Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze w poczuciu napięcia, lęku jest to, że nie pozwala mi zasnąć. Gdy mnie dopadło spałem w ciągu tygodnia max 7h i tak przez miesiąc, wkońcu nie wiedząc do końca co się dzieję wokół mnie, poszedłem na l4 i do lekarza.Oby to nie wróciło. Mieszkanie, kredyt itd. Mam nadzieję, że Wenla pomoże.

Długo byłeś w szpitalu ? Terapeutka dzisiaj mi powiedziała, że ona i lekarz, miesiąc temu chcieli mnie skierować do szpitala, w takim byłem stanie.

A daj spokój z tym szpitalem wyganiali mnie stamtąd, byłem około 3 tygodni, Polska to tragedia, byłem na zamkniętym oddziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dawkę trittico bierzesz ? Pierwsza dawka 50mg i spałem 8h. Drugi dzień 100 i spałem 6 h. Trzeci 150 i znowu 8h. Następne dni bezsenność wróciła. Może miałeś lęk o mniejszym nasileniu. Na mnie lerivon i pregabalina przed snem średnio działa.

 

Ja biore od miesiaca 100mg i spie kazdej nocy min 8h, moze z 2 razy wstalem po 5-6h snu. Pamietaj, trittico nie jest lekiem doraznym, tez sie rozkreca z 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w poczuciu napięcia, lęku jest to, że nie pozwala mi zasnąć. Gdy mnie dopadło spałem w ciągu tygodnia max 7h i tak przez miesiąc, wkońcu nie wiedząc do końca co się dzieję wokół mnie, poszedłem na l4 i do lekarza.Oby to nie wróciło. Mieszkanie, kredyt itd. Mam nadzieję, że Wenla pomoże.

Długo byłeś w szpitalu ? Terapeutka dzisiaj mi powiedziała, że ona i lekarz, miesiąc temu chcieli mnie skierować do szpitala, w takim byłem stanie.

A daj spokój z tym szpitalem wyganiali mnie stamtąd, byłem około 3 tygodni, Polska to tragedia, byłem na zamkniętym oddziale.

 

Dlaczego ciebie pogonili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w poczuciu napięcia, lęku jest to, że nie pozwala mi zasnąć. Gdy mnie dopadło spałem w ciągu tygodnia max 7h i tak przez miesiąc, wkońcu nie wiedząc do końca co się dzieję wokół mnie, poszedłem na l4 i do lekarza.Oby to nie wróciło. Mieszkanie, kredyt itd. Mam nadzieję, że Wenla pomoże.

Długo byłeś w szpitalu ? Terapeutka dzisiaj mi powiedziała, że ona i lekarz, miesiąc temu chcieli mnie skierować do szpitala, w takim byłem stanie.

A daj spokój z tym szpitalem wyganiali mnie stamtąd, byłem około 3 tygodni, Polska to tragedia, byłem na zamkniętym oddziale.

 

Dlaczego ciebie pogonili ?

Bo nie mieli miejsca, przyłaził ordynator i zamulał, pierdole takie szpitale, teraz poszedłbym tylko gdybym naprawdę chciał się zabić to wtedy bym zadzwonił niech przyjeżdzają i zabierają do psychiatryka. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mieli miejsca, przyłaził ordynator i zamulał, /cenzura/ takie szpitale, teraz poszedłbym tylko gdybym naprawdę chciał się zabić to wtedy bym zadzwonił niech przyjeżdzają i zabierają do psychiatryka. :twisted:

 

O kurde, ale chamstwo !. Sa w Polsce jakies prywatne kliniki, jak maja w Hollywood ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, myśli samobójcze Wenlą wyleczone ? :smile:

Ciekawy jestem czy jakbym was wszystkich zobaczył i pogadał to zorientowałbym się, że coś z wami nie tak :smile:

 

-- 11 sty 2016, 21:36 --

 

Bo nie mieli miejsca, przyłaził ordynator i zamulał, /cenzura/ takie szpitale, teraz poszedłbym tylko gdybym naprawdę chciał się zabić to wtedy bym zadzwonił niech przyjeżdzają i zabierają do psychiatryka. :twisted:

 

O kurde, ale chamstwo !. Sa w Polsce jakies prywatne kliniki, jak maja w Hollywood ?

Pewnie, że są ale to wywalanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, myśli samobójcze Wenlą wyleczone ? :smile:

Ciekawy jestem czy jakbym was wszystkich zobaczył i pogadał to zorientowałbym się, że coś z wami nie tak :smile:

 

-- 11 sty 2016, 21:36 --

 

Bo nie mieli miejsca, przyłaził ordynator i zamulał, /cenzura/ takie szpitale, teraz poszedłbym tylko gdybym naprawdę chciał się zabić to wtedy bym zadzwonił niech przyjeżdzają i zabierają do psychiatryka. :twisted:

 

O kurde, ale chamstwo !. Sa w Polsce jakies prywatne kliniki, jak maja w Hollywood ?

Pewnie, że są ale to wywalanie pieniędzy w błoto.

