Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przeciwlękowa marihuana (konopie)


xanonymous

Rekomendowane odpowiedzi

....Ale generalnie nie ma większego znaczenia czy coś jest stosowane w lecznictwie czy nie. Nagłaśnianie tego, że THC może być tak wykorzystowane, da tylko zielone światło palaczom do wykłócania się o swoje "prawa", a przecież wiadomo, że w lecznictwie są wykorzystywane o wiele gorsze substancje, ich posiadanie bez recepty/handel nimi jest karalny i nikt się tym nie jara.

Nikt się nie jara, że ustanawiane sa debilne prawa zakazujące posiadania nieistotnych substancji tylko dlatego, że głupi jest tłum.

Może więc warto ponagłaśniać rzeczywistą szkodliwość substancji obecnie legalnych i nielegalnych.

(Druga kolumna zawiera porównanie rzeczywistej szkodliwości rozmaitych substancji.)

 

z19137622Q,Zestawienie_danych_zebranych_z_sondy_z_danymi_naukowymi.jpg

->

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19137669,sondaz-nie-wiemy-jak-szkodliwe-sa-uzywki-ten-najgrozniejszy.html

 

Upowszechnia się ostatnio w medycynie podejście: "medycyna oparta na faktach".

Może należałoby upowszechniać również: "prawo oparte na faktach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zapaleniu trawy dostalem za pierwszym razem konwulsji trwajacych godzine, za drugim razem paralizu. Byly to, jak powiedzial mi lekarz z pogotowia, objawy napadu paniki wynikajace z zaawansowanej nerwicy lekowej. A zapalilem, bo wszyscy mowili, ze to taka niewinna uzywka. Uwazam, ze to powinno byc legalne i sprzedawane z ulotka zawierajaca ostrzezenia, ze moze wywolywac napady paniki, stany psychotyczne itd. Poza tym klient powinien miec mozliwosc wyboru odmiany o okreslonej zawartosci THC/CBD. Obecnie wszyscy dilerzy, jakich spotykam, mowia ze ich towar jest "mocny". Za mocna trawe dziekuje, nie potrzebuje kolejnej interwencji sluzb ratunkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po testach CBD Nordle .

Smak i zapach taki sam jak zwykłej Marii

Działanie uspokajająco-rozluźniające

Na początku lekko czuć że THC chce się przebić ale CBD skutecznie zabija efekt hayu

Brak pacmana

Ustępują bóle kręgosłupa :)

Dobry sen i lekko ciężkie wstawanie.

Efekt podobny do sulpirydu (50-100mg)

Jeżeli ktoś ma dostęp do odmian CBD proponował bym szukać odmiany z min. THC a max. CBD

Odmiana nie dla wytrawnych jaraczy którzy uwielbiają hay po THC.( cyt.-bardzo słaby nic nie czuć)

Oczywiście testuje dalej i opiszę po dłuższym czasie zmiany i efekty stosowania CBD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jaram sative, żeby mieć zamiennik od haju, takie oszukiwanie mózgu. http://carun.pl/dermokosmetyki-z-konopi/4-konopne-liscie-40-g.html ogólnie tylko kilka kwiatów tam jest, z reszty można sobie naparki napierdzielać. Mają też tam na stronie jakieś olejki CBD 3%, ale to jakieś duże hajsy, nie próbowałam tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że te listki działają podobnie do herbatki z dziurawca (sypanej)

Odnośnie CBD przywiózł mi kolega wiadomo skąd ale jak ktoś nie ma dojścia w ten sposób to może bez problemu sam znaleźć rozwiązanie w necie:)

Obecnie testuje nadal, nic nowego nie zauważyłem oprócz tego co w moim poście wyżej.

Osoby ze stanami lękowymi niech szukają najlepiej odmian bez THC lub z bardzo małym %

Mam nadzieję że na rynek wejdzie jak najszybciej CBD w formie dymnej i tabletkowej do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwlękowa? ........ A swoją drogą nie jarałem tyle czasu....... mamihuanka była moim szczęsciem , wczoraj podjołem zdrową i solidną decyzje do powrotu mojej ukochanej.... dziś ruszam w ciemno w pewne miejsce ubrany na studencika :great: i mam nadzieje że nie zwariuje tylko stare bestroskie czasy powrucą. Jebać kobiety jebać problemy ! czeba palić babar ! huj też z wódą..... bo w dupie wszywka :yeah: Pozdro mordeczki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwlękowa? ........ A swoją drogą nie jarałem tyle czasu....... mamihuanka była moim szczęsciem , wczoraj podjołem zdrową i solidną decyzje do powrotu mojej ukochanej.... dziś ruszam w ciemno w pewne miejsce ubrany na studencika :great: i mam nadzieje że nie zwariuje tylko stare bestroskie czasy powrucą. Jebać kobiety jebać problemy ! czeba palić babar ! /cenzura/ też z wódą..... bo w dupie wszywka :yeah: Pozdro mordeczki.....

