Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Kaleb nie dziwne zes nerwowy, 5mg to placebo, a nie dawka terapeutyczna. Rownie dobrze moglbys zrywac trawe, jesc ja i mowic ze to lekarstwo :)

Biorę dodatkowo (z SSRI ) Paro10mg.

Nadmienię tylko ,że wyższa dawka niż 5 mg Esci powoduje u mnie silne napięcia mięśni i nie mam na nic ochoty , nawet wstać z krzesła .

Zauważyłem ,że z wiekiem coraz niższe dawki działają na mnie coraz mocniej .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nikogo nie obrażam - tylko stwierdzam jak jest - mylę się i to nie jest nic obrazliwego tylko ludzie którym leki pomogły (w większości żeby nie generalizowac) nie piszą tu na forum ... tak jak kolega wcześniej napisał albo kłótnia albo lament że leki nie działają jak trzeba ...

 

w większości są tu osoby które uważają że te leki im nie pomagają a i tak je biorą - wystarczy przeczytać parę stron...

 

wpisów typu: "świetny lek" jest kilka kilkanaście

 

a pytam się bo biorąc latami te leki macie ogromną wiedzę większą niż psychiatra niejeden...

 

więc (w większości) tu są tacy ludzie i to nie jest nic obrazliwego nawet mi ich szkoda - a jeżeli tu niema ich no to mój wpis nikogo nie powinien był urazić :D

 

pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaleb to pewnie twoja glowa. Nie wziecie raz esci 5mg przy jednoczenym braniu paro to raczej nerwowosc wynikajaca z faktu zdania sobie sprawy z niewziecia leku, niz realny spadek jego stezenia. Wiec masz racje, pewnie jestes troszke uzalezniony od lekow. Ja tez tak mam ze czasami zapomne wziac leku na nadcisnienie, poki nie zdam sobie z tego sprawy, cisnienie mam w normie, w innym wypadku podwyzszone. Czasem nawet mysle, ze jakby ktos dal mi tabletke tak samo wygladajaca, ale skład to bylaby maka ziemniaczana, to cisnienie mialbym w normie :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, mam to samo. Coraz mniejsze dawki są skuteczne.

 

Lu_80, starzejemy się ;)

dowiedziono ,że z wiekiem mózg się kurczy ,,, to i pewnie mniej procha trzeba by łepecyne znieczulić .

Kiedyś( 20 lat temu )i po 40 mg Seronilu dziennie potrafiłem wszamać i nic nie czułem . Teraz jakbym to zjadł to bym chyba w trumnie wylądował w męczarniach . Tak samo z Fluvoksaminą . Muszę dzielić na 4 tabletke i tak czuje uboki . Kiedyś brałem całą i kompletnie nic nie czułem -NIC , dosłownie . I tak z wieloma lekami ( przynajmniej psychiatrycznymi )

 

-- 03 sty 2016, 14:23 --

 

Tomek858, naprawdę myślisz ,że atak paniki można wywołać na "zawołanie" .Wiem , o jakim mechaniżmie mówisz ,,, ale z drugiej strony .

Poza tym dużo robi to , jaki generyk bierzemy . Nie uwierzę w to ,że wszystkie działają równie dobrze i mocno . Pralex Oriona stanowczo odradzam . Biorę obecnie Symescital .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, przeprowadz sobie prosty eksperyment. Niech żona/ktos bliski pewnego dnia podmieni Ci kapsulke esci na jakas witamine C, ale w taki sposob, bys o tym kompletnie nie wiedzial. Jezeli nie zauwazysz roznicy, to nie wina leku wtedy.

 

Ricah, byłoby super przeprowadzić taki eksperyment ,,, ale moja żona jest ciemna jak tabaka w dziedzinie leków. A ja znowu ( choć biorę duzo leków ) to zanim je wsadzę do gęby to kilka razy sprawdzę co łykam . Nie da rady tego przeprowadzić .

Powiedz mi Ricah, jak uważasz z moja tezą o generykach ?

Kiedyś dostałem od znajomej oryginalny Seroxat ( a brałem wcześniej Parogen i Paroxinor ) i znacząco mi się poprawiło .

Teraz chyba będę stawiał na jakoś ,,, bo na ilość chyba juz za pózno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, kup kilka kapsulek, rozkrusz esci (pewnie nie sa to retardy) i powsypuj do kapsulek. Jedna kapsulke wypelnij czyms, co ma taki sam kolor. No i niech przez kilka dni ktos Ci podaje ten lek. Ewentualnie sam wymieszaj tak z 5-7 kapsulek i po 7miu dniach zobaczysz, czy w ktorys konkretny dzien czules sie w znaczacy sposob odmiennie.

