Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Pierdolca to ja od kastracji dostałem. ;) I braku uczuć też. Tak samo reagowałem na złamane żebro i tak samo na znalezienie 100zł.

trafne spostrzeżenie, tak czasem dziala ten badziew, jakby nie to ze nie mam siły przechodzić przez wprowadzanie kolejnego ssri i przez potencjalne inne skutki uboczne juz dawno wylądowałby w koszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mijają 32 dni od ostatniego paro:

- objawy somatyczne nerwicy tak jak wróciły tak są, ale do opanowania (bóle brzucha, bóle pleców, nagle pojawiająca się gorączka)

- powrót free-floating anxiety, ale staram się używać standardowych metod relaksacyjnych z lepszym lub gorszym skutkiem

- obserwuję mniejszą skłonność do wychodzenia z domu, ale nie mam problemu z załatwieniem spraw, które załatwić muszę; brak problemów w komunikacji z obcymi co poczytuję jako ogromny plus

- zwiększona płaczliwość w stosunku do czasu kiedy brałam paro, pojawiają się momenty kiedy jestem w czarnej rozpaczy, ale mijają

- zasypiam szybko, sen spłyca się nad ranem, wybudzam się czasem; śpię za dużo, ok. 10 godzin dziennie

Podsumowując: czuję się bez paro tak jak czułam się na paro rok temu jak byłam w takiej samej sytuacji z pracą (szukanie, rozpoczynanie nowej, gorszej), a więc po co niszczyć wątrobę i zabijać libido, kiedy i tak wychodzi na to samo :roll: Po prostu potrzebuję stabilnej sytuacji finansowo-zawodowej... :(

Pozdrowienia dla paroksetyniarzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można włączyć bromazepam na skutki odstawienia paro? te somatyczne typu kręcenie w głowie, mdłości itp

Można.

a niby po co? to tłumi lęk a nie objawy odstawienne typu zawroty głowy czy mdłości, jedno z drugim nie ma nic wspolnego

Jak ktoś potrzebuje być sprawny w pracy w czasie odstawienia to dlaczego ma nie zażyć benzo na to, ja brałem przy odstawce i pomaga, nie widzę żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morphine90Po prostu potrzebuję stabilnej sytuacji

finansowo-zawodowej...

 

Ja też xd :D

 

Myślę, że każdemu by się przydała - chyba nic nie działało na mnie tak dobrze, jak zadowalająca, stabilna praca w stabilnych godzinach, na pewno żadne prochy. A już przechodzenie przez zmiany: kolejne nowe miejsca, zasady, ludzie to już w ogóle wprowadzają mój system nerwowy w overdrive :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do palaczy.palicie więcej teraz niż przed chorobą? Ja zdecydowanie tak.staram się rzucić te cholerne fajki ale jakoś nie wychodzi. :szukam:

 

-- 11 sty 2016, 21:36 --

 

No i chyba w końcu te 40 mg zaczyna się wgrywać. Jeszcze nie jest dobrze ale lepiej. Wkurza mnie ta obserwacja mojego organizmu. Trzaśnie czy nie. Wywoła jakąś sytuacja napięcie czy nie. I to analizowanie :105:

 

-- 11 sty 2016, 21:56 --

 

Morphine bardzo się cieszę że dajesz radę bez leków i oby jak najdłużej! !!!! Mi też chce się czasami płakać zwłaszcza gdy nadchodzą te dni wtedy mam wkurw......ienie połączone z wyciem o byle duperelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor i pozdrawiam dla wszystkich paroksetyniarzy :D

 

Jesli chodzi o palenie, to na paro wiecej pale. Jak dopada mnie depra i mam zle dni, to w ogole nie mam ochoty na papierosy.

 

Ja osobiscie doznalem porazki. Wrocily u mnie upierdliwe mysli hipochondryczne i wszedlem ponownie z 15mg na 30mg :( Jednak sie nie poddaje, i jak tylko sie ustabilizuje podejme ponowna probe zejscia z paro.

 

Morphine90, 3mam kciuki i kibicuje Tobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Corleone będzie wszystko dobrze. Upierdliwe myśli to masakra. Za tydzień już o nich zapomnisz :D

 

-- 11 sty 2016, 22:52 --

 

Dobry wieczor i pozdrawiam dla wszystkich paroksetyniarzy :D

 

Jesli chodzi o palenie, to na paro wiecej pale. Jak dopada mnie depra i mam zle dni, to w ogole nie mam ochoty na papierosy.

 

Ja osobiscie doznalem porazki. Wrocily u mnie upierdliwe mysli hipochondryczne i wszedlem ponownie z 15mg na 30mg :( Jednak sie nie poddaje, i jak tylko sie ustabilizuje podejme ponowna probe zejscia z paro.

 

Morphine90, 3mam kciuki i kibicuje Tobie ;)

 

 

Lekarz ci doradził od razu na 30 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor i pozdrawiam dla wszystkich paroksetyniarzy :D

Ja osobiscie doznalem porazki. Wrocily u mnie upierdliwe mysli hipochondryczne i wszedlem ponownie z 15mg na 30mg :( Jednak sie nie poddaje, i jak tylko sie ustabilizuje podejme ponowna probe zejscia z paro.

