Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś odstawiam SSRI, bo nie mogę znieść skutków ubocznych - skurczu naczyń (a co za tym idzie, uczucia ciągłego zimna), ciągłego poddenerwowania, nerwowości i przymusu ratowania się benzodiazepinami (jeszcze troche i ssri wpędzą mnie w nałóg benzo). Byłem na różnych ssri przesło 5 miesięcy a objawy jak były tak są. Szkoda, bo ssri dawały też pozytywne efekty - więcej energii, większą obojętność na problemy. Ale niestety, negatywne objawy przeważyły i dziś zdecydowałem się odstawić. Zostanę na samej Mianserynie a docelowo poszukam czegoś innego. Spróbuję czegoś działającego na dopaminę (oczywiście jeśli lekarz podzieli moje zdanie...). Z paru leków które wypróbowałem: Sertralina, Escitalopram, Paroksetyna, najbardziej polecić mogę Sertralinę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore paromerc już okolo 1,5 roku ale ostatnio tak zauważyłam że mam problem z odczówaniem emocjii,nie czuje np.radośći tak jak kiedyś z błachych rzeczy wszystko jak by było mi obojętne nawet jakieś problemy są jak by obok niewiem dziwne to uczucie czy wy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja brałam Rexetin przez kilka tygodni - miał mi pomóc zwlaczyć depresję oraz lęki, w tym najbardziej fobię społeczną. Ogólnie samopoczucie mi się poprawiło, więc jeśli chodzi o zwalczanie depresji to przyznam, że był to lek skuteczny. Natomiast odstawiłam go, ponieważ miałam wrażenie, że wręcz nasilał moją fobię społeczną, po zażyciu go rano w pracy unikałam ludzi, bo byłam jeszcze bardziej zlękniona.

 

Co do innych efektów ubocznych to przez kilka pierwszych dni miałam problemy żołądkowe, mdliło mnie i miałam biegunkę. Po około 3 dniach zaczęły się też kłopoty ze spaniem - zasypiałam dość szybko, ale sen był płytki i w nocy często się budziłam i spałam niespokojnie, a co gorsza najmocniejszy sen przychodził nad ranem, więc w porze wstawania do pracy byłam nieprzytomna. Ogólnie byłam po nim jakaś bardziej roztrzęsiona niż uspokojona, a takiego działania leków nie lubię, bo nasila to moje lęki.

 

Myślę, że lek jest dobry na depresję, natomiast na fobie i lęki u mnie się zupełnie nie sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja Rexetin brałem przez 2 lata, aż moja neurolog stwierdziła, żebym spróbował odstawić lek - odstawienie trwało 2 miesiące. Teraz awaryjnie biorę Hydroksyzynę. Co do Rexetinu - lekarka kazał mi brać lek ale wieczorem przed snem a nie jak w przypadku upside_down rano - może stąd ta potężna senność. Jakbym mógł to bym dalej brał ale lekarka kazała odstawić. Po odstawieniu trochę się pogorszyło ale jakoś funkcjonuję. W moim przypadku lek Rexetin bardzo mi pomógł, chociaź u mnie chyba bardziej chodziło właśnie o fobię i lęki niż typową depresję.

Rexetin jest nowym lekiem i ma stosunkowo mało działań ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markus2000, biorę Rexetin od 2 tygodni i zauważyłam u siebie pogorszenie, mam lęki przed wyjsciem do pracy , unikam ludzi i wogóle....ogólnie zły nastrój

 

Reakcja ludzi na ten lek jest skrajnie różny, jedni czują się świetnie, inni wręcz tragicznie.Sprawa bardzo indywidualna. Ja zaczynałem połówką tabletki wieczorem przez tydzień i później przechodziłem na całą. Przed przepisaniem leków lekarka powiedziała mi, że jeśli coś będzie nie tak to mam z powrotem zmniejszyć dawkę (nie wolno przestawać od razu) i od razu przyjść do niej po zmianę leku. Być może tak jest w Twoim przypadku - lek Ci nie podchodzi i trzeba zmienić. Zresztą we wcześniejszych postach były przypadki, gdzie po podaniu Rexetinu objawy się nasiliły.Ganiaj do lekarki i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na wszystkich SSRI działają dobrze. Sam jestem tego przykładem. Nasilają u mnie lęki, nerwicę, a po pierwsze powinny leczyć, a nie pogarszać stan. Za jakiś czas napiszę na forum post-krytykę, powszechnie stosowanych leków SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Paromerck biorę 3 dni, po pół tabletki. Trochę doskwiera mi ból głowy i nudności. I mam pytanie do tych, co biorą ten lek: Czy te objawy są tylko na początku "przygód" z Paromerckiem, czy będą towarzyszyć mi cały czas?