Coś tam jest lepiej trochę ale to naprawdę niewielka poprawa, co do klinik to wyrzucanie kasy w błoto i to jeszcze nie małej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzajcie Go w błąd. Lekarz dobrze Mu powiedział, że wenla powinna zacząć działać po 2-3 tygodniach bo tak jest w teorii. Mnie Lekarz też powiedział, że już po 10 dniach od rozpoczęcia wenli mogę już zacząć coś odczuwać. Bo lekarzy tak uczą. Oni znają działanie tych leków tylko z teorii natomiast my wiemy, że w praktyce jest trochę mniej optymistycznie. To znaczy napewno znajdą się osoby na które dany lek zacznie działać książkowo po tych 10 dniach, ale u większości wenla zaczyna działać po trochę lub znacznie dłuższym czasie. Np. u mnie kiedyś zakoczyła dopiero po 3 miesiącach. Więc teoria to jedno a praktyka to drugie. sebo001, Radzę nie skakać tak często po lekach ponieważ wenla może zaskoczyć u Ciebie zarówno po 2 tygodniach, po miesiącu, dwóch albo i nawet po 3 albo w ogóle. Ja zacząłęm wenlę od środy więc dzień później po Tobie i daję jej kilka miesięcy na zadziałanie. Po pierwszym miesiącu prawdopodobnie będę zwiększać dawkę do 150 mg. To już moja trzecia kuracja tym lekiem.

 

szaraczek, nie do końca - w jednej książce psychiatra i psychoterapeuta behawioralny wypowiada się, ze leki SSRI/SNRI rozkręcają się u niektórych do 12 tygodni (optymalnie między 4 a 8/10 tygodniem). Pierwsze minimalne zmiany można odczuć po 2 tygodniach, ale lek ma coraz większe działanie terapeutyczne im wiecej czasu upłynie (podaje, że niektórzy nawet po roku przyjmowania tych leków widzą dodatkowe plusy przyjmowania tych leków).

 

A ja dziękuję Bogu za to, że moja nerwica i depresja przebiegają i zawsze przebiegały bez problemów ze snem. Nie wiem co to bezsenność. Niby te same choroby a u każdej osoby inny przebieg.

 

Mam podobnie - mnie akurat bezsennośc nie dotyczy. Raczej na odwrót - ja to bym mogła spać i spać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samobójstwo a teraz ja zbieram tego efekty. Była tam drugi raz.

Vengence, jak teraz radzisz sobie z lękiem ? Przy takich myślach ciężko nie mieć lęków.

Mam lęki tylko jak się czegoś boje tak ogólnie to nie mam lęków, jak wypije kawę to jestem spięty trochę i taki wkurwiony, z jednej strony kofeina niweluje zmęczenie i pobudza, ale z drugiej strony robi mi trochę burdelu w głowię, coś za coś. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samobójstwo a teraz ja zbieram tego efekty. Była tam drugi raz.

Vengence, jak teraz radzisz sobie z lękiem ? Przy takich myślach ciężko nie mieć lęków.

Mam lęki tylko jak się czegoś boje tak ogólnie to nie mam lęków, jak wypije kawę to jestem spięty trochę i taki wkurwiony, z jednej strony kofeina niweluje zmęczenie i pobudza, ale z drugiej strony robi mi trochę burdelu w głowię, coś za coś. :pirate:

 

Mam tak samo z kawa i stymulantami, lekki niepokoj + wqrw. Tak zle i tak niedobrze hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynaliście przygodę z wenlaflaksyną to ile czasu trwała bezsenność wywołana lekiem (o ile ją mieliście)?

Później sen się normuje?

Czy te brain zapy to coś bardzo nieprzyjemnego po odstawieniu ? One mijają ?

 

U mnie bezsennosc okolo 2 tyg, pozniej sen sie powoli normuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynaliście przygodę z wenlaflaksyną to ile czasu trwała bezsenność wywołana lekiem (o ile ją mieliście)?

Później sen się normuje?

Czy te brain zapy to coś bardzo nieprzyjemnego po odstawieniu ? One mijają ?

Mijają te kopnięcia, ja miałem przez kilkanaście dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądała ta bezsenność ? Tzn. kładłeś się i nie mogłeś za chiny ludowe zasnąć czy po prostu zasypiałeś, ale po chwili się wybudzałeś ?

Jak sobie radziłeś z uczęszczaniem do pracy w trakcie tej bezsenności ?

 

W moim przypadku mialem problemy z zasnieciem oraz pocilem sie strasznie w nocy, co oznaczalo pobudke po 1-2h. Pocenie skonczylo sie po 5-7 dniach. Dodatkowo dostalem na sen od lekarza doraznie imovane + trittico 100mg. Pierwsze kilka dni ratowalem sie tym imovane, bo on mnie usypial w 15 min, pozniej samo trittico wystarczalo.

 

Teraz po miesiacu robie test i powoli odstawiam trittico, aby zobaczyc czy bede mogl spac bez zadnych wspomagaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×