Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Działanie przeciwdepresyjne, póki co, najlepsze ze wszystkich leków, które brałem.

Niestety obecnie mam problemy ze spaniem, więc myślę o fluwoksaminie, bo bardzo dobrze regulowała mi sen (przynajmniej brana w pojedynkę).

Myślałem o mianserynie, ale trochę boję się spadku nastroju, bo jednak mirtazapina jest bardziej "serotoninowa" i "noradrenalinowa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie przeciwdepresyjne, póki co, najlepsze ze wszystkich leków, które brałem.

Niestety obecnie mam problemy ze spaniem, więc myślę o fluwoksaminie, bo bardzo dobrze regulowała mi sen (przynajmniej brana w pojedynkę).

Myślałem o mianserynie, ale trochę boję się spadku nastroju, bo jednak mirtazapina jest bardziej "serotoninowa" i "noradrenalinowa".

 

Dawka 30 mg tak dobrze na ciebie działa?, po jakim czasie poczułeś poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 30 mg. Poprawę poczułem po pierwszej dawce (można powiedzieć, że moje receptory były już "zdownregulowane"). Przez kilka dni brałem nawet 45 mg, żeby sprawdzić ta dawka będzie skuteczniejsza - bez efektu, za to sen był gorszy.

Natomiast przy dawce 30 mg mirtazapiny i 10 mg escytalopramu wystąpiła u mnie hipomania :D

 

Warto nadmienić, że mirtazapina nie powoduje u mnie żadnych zaburzeń sfery seksualnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałam jakiegoś pecha - brałam mirtę 5 dni i jedyne co miałam to lęki i mdłości (mdłosci to nie wiem czy od niej czy od tego, że po prostu mam je ciągle), a tak mi się marzył ten osławiony apetyt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję mianseryne i czy ja wiem czy mam większy apetyt :bezradny: Może jeszcze muszę poczekać a może to wenla zabija ten efekt. Działa na was nasennie ? Na mnie już 40 i 60mg mianseryny słabo działają ? Jakie różnice widzicie między mianseryną a mirtą ?
Dla mnie mianseryna to był wieczny głód, pożerałem wszystko co było w około a do snu powalała niczym sztachetą przez łeb, mirta jest subtelniejsza od mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Może być tak, że wenla osłabia u mnie działanie mianseryny i powoduje bezsenność ? Wenle stosuję od wtorku.

Ja już nie wiem czy ze mna jest aż tak źle :bezradny: Czekam, aż jakiś lek zacznie na mnie działać :evil:

mianseryna powinna potęgować działanie wenlafaksyny, ale może za krótko to bierzesz, ja mam ochotę zrezygnować z mirty, bo nic mi nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirta nieb usypia Cię? jak z działaniem na lęk mianseryny ? Nie wiem, Lernivol piję od miesiąca. Teraz mam pić do tego pregabaline a jak to nie zadziała to hydroksozyne doraźnie. Nawet jak śpię te 5-6h to ten sen jest mega płytki.

 

Usypia, ale tylko to mi daje no i apetyt ogromny po wzięciu tabletki, muszę się jeszcze pilnować z żarciem, ale i tak się trochę tyje,

nie wiem już co mam robić, wkurwia mnie to wszystko na maxa. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dałem spokój z mirtą po ponad 3 miesiącach brania, nie biorę już ze 3 tygodnie i w sumie to czuję się tak samo jak ją brałem. Na plus, że nie miałem jakichś efektów odstawiennych. Wcale mnie ten lek zbytnio nie usypiał, nie powodował masakrycznego głodu, super realistycznych snów (nawet więcej mi się śni po odstawieniu) no i co najważniejsze nie skasował moich lęków. Jedyne co to mi 6kg przybyło samo z siebie, bo jakoś dużo więcej to nie jadłem. Teraz nic takiego nie biorę, ewentualnie klona od czasu do czasu i zastanawiam się co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×