I właściwie mam maturę niebawem - do nauki mogę się skoncentrować, czytam i czytam... ale jak myślicie, czy można z tym iść na maturę ustną, czy lepiej przestać brać trochę wcześniej?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coddex co do bólu głowy i nudności to jest normalne na początku,ale minie za jakiś czas zależy od organizmu,ja tez tak miałam na początku i do tego biegunki.Co do nauki to jezeli nie masz z tym problemu a raczej z koncentracja to moim zdaniem nie zaszkodzi brać ten lek,ja z kolei to mam problem z pamięciom i koncentracją ale też nie moge przypisywać tego temu lekowi bo może to być przez nerwice,aha a takie objawy początkowe złego samopoczucia to trwają ze 4 tyg.aż organizm się przyzwyczai póżniej już powinno być o.k

 

[Dodane po edycji:]

 

powieccie mi ile trwa odstawianie paromercu i jak długo po odstawieniu jeszcze jest w organizmie?ja biore już ponad 1,5 roku po 20mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Mój epizod z paroksetyną był krótki i nie przyjemny. Myślałam że skoro inne [wypróbowane przeze mnie ssri po kilku miesiącach kończą swoje lecznicze działanie] to może silniejsza paroksetyna pomoże mi na trwałe. Dostałam recepty na 2 opakowania leku ARKETIS 20mg. Wybrałam kilka tabletek- 4 więcej nie dałam rady. Dla mnie był to nietrafiony lek i wyrzucone pieniądze

[EDIT]//Po raz kolejny, juz nawet nie wiem który powtarzam, że FORUM NIE JEST PRZEZNACZONE DO HANDLOWANIA LEKAMI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po seroxacie przez pierwsze kilka dni wogole nie wstawalam z lozka i balam sie nawet do kibla pojsc (pomimo tego ze nerwica lękowa nie jest u mnie choroba podstawowa, tzn miewam/ a raczej miewalam tylko sporadyczne aczkolwiek silne napady lęku) do tego zero jedzenia, zawroty glowy, omamy sluchowe... normalnie inny świat. Po jakims tygodniu minelo i zostaly jedynie problemy ze snem i pojawily sie tiki nerwowe, po miesiacu wpadlam w powazne stany depresyjne i trafilam do szpitala, w ktorym odbylam "przemila" półtoraroczną hospitalizację... dlatego dla mnie osobiscie seroxat to nieodpowiedni lek, chociaz na innym z grupy SSRI (Seronil) od ponad roku funkcjonuje wysmienicie i wiem, ze zdecydowanie mi pomogl

 

(oczywiscie nie mowie, ze seronil pomoze kazdemy komu nie pomogl seroxat, ale czasem nawet wsrod jednej grupy lekow trzeba szukac dlugo tego wlasciwego, ja z ssri bralam jeszcze cital, ale byl dla mnie na tyle slaby ze nie czulam wogole jego jakiegokolwiek dzialania, do tego wybralam sporo innych lekow i po nich tez zero poprawy a wiele skutkow ubocznych... zasadniczo dopiero za 7 czy 8 razem trafilam na ten wlasciwy lek, czego zycze kazdemu ) :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką dawkę Seronilu bierzesz?

 

 

20 mg na dobę, obecnie od daaaawna sam seronil bez zadnych dodatkow, a wczesniej dosc dlugo seronil i 25 mg do 50 mg hydroksyzyny w tabletkach na noc, bo kilka miesiecy orgaznim walczyl z bezsennoscia jako skutkiem ubocznym ssri (obecnie bez zadnych lekow nasennych spie jak dziecko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na angielskiej wikipedii pisze, ze jak osoby zle reaguja na paroksetyne i citalopram ( sa one przenoszone przez jakis bialko w mozgu, czy cos tam :) to dobrym rozwiazaniem jest przejscie właśnie do fluoksetyny ktora z tym białkiem nie ma nic wspólnego :) Cieszę się, że masz dobrze dobrany lek. Ciesz się życiem! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem nieskutecznie leczony paroksetyną oraz citalopramem, zaś po fluoksetynie doznałem zespołu serotoninergicznego. Pragnę szczerze pogratulować angielskim wikipedystom za to, że wykonali kawał dobrej roboty.

 

Zaprawdę - niedoścignieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia to zbiór wycinków z wielu badań,czasami wręcz się wzajemnie wykluczających, ale jest tam sporo prawdziwych i cennych danych :) Isj, skoro SSRI nie trawisz to co Ci pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×