Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Ale może jakiś psychofan mi wyjaśni - w powrocie dżedaj Leia opowiada Lukowi wspomnienia dotyczące matki ("była piękna ale smutna") ale przecież Padme umarła.

Akurat Powrotu Dżidej sobie nie odświeżyłam ostatnio, tak że nie pamiętam tej sceny.

Wiadomo, stara trylogia była pisana bez ustalenia jednolitej wersji wydarzeń dla prequeli, a potem nie wszystko wzięto pod uwagę. Wystarczy jednak znaleźć jak ja to mówię apologetę, który ci to wszystko połączy, choćby scenarzysta miał to w głębokim poważaniu.

Przykład - w Nowej Nadziei pojawia się sformułowanie Lord Darth Vader, użyte dokładnie tak jakby Darth było imieniem, a Vader nazwiskiem. Dopiero w latach 90-tych uznano, że Darth to tytuł noszony w zakonie przez obu Sithów (mistrza i ucznia), po wprowadzeniu reguły dwojga, natomiast przed Banem, kiedy Sithów było dużo Darth był wyżej w hierarchii niż Lord. Apologeta wytłumaczy ci, że Obi-Wan świetnie o tym wiedział, kiedy zwracał się do Vadera per "Darth" 8) Apologeci są super. Na pewno mają też odpowiednią teorię, co do Padme, nie bój się. Znajdę ci to 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, ooo tak, dużo takich pierdółek zostało ładnie wyjaśnionych (np. jedna z ostatnich wygłaszanych kwestii w ZS - "wyczyścić pamięć prokolantowi" - jak pięknie zamyka usta wszystkim "jak C3PO mógł nie pamiętać swojego stwórcy?!"), jako lekka psychofanka SW (przeczytałam kilkanaście książek z uniwersum) trochę tam wiem, ale akurat ta kwestia mnie zastanawia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora88, ja teraz skupuję książki po kolegach i po wyprzedażach w Saturnie i robi mi się już całkiem zgrabna biblioteczka.

 

Trochę smutłam w nocy z wczoraj na dzisiaj, bo zawsze mnie jakoś dobija brak rodzeństwa, brak dziadków, brak męża, brak dzieci, noż kogoś, dla kogo by mi się chciało starać w święta. Nawet nie aż tak idzie o tego niewysłanego smsa, a o to, że się dowiedziałam, że W. ma dużą rodzinę i zgraną paczkę kumpli, czego z jednej strony zazdroszczę obiektywnie, a z drugiej mi siebie żal, że nie ma tam dla mnie miejsca. No nie mówcie, że nie był by dla mnie najlepszy ktoś, kto ma fajne relacje z ludźmi i się cały czas śmieje :cry:

 

Ale twardo się z tego wygrzebuję godzina po godzinie, tak że dzień się zrobił znośny. Jeszcze ze dwa filmy spokojnie dzisiaj wieczór obrócę.

 

Racjonalnie wyszło tak: raz, nie jest łatwo komuś pokazać, że się go bardzo lubi bez narzucania się, ani bez ustawiania się na pozycji nieuprzywilejowanej, ale nie będę z tego rezygnować. Dwa, żeby być dla kogoś kimś ważnym trzeba się lepiej poznać, a mamy chyba na to bardzo dużo czasu. Na litość Opiekuna Wszystkich Małych Zwierzątek, przecież nie ma dziewczyny ani nie planuje wyjechać z miasta, za 3 tygodnie się widzimy, a za 2 miesiące będziemy znowu razem pracować.

 

Niech mnie ktoś poklepie, serio. Siłę klepania i miejsce można dobrać wg. konieczności.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, mam te ksiazke aktyualnie w domu i bede chciala przeczytac po Kasacji:)

 

klaudek, tak pamietam :) jak sie czujesz?

 

JERZY62, pomagal Ci???

 

Zjadlam barszczyk i grzeje rybe po grecku ... najem sie :)

 

Własnie nie wiem :( .... Boję się,że mogę mieć nawró :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudek, CV mam napisać? Kawaler, lat 34 i pół, choruję na CHAD, więc mam nieźle napierdolone we łbie, czasem widuję kosmitów, obecnie po rozstaniu z kobietą; świąt nie obchodzę, nie lubię.
Miko...no nie rob z siebie podrywacza forumowego ;)

a czemu nie? jestem wolny i swawolny

i powolny? ;) sorry tak mi się zrymowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan, Ḍryāgan, kontynuuj o tych kosmitach. Ja to tylko dinozaury widywałam swego czasu.

 

No i nikt mnie nie chce sklepać, żebym się trochę ogarnęła i nastawiła, że czas przyniesie, co przyniesie, a ja nie muszę mieć spiny i kontroli przednoworocznej. Bo ja bym chciała już wszystko wiedzieć i perfekcyjnie wystartować w nowy rok, mieć wszystko wstępnie zorganizowane i zaczęte :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, to tylko mania psychotyczna. Ja teraz wszak wiem, że to nieprawda, chociaż wtedy wierzyłem w to święcie. czasem tak bywa w tej cholernej ChAD. I nie wmawiaj mi schizofrenii. Już się kiedyś o to kłóciliśmy w sumie. Ja nie mam takich jazd ani w depresji ani w czasie remisji. Tylko w pełnej manii.
nie twierdzę, że masz schizofrenie tylko napisałam, że przy schizofrenii tak jest, że ludzie mają obawy, ze ich otrują i, że do nich mówią w tv. Czytaj uważnie. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×