy to cos o wiele bardziej silnego (aczkolwiek bardzo rowniez mozliwe, ze niebezpiecznego). Selegilina blokujac MAO-B, zwieksza tez ilosc fenyloetyloaminy (PEA) w glowie, co rowniez wiaze sie z podniesionym nastrojem, euforia itd. PEA mozesz kupic z byle sklepu z suplementami (chociaz wiadomo, nie wszedzie bedzie taka sama jakosc). O wiele szerzej ten temat jest opisany na podobnym forum, ktore bardziej oddaje sie tego typu rozrywkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z różnych internetowych sklepów jak np. ten https://www.zdrowysklep.net/pl/p/PEA-fenyloetyloamina/85

 

ALE UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdy bierzemy selegiline to samego PEA bierzemy bardzo mało bodajrze 25 mg lub max 50mg bo wtedy PEA przenika dobrze do mózgu a gdy nie bierzemy selegiliny to wiekszosc PEA jest rozkładane przez wątrobe czy tam jelita zanim zdąrzy dotrzec do mózgu. Daje to euforie podobna chyba do amfetaminy. Radze najpierw dokładnie przestudiować ten temat na hyperreal zanim zaczniemy eksperymenty z selegilina + pea Daje to ponoć euforie czy haj. Ale jak ty bierzesz jeszcze 400mg sertraliny to nie wiem jak to bedzie dzialac i czy bedzie bezpieczne!!! Ludzie brali tylko 5mg selegiliny i dorzucali co pare godzin max 50mg PEA, na początek radze wypróboiwać tylko 25mg - masz taką wagę aby to odmierzyć??? Sertralina w duzych dawkach jest także inhibitorem dopaminy..... nie wiem jakie to ma znaczenie.

 

-- 15 sty 2016, 21:05 --

 

Nie zwracaj uwagi na dawkowanie PEA podane w tym sklepie co dałem linka. To dawkowanie jest dla sytuacji gdy nie bierzemy iMAO-B jak selegilina!!!!! Być może uzależnia to psychicznie skoro jest po tym euforia, ale nie ma po tym zjazdu jak przestaje działać.

 

-- 15 sty 2016, 21:18 --

 

Od tego miksu moze wzrosnac cisnienie poniewaz bodajrze robi sie skurcz naczyn krwionośnych. Radze dobrze przestudiowac ten temat i sie dowiedziec co zrobic z ewentualnymi skutkami ubocznymi tego miksu itd. Poprostu trzeba wiedziec co sie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest lek na "depre". Jak umiesz pić kontrolowanie to myśle że można lekko coś dziabnąć. To jest imao-b zwiekszy ci poziom fenyloetyloamin, dopaminy... Zmniejsza anhedonie, u mnie w połączeniu z metylofenidatem jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×