 

 

Don walcz.... ja 2 razy juz schodzilem i po pol roku wszystko wracalo tez to odbierałem jako porazke... ale nie mysl o tym tak... bo to zle myslenie...

zaczelem to odbierac bardziej jako chorobe, ze mam grype i musze brac na nia leki....

tak samo miałem problem i załamywalem sie jak musialem wziasc clonazepam odbierałem to jako przegrana.... ale nie warto o tym myslec....

warto czerpac miłe chwile... i jak trzeba wziasc to trudno biore i lecimy dalej by nie psuc innym dnia itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dzień na paroksetynie mam jakieś nasilone mysli samobojcze wszystko mnie dołuje swoją przeszlośc widze w czarnych barwach a przyszlosc jawi mi sie jako cos kompletnie bez sensu czy wytrwac jeszcze na tym leku czy zmieni sie jeszcze cos na nim na lepsze dodam ze mam kompletna tez anhedonie i sennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrpsychoalien, postaraj się te 6 tyg. chociaz wytrwać. Jak po tym czasie nic nie ruszy, to daj se siana, a jak ruszy choć troszeczkę, to jeszcze poczekaj parę tygodni czy aby nie ruszy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dzień na paroksetynie mam jakieś nasilone mysli samobojcze wszystko mnie dołuje swoją przeszlośc widze w czarnych barwach a przyszlosc jawi mi sie jako cos kompletnie bez sensu czy wytrwac jeszcze na tym leku czy zmieni sie jeszcze cos na nim na lepsze dodam ze mam kompletna tez anhedonie i sennosc.

Będzie dobrze! !!!wytrzymaj! !!! Lek się wgra.może nawet już jutro przyjdzie ulga! !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetyne od ładych paru lat (z okresami odstawiennymi ale zawsze wracam) i wszystko jest w porządku. Jednakże wśród znajomych jestem znana jako notoryczny śpioch i sama mam wrażenie, że jak tak dalej pójdzie to prześpię połowę życia. I tu moje pytanie; czy mogę poprosić lekarza o przepisanie mi równocześnie czegos aktywizującego (np. Bupropionu)? Bo przecież przez tą senność żyję jakby na pół gwizdka... Czy łączył ktoś z Was kiedyś leki? Nie chcę rezygnować z paroksetyny bo naprawdę dobrze na mnie działa i próby zmieniania jej na coś innego kończyły się źle. I nie chce też brac leku tylko aktywizującego, bo jestem dość wrażliwa na prochy i wiem już po wielu doświadczeniach, że to co na innych działa aktywizująco dla mnie jest prawie jak kokaina i odwrotnie; cos ma uspokajać a ja jestem nemo, więc wolę być ostrożna. Ma ktoś jakieś sugestie? Będę wdzięczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetyne od ładych paru lat (z okresami odstawiennymi ale zawsze wracam) i wszystko jest w porządku. Jednakże wśród znajomych jestem znana jako notoryczny śpioch i sama mam wrażenie, że jak tak dalej pójdzie to prześpię połowę życia. I tu moje pytanie; czy mogę poprosić lekarza o przepisanie mi równocześnie czegos aktywizującego (np. Bupropionu)? Bo przecież przez tą senność żyję jakby na pół gwizdka... Czy łączył ktoś z Was kiedyś leki? Nie chcę rezygnować z paroksetyny bo naprawdę dobrze na mnie działa i próby zmieniania jej na coś innego kończyły się źle. I nie chce też brac leku tylko aktywizującego, bo jestem dość wrażliwa na prochy i wiem już po wielu doświadczeniach, że to co na innych działa aktywizująco dla mnie jest prawie jak kokaina i odwrotnie; cos ma uspokajać a ja jestem nemo, więc wolę być ostrożna. Ma ktoś jakieś sugestie? Będę wdzięczna :)

 

Jak najbardziej możesz dodać, to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetyne od ładych paru lat (z okresami odstawiennymi ale zawsze wracam) i wszystko jest w porządku. Jednakże wśród znajomych jestem znana jako notoryczny śpioch i sama mam wrażenie, że jak tak dalej pójdzie to prześpię połowę życia. I tu moje pytanie; czy mogę poprosić lekarza o przepisanie mi równocześnie czegos aktywizującego (np. Bupropionu)? Bo przecież przez tą senność żyję jakby na pół gwizdka... Czy łączył ktoś z Was kiedyś leki? Nie chcę rezygnować z paroksetyny bo naprawdę dobrze na mnie działa i próby zmieniania jej na coś innego kończyły się źle. I nie chce też brac leku tylko aktywizującego, bo jestem dość wrażliwa na prochy i wiem już po wielu doświadczeniach, że to co na innych działa aktywizująco dla mnie jest prawie jak kokaina i odwrotnie; cos ma uspokajać a ja jestem nemo, więc wolę być ostrożna. Ma ktoś jakieś sugestie? Będę wdzięczna :)

 

Mnie lekarka usiłowała lekko pobudzić do życia dodając wenlafaksynę do paro i to skończyło się katastrofą - wskoczyła mi taka nerwica, że czułam się gorzej niż zanim rozpoczęłam leczenie, trzęsłam się jak osika i rwałam włosy z głowy garściami....

Ale to jest kwestia osobnicza, więc spróbować zawsze możesz, może Tobie się uda taki mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, zdecydowanie nie .

Już lepszy Escitalopram + coś na dopaminę ( najlepiej metylofenidat , ale z braku laku może być wellbutrin , pirybedyl , ropinirol , vigeryt -K ) . Nie wiem jak z Mirtą i niansą , bo tak naprawdę to nie gustuję w tych dwóch lekach ze względu na potworne uboki i kur-wicę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×