Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

na ja przed rozpoczeciem leczenie bylam po prostu wrakiem czlowieka mialam problemy z najprostszymi czynnosciami typu wstanie z lozka i ubranie sie a co dopiero mowic o studiowaniu/pracowaniu albo wlasnie o logicznym mysleniu z ktorym kompletnie sobie nie radzilam - teraz zas po latach dwoch przyjmowania lekow funkcje poznawcze sie wyostrzyly i moge jakos podjac sie tych najbanalniejczych spraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo ma dodatkowo padakę, więc nic dziwnego, że kiedy zaczęła leczenie przeciwpadaczkowe, to jej funkcje poznawcze się poprawiły, bo ta choroba silnie je osłabia.

 

Miałem takie same diagnozy co ona, jednak F20.0 zostało śkreślone, bo okazało się, że psychozy były objawami padaczki. Od kiedy biorę leki na padaczkę, to nie muszę już brać neuroleptyków, które nie wiele pomagały, a wręcz szkodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak brałem wcześniej kilka lat jeden SSRI, teraz przeszedłem na inny i jak będę chciał wrócić do tego pierwszego to czy wystąpią skutki uboczne tego pierwszego ? Około 2 miesiące temu lekarz zmienił mi z escitalopramu na paroksetyne. Jakiś tydzień temu odstawiłem paro bo nie szło wytrzymać. Obecnie od tygodnia jest sertralina, której skutki uboczne też dają sobie znać. Jestem zmęczony już tymi ubocznymi i zastanawiam się czy nie wrócić na esci na którym było stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh sam już nie wiem co robić. Po co ja esci odstawiałem skoro było dobrze ? Lekarz zasugerował, a ja podchwyciłem, że może będzie lepiej. Zamieszałem. Dopiero tydzień jestem na sertralinie i nie wiem co mam robić. Łykać sertralinie i czekać, że może zaskoczy czy wracać na esci. Co prawda bardzo dawno zaczynałem przygodę z esci, ale nie pamiętam żebym w ogóle miał skutki uboczne na tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh sam już nie wiem co robić. Po co ja esci odstawiałem skoro było dobrze ?

nie panikuj i nie płacz .

Facet jesteś z jajcami i nie taki jeszcze problem pokonasz - rozwiążesz .

Masz nauczkę ,że jak jest dobrze,,, to lepiej nie pajacować .

Ja raz zapajacowałem z "RC_ chińskie gówno" i 2 lata po tym jeszcze lęki mam ,,, ale dam sobie radę ,,,i Ty sobie dasz radę. A ,że ciężko ,to normalka .

Głowa do góry !!! ;) , chyba ,że chcesz wylądować na cmentarzu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nevada, "wstrzas serotoninowy" nie grozil Ci prawdopodobnie tak czy siak. Raz, ze citalopram jest jednym ze slabszych SSRI, dwa, ze o zespol serotoninowy nie jest az tak latwo. Ale podchodzac do tematu bardziej teoretycznie i naukowo, okres poltrwania citalopramu to jakies 33h, 7*33h = 231h = 9,6 dnia z hakiem, teoretycznie wtedy substancji nie ma juz w organizmie. Jednakze po 7 dniach jej stezenie jest tak male, ze i tak nie masz sie czego obawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateoOO7, to bardziej wyglada na suplementy lub uzywki. Z suplementow polecam sprobowac fenibut (ale nie na kazdego dziala), cynk (dawki 50-75mg). Pierwszy jednak mozna brac doraznie (np. raz na tydzien), drugi nie dluzej niz 2-3 tygodnie(dlaczego? poszperaj sam). Z antydepresantow mozna by podpiac pod to atypowe neurolepy w niskich dawkach (ich dzialanie znika po pewnym czasie, o ile w ogole ruszą).

Uzywek Ci oczywiscie polecac nie bede, bo od tego masz inne forum. Tylko nie rozumiem Twojego celu. Chcesz odpoczac przez chwile od swoich problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę na razie leków antydepresyjnych na dłuższą mete i mam nadzieje, że nie będę musiał. Jednak zbliża mi się obrona pracy dyplomowej. Ostatni raz jak prezentowałem pracę na seminarium ręce mi niesamowicie drżały, do tego stopnia że prawie uniemożliwiały mi obsługę komputera/smartfonu. Spróbuje ten suplement Fenibut, myślę, ze będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio psychiatra u którego byłem poinformował mnie, ze wyszedł nowy super SSRI, który praktycznie nie ma skutków ubocznych. Powiedział, że nie jest on refundowany i kosztuje 170 zł. Ktoś coś słyszał? Niestety nie zapamiętałem nazwy tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio psychiatra u którego byłem poinformował mnie, ze wyszedł nowy super SSRI, który praktycznie nie ma skutków ubocznych. Powiedział, że nie jest on refundowany i kosztuje 170 zł. Ktoś coś słyszał? Niestety nie zapamiętałem nazwy tego leku.

 

Brintellix ,,, a czy nie ma skutków ubocznych to bym powątpiewywał . Czy On aż taki super jest ,,, też bym po tutejszych wpisach powątpiewywał . Mi pomagał , brałem przez pól roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×