Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

po seroxacie mialam zerowy apetyt a wrecz jadlowstret i wmuszenie we mnie czegokolwiek do jedzenia graniczylo z cudem, po seronilu tez nie zauwazylam wzmozonego apetytu, chociaz organizm juz sie przyzwyczail i nie lacze juz poziomu mojego apetytu z lekiem...

 

najwiekszy apetyt mialam wlasnie po mianserynie i zolafrenie...masakra normalnie (od stolu to bym mogla nie odchodzic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ja niestety na efectinie też tyję:( moja waga z 47kg podskoczyła do 55 kg, a więc 8 kg... efectin biorę od lipca tyć, zaczęłam gdzies tak koło listopada... z 34 rozmiaru wskoczyłam na 36 i nie wiem czy zaraz sie nie okaże, że 38 będę musiała mieć... w nic sie nie mieszcze:( skąd kasa na nowe ciuchy???

 

A swoją drogą ja wcale więcej nie jem, więc dlaczego tyję? pytanie czy tyje się dlatego, bo wczesniej stres nie pozwalał za dużo jest a teraz jak człowiek nie odczuwa stresu to je więcej?

czy jakbym zaczęła jeśc zdecydiwanie mniej to schudnę? czy schiudnę dopiero jak odstawię antydepresant?

 

pozdrawiam serdecznie!

ech, te fałdki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze warto sie poprostu zacząć właściwie odżywiać ? ogranicz węglowodany , zwiększ ilość białka w diecie , przed snem tylko białko zero węglowodanów , to nie przytyjesz , i 10 % tłuszczy max w diecie do tego roslinnych bo zwierzęce odkładają sie i nie mozna ich potem spalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Effectinie schudłam 9 kg z tym, ze miałam ciężką depresję i zupełnie nic nie jadłam. Jednak, że zupelnie na niego nie szłam przeszłam na Anafranil. Na tym przytyłam 8 kg praktycznie wracając do poprzedniej wagi. Obecnie mam kolejny antydepresant Wellbutrin który powoduje zupełny wstret do jedzenia, łącznie z mdłościami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak przytyć przy kuracji lekami SSRI które masakrycznie mnie wychudziły i robią to dalej?

Dodam, że mam szybką przemianę materii i dieta itd mi nie pomaga. :evil:

 

albo niech mi ktoś powie po których ssri się grubnie, to zmienie aktualny lek

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Miałem podobny problem, tyle że wywołany konstytucją mojego organizmu. Na początku przytyłem z 47 do 52 kg na specjalnych ziołach poprawiających apetyt i wchłanianie (recepturę mogę Ci przesłać na PW). Później przytyłem z 52 do 65 kg, w trakcie ponad trzymiesięcznej kuracji Doxepinem (przez I mies. - 3 x 25 mg, później 5 x 25.)... Tyle że towarzyszyła temu silna motywacja, aby przytyć i objadanie się (np. 10 kanapek na śniadanie czy kolację, dwa obiady itp. ;])... Można powiedzieć, że na pewien czas zredukowałem moje życie do jedzenia, ale chyba było warto...

 

Także polecam dołączenie do Twoich leków Doxepinu i zminimalizowanie dawek SSRI lub ew. ich odstawienie. Dobry na tycie jest talże Sulpiryd. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj leku na inny ,jesli czujesz sie na nim dobrze! Wiele osob miesiącami nie moze dopasowac sobie leku na ktorym by sie, im nic nie dzialo.Szczuplosc to chyba najmniejszy problem.Napisz czy nie masz apetytu,czy tylko spadles z wagi.Jesli jesz normalnie to, prawdopodobnie leki jeszcze bardziej przyspieszyly Twoją przemiane materii,proponuje diete tuczącą :mrgreen:albo cos na zwiększenie apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×