Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Ten Solian wydaję mi się że jest dość nowym lekiem? mogę się mylić, Czym tak naprawdę różni się jego działanie od Fluanxolu czy Sulpirydu? Zależy mi na aktywizacji, a nie na ciągłym spaniu i nic nie robieniu tak właśnie miałem na fluanxolu. Co myślicie o połączeniu tych dwóch leków Solianu i Fluanxolu? Czy to będzie dobre połączenie,? Czy fluanxol nie przycmi działania akytwizujacego Solianu? bo tego bym nie chciał, bo Solian to dość drogi lek, bez tańszych zamienników jedynie są dostępne droższe zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore od kilku dni i niestety z przykroscia stwierdzam z e 50 zmula mnie cholernie. Nie czuje zadnej aktywizacji za to doslownie mi sie oczy zamykaja.Dzialania pozytywnego nie zauwazylam poki co zadnego , moj stan jaki byl taki jest doszla do tego tylko ta sennosc.

miałem tak za pierwszym razem jak go zaczynalem, przeszło to w ciągu kilku dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore od kilku dni i niestety z przykroscia stwierdzam z e 50 zmula mnie cholernie. Nie czuje zadnej aktywizacji za to doslownie mi sie oczy zamykaja.Dzialania pozytywnego nie zauwazylam poki co zadnego , moj stan jaki byl taki jest doszla do tego tylko ta sennosc.

miałem tak za pierwszym razem jak go zaczynalem, przeszło to w ciągu kilku dni

 

A czy rozkrecil Ci sie ten lek na tyle ze zniwelowal depresje i lęki? chyba ze brales na cos innego?

 

on248, wydaje mi sie ze skoro dostales solian to nie ma potrzeby brac go z drugim neuroleptykiem o podbnym dzialani, wydaje mi sie ze nawet nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ten lek ma dość specyficzne działanie, nieczęsto mozna spotkać lek pobudzający ktory tłumi też lęk, jedyny problem jaki z nim moze być to niestabilnosć działania po jakimś czasie możliwe że ze względu na wpływ na prolaktyne, bo po jakichś 2 miesiacach regularnego zażywania wpadłem w silne zmęczenie, wtedy należy zrobić przerwe, konsultowałem to z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak go biore teraz doraźnie to działanie jest w tym samym dniu, wg lekarza działa po 2-3 dniach

 

-- 27 gru 2015, 13:09 --

 

a jezeli chodzi o porownanie do sulpirydu to ten jest jego nowszą wersją, działa znacznie silniej i przez to bierze się w mniejszych dawkach, poza tym ma tez dodatkowe działanie w porównaniu do sulpirydu, ogólnie mówiąc powinien być lepszy, co do fluanxolu to tez powinien byc lepszy jezeli chodzi o dzialaie pobudzające, fluanxol to jest stary lek chyba z 50-letni, dziala na receptory histaminowe a wszystko co na nie dziala osoby wrażliwe na to dzialanie usypia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powicie na łączenie Solianu z Wenlafaksyną ( Snri)? czy jest sens? nie chcę aby wyszło coś takiego ,że Wenlafaksyna tłumi działanie Solianu. Czy ktoś może stosował takie połączenie? czy jest ono warte przetestowania? Jakich efektów po takim połączeniu można by spodziewać się? Czy leki chodź w najmniejszym stopniu wpływają na osobowość? Czy solian może pomóc na leczenie fobii społecznej? jeśli tak jak to działanie ma wyglądać? mógłby ktoś mi to napisać jak się na tym zna lub to przechodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo rozkręca się ten lek Solian? dopiero wziąłem drugą tabletkę czyli drugi dzień go biorę 100mg i na razie nic nie czuję, nie jestem senny o tyle dobrze, ale działania aktywizującego nie widzę ;(, czy trzeba dać jemu trochę czasu aby się rozkręcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo rozkręca się ten lek Solian? dopiero wziąłem drugą tabletkę czyli drugi dzień go biorę 100mg i na razie nic nie czuję, nie jestem senny o tyle dobrze, ale działania aktywizującego nie widzę ;(, czy trzeba dać jemu trochę czasu aby się rozkręcił?

 

Myślę że mechanizm działania amisulpirydu w niskich (aktywizujących ) dawkach jest podobny do flupentiksolu również stosowanego w dawkach aktywizujących tzn. na ulotce flupentiksolu jest napisane -" jeśli lek nie zacznie działać w ciągu trzech dni od podania standartowej dawki prawdopodobnie już nie zadziała przy wyższych dawkach.

W przypadku amisulpirydu ważna jest dawka zawsze dobierana indywidualnie-100 mg amisulpirydu to dawka równoważna ok. 200 mg sulpirydu a tego ostatniego zalecają w celach aktywizujących stosować 3x50mg.Zatem właściwa dawka amisulpirydu antyautystyczna może wynieść pomiędzy 25-50 mg;dawka 100 mg może się okazać dawką za wysoką ujawniającą działanie neuroleptyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wycisza objawy nerwicowe, po kilku dniach powinno byc działanie które juz będzie stałe, nie trzeba czekac tyle co przy ssri, jak po tych kilku dniach nie bedzie dzialal to juz raczej nie zadziała, ewentualnie mozna zrobic ze 2-3 dni przerwy i sprobowac jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×