Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Domowe" sposoby...


zbir

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, postanowiłem się zapisać na te forum z powodów... natręctw.

Moje natręctwa - zestaw standardowy : mycie rąk i natrętne myśli. Często mam wrażenie, że niekjtóre przedmioty w moim domu (szczególnie klamki i mysz od komputera), tylko w moim domu są zabrudzone. Po ich dotknięciu automatycznie muszę umyć ręce... Zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że jest problem. Niestety do psychiatry nie pójdę bo wiem, że z tym problemem muszę poradzić sobie sam. I tu pojawia się moje pytanie: Czy macie jakieś własne sposoby na pokonanie tych myśli... Czytałem już niektóre opcje i były naprawde fajne, ale mi chodzi o takiego kilkutygodniowego "kopa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do psychiatry nie pójdę bo wiem, że z tym problemem muszę poradzić sobie sam.

A to się tak wydaje, że się da, a tak się nie da.

 

Jedyna szansa pozbycia się natręctw bez pomocy lekarza/terapeuty to to, że akurat rozwiążą się problemy, które leżą u podłoża natręctw (zmniejszenie stresu, jakaś pozytywna zmiana w życiu), często coś czego wcale nie wiążesz z tymi natręctwami.

 

Można też próbować odsuwać od siebie myśli.

 

Ale czasem się po prostu nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do psychiatry nie pójdę bo wiem, że z tym problemem muszę poradzić sobie sam.

 

Można też próbować odsuwać od siebie myśli.

 

 

No właśnie o to pytam :)) a co do pozytywnej zmiany... brzmi obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do psychiatry nie pójdę bo wiem, że z tym problemem muszę poradzić sobie sam.

 

Można też próbować odsuwać od siebie myśli.

 

 

No właśnie o to pytam :)).

NN charakteryzuje się właśnie tym, że tych myśłl tak poprostu odsunąć się samemu nie da.........(najczęściej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbir spróbuj metodą powtarzania, raz wytrzymaj i nie umyj rąk minute dłużej jak powinieneś i zobaczysz, że nic się nie stanie. Potem wstrzymaj się i nie myj dwie minuty itd. I zobaczysz, że nic się nie stanie, wszystko stoi jak stało, a Tobie nic nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×