 

Co do drugiej rzeczy, generalnie ta sama substancja = takie samo dzialanie. Jednak wypelniacze moga robic roznice, np. wplywajac na wchlanialnosc danego leku. Nie sadze, by to mialo robic ogromne roznice (wszak glupota byloby wsadzac dana substancje z czyms, co zmniejsza w istotnym stopniu jego wlasciwosci). Ale to tylko moje zdanie. Widac, ze bardzo nie doceniasz mocy wlasnego umyslu, a wlasne mysli moga naprawde sporo zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej rzeczy, generalnie ta sama substancja = takie samo dzialanie. Jednak wypelniacze moga robic roznice, np. wplywajac na wchlanialnosc danego leku. Nie sadze, by to mialo robic ogromne roznice (wszak glupota byloby wsadzac dana substancje z czyms, co zmniejsza w istotnym stopniu jego wlasciwosci). Ale to tylko moje zdanie. Widac, ze bardzo nie doceniasz mocy wlasnego umyslu, a wlasne mysli moga naprawde sporo zmienic.

Ricah, o 13 wziąłem 5 mg Esci ,,, i po godzinie jakbym zmartwychwstał .

TERAZ JUŻ WIEM , JAK WIELKIE ZNACZENIE W LECZENIU MA JAKIEJ FIRMY GENERYKIEM SIĘ LECZYMY !!!!

W póżnym wieku do tego doszedłem . Nigdy już nie uwierzę ,że każde Esci jest takie samo . NIGDY .

Odradzam Pralex dr. Oriona i każde inne gówno tej firmy!!!!!!!!!!!

Schodze z Paroxinoru na coś- Xetanor lub Paxtin . Podejrzewam ,że fińczycy to już chińczycy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nikogo nie obrażam - tylko stwierdzam jak jest - mylę się i to nie jest nic obrazliwego tylko ludzie którym leki pomogły (w większości żeby nie generalizowac) nie piszą tu na forum ... tak jak kolega wcześniej napisał albo kłótnia albo lament że leki nie działają jak trzeba ...

pomogły czy nie pomogły to często kwestia czasu do jakiego się odnosi dana opinia, przez pewien okres lek będzie działał a potem już nie będzie, nie testowano tych leków w okresie powyżej 2 lat brania, jak działają w długotrwałej terapii świadczą tutejsze opinie osób co je tyle biorą,w zagranicznych rankingach leku ktoś bierze 10 dni i wystawi 10 na 10 gwiazdek bo mu sie poprawiło samopoczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie boje, ze mi to chlanie i palenie moglo b. zaszkodzić w leczeniu zapalenia oskrzeli. Od miesiąca się leczę - 2 antybiotyki i żaden nie pomogl :( Przed sylwestrem dali mi jakis inhalator Atrodil, rozszerzający oskrzela :( Czuje, ze umieram.

 

Wiecej voodki, zeby odkazic drogi oddechowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achinono to brawo :Plunatic 2 lata człowieku no to napewno nie działają xd

 

-- 08 sty 2016, 16:42 --

 

jeszcze tylko takie ostatnie pytanie może Lord K. się wypowie - wiadomo że krwi nie można oddawać podczas brania ssri ale dlaczego - jest to bardziej niebezpieczne dla biorcy czy dawcy? Co się stanie przy spuszczeniu 0,5l krwi poziom leku spadnie bo zostanie usunięta jego cześć z krwią czy raczej wzrośnie z powodu mniejszej objetosci krwi? i co z tym że niektóre leki wiążą się z płytkami czy badanie krwi na lekach coś zmienia w odczycie małej morfologii i tak z ciekawości oddawał ktoś krew a potem pił ;) bierze bardziej , mocniej kopie i dłużej trzyma czy poprostu kac jest tylko większy :P

 

-- 09 sty 2016, 16:01 --

 

Twoja wiadomośćzresztą nie ważne bo esci i tak powoduje uwalenie i kastracje xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pytanie do weteranów i innych zjadaczy esci. Jestem na nim ponad miesiąć, od 5mg miałem rano i wczesnym popołudniem uczucie, jakbym był chory. Lekkie nudności, bóle mięśni, ciepłota ciała. Myślałem że to przejściowe skutki uboczne. Wszedłem na 10mg i biorę już ponad 3 tyg. Uczucie bycia chorym nadal codziennie się utrzymuje, szczególnie rano, późnym popołudniem i wieczorem jest trochę lepiej. Natłok myśli znacznie zredukowany, lęki bardzo średnio, napęd z tytułu wyżej opisanych objawów słabo. Dziwne to wszystko jest dla mnie bo w przeszłości brałem sertrę i wenlę, które są większymi petardami w dawkach do 200 i 225mg i nie miałem ani specjalnych nudności ani gorączki, a jeśli już to bardzo króciutko i przejściowo.

Czy to ma szansę jeszcze minąć? Niby daliśmy sobie jeszcze 2 tyg, chociaż ja i psycholka mamy obawę że to już stały ubok.

 

Z drugiej strony następnym krokiem może być klomipramina (anafranil) - niby niektórych dopiero wybudza do życia, ale innych odcina jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertra była ok, ale po prawie roku brania było gorzej i chciałem spróbować czegoś innego. Być może to był błąd, ale wiadomo jak to jest, każdy szuka dla siebie najlepszego leku lub kombinacji. Wenla w moim przypadku to była kupa, tzn zmula totalna. Nie wiem dlaczego tak odebrałes mojego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×