Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

SSRI = Escitalopram, pomagal, ale zamulal. citalopram, slabo na mnie dziala. Asentra, miesiac nasilonych atakow paniki i zero poprawy.

 

Pamietaj, te leki to nie Apap, nie dzialaja odrazu, czesami zadzialaja po 2 tyg, czasami po 2 miesiacach, a czasami inny lek jest potrzebny. Nie zalamuj sie :). Wiem, ze jest ciezko na poczatku, sam bylem w takiej pozycji juz kilka razy. Ja mam zestaw, ktory na mnie dziala.

 

Wenla + Trittico nasen + Xanax doraznie na ataki paniki / niepokoj.

 

-- 11 sty 2016, 00:19 --

 

A ile czasu brales Pramolan, trittico i citabax ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz mialem lekarke, ktora mi doslownie co miesiac zmieniala leki, to byl koszmar !. Teraz mam lekarke, ktora potrafi mnie wysluchac i zmotywowac, do przyjmowania lekow dalej i czekania na efekty (ktore juz sam widze). Trittico np: rozkreca sie wlasnie po tygodniu. Ja tez na poczatku bylem sceptycznie nastawiony, poniewaz nie zadzialalo odrazu po 1 dawce. Lekarka mi wytlumaczyla, ze ten lek tez sie rozkreca i ze po tygodniu bedzie OK. Miala racje :)

 

Dodatkowo takie mieszanie lekami rozregulowywuje receptory i robi jeszcze wieksza sieke w glowie plus masz efekty odstawienia poprzedniego leku i efekty uboczne nowego, ktore nakladaja sie na siebie !.

 

Po 2 tyg spalem juz jak dziecko po 8h !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jest ordynatorem na oddziale w jednym ze szpitali. Zawsze odbierze telefon, odpisze na smsa niezależnie od pory czy dnia tygodnia i coś poradzi. Następna wizyta w czwartek za tydzień, zapytam o te zmiany leków.

 

Zapytaj go o skutki takich szybkich zmian lekow i co on o tym sadzi, etc. Zapytaj go tez ile srednio czasu potrzeba, aby lek ktory aktualnie bierzesz zadzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o Pregabaline. Powiedział, że po tygodniu powinna zacząć działać natomiast Wenla dwa a nawet trzy tygodnie. Podobnie mówił o Citabaxie. Choć podkreślał, że nie moge oczekiwać rewelacji po takim czasie.
2-3 tygodnie to trwają skutki uboczne, minimum to miesiąc a i tak często to dopiero początek działanie, naprawdę te leki rozkręcają się nawet do 12 tygodni, tydzień czy dwa to tyle co nic. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzajcie Go w błąd. Lekarz dobrze Mu powiedział, że wenla powinna zacząć działać po 2-3 tygodniach bo tak jest w teorii. Mnie Lekarz też powiedział, że już po 10 dniach od rozpoczęcia wenli mogę już zacząć coś odczuwać. Bo lekarzy tak uczą. Oni znają działanie tych leków tylko z teorii natomiast my wiemy, że w praktyce jest trochę mniej optymistycznie. To znaczy napewno znajdą się osoby na które dany lek zacznie działać książkowo po tych 10 dniach, ale u większości wenla zaczyna działać po trochę lub znacznie dłuższym czasie. Np. u mnie kiedyś zakoczyła dopiero po 3 miesiącach. Więc teoria to jedno a praktyka to drugie. sebo001, Radzę nie skakać tak często po lekach ponieważ wenla może zaskoczyć u Ciebie zarówno po 2 tygodniach, po miesiącu, dwóch albo i nawet po 3 albo w ogóle. Ja zacząłęm wenlę od środy więc dzień później po Tobie i daję jej kilka miesięcy na zadziałanie. Po pierwszym miesiącu prawdopodobnie będę zwiększać dawkę do 150 mg. To już moja trzecia kuracja tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Wiem. Kilka dni temu pisałeś, że biegałeś :smile: Ważne, żeby ten ruch czy też wysiłek fizyczny był regularny. Najlepiej codziennie. Mnie hamują lęki do wyjścia z domu, ale mimo to zmuszam się i idę na te dwie godziny i robię swoją trasę. Nie tyle jest to zwykły spacer co marsz. I jak wracam do domu to chociaż przez te kilka godzin jakoś trochę lepiej się czuję. Oczywiście jak wenla zaskoczy i ustąpią lęki to dalej będę to robić dla zdrowia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, miałem identycznie przed tym całym szajsem, przed dwoma miesiącami. Treningi poszły w odstawke, waga spadła. Teraz mam ciężko wyjść z domu. Ehh pieprzone lęki.

Vengence, tak czytam te twoje posty. Nie myślałeś o pobycie w jakimś dobrym szpitalu ?

Lece na psychiterapie a później na 24 do pracy, kurwa jak ja dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×