I co racuszek? Udało sie czy w łeb dostałeś? Mam nadzieje że to drugie i pomyślisz troche zanim napiszesz pierdoły . Trzymaj sie ciepło bracie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tezy, ze jakies rodzaje są lękogenne a inne nie, to ja po każdym paleniu czułam się paskudnie. Po kiego grzyba w takim razie paliłam, nie mam zielonego pojęcia. Może ze trzy razy w zyciu fajnie się upaliłam.

Niekture osoby nie mogą palić bo poprostu źle się czują. A bywają przypadki że człowiek sie w tym zakochuje , uważa sie za gwiazdora i tym samym przepala pieniądze na samochód czy nawet kawalerke. Osobiście znam człowieka który był chodzącą komedią ale sie doigrał . Od czasu do czasu zdrowy człowiek może zapalic ale nie dzień w dzień po 5 gram zaczynając ceremonie odrazu po przebudzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tezy, ze jakies rodzaje są lękogenne a inne nie, to ja po każdym paleniu czułam się paskudnie.

Bo są. Dużo zioła w swoim życiu nie spaliłem ale co nieco spróbowałem i wiem, że są różne odmiany. Niektóre są bardziej dysocjacyjne, psychodeliczne, zamulające, a inne są bardziej energetyczne, śmiechowe. Te pierwsze odmiany w moim przypadku gdy zbyt dużo spaliłem powodowały BARDZO nieprzyjemny stan psychiczno-fizczyny. Ten stan jest na prawdę okropny, to coś strasznego. Jakieś różne schizy, lęki, wkręty, problemy z sercem, problemy z oddychaniem, mdlenie itp. Zawsze było tak gdy zbyt dużo spaliłem, przy spalonych mniejszych ilościach było ok. Tylko na mnie to tak działało, inni nie mieli takich jazd. Natomiast te drugie odmiany mogłem palić do oporu i zawsze było fajnie i bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBD nie jest uspokajające tylko usuwa psychogenne działanie THC.

Teraz jest szum, że marihuana na wszystko. Nawet na porost włosów niedługo będą próbowali ją stosować.

Przeciwbólowa, przeciwnowotworowa, przeciwpadaczkowa - TAK.

Jednak jako środek przeciwlękowy to nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałam, że rodzaj zielska może wpływać na ewentualną psychozę, czego to się człowiek na forum dowiaduje...

Zawsze wydawało mi się, że to od osobniczych skłonności zależy. Ja osobiście nigdy nie miałam bad tripa, chociaż jestem mocno znerwicowanym człowiekiem, ale znam wiarę, która cokolwiek spali to dostaje na łeb.

Raz paliłam z byłym i on zaczął panikować, że nie może ruszać nogami i rękami i przestaje widzieć, a mnie to bawiło w najlepsze i wmawiałam mu jeszcze, że przed chwilą miał zamiar udowodnić mi, że można się zaciągnąć penisem (byłam zjarana, serio) i jak to tego nie pamięta. I im bardziej on panikował, tym bardziej ja się turlałam ze śmiechu i. Matko, to było okropne, ale spoglądając na to z dzisiejszej perspektywy (zdradził mnie gnojek), to dobrze mu tak było :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pierwszy raz upaliłem to czułem jak jedzenie przechodzi przez przełyk, słyszałem bicie serducha jakbym miał stetoskop ze wzmacniaczem.

Jak na razie tylko raz próbowałem. Szkoda, że nie jest legalna wtedy zrobiłbym mini plantacje w folii (jeden krzak by wystarczył) 8)

Dobrze, że pomidorów nie zakazują bo już dawno bym siedział :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już wiele badań dotyczących neuroprotekcyjnych właściwości marihuany np.

 

http://www.medicaljane.com/2013/08/15/how-cannabidiol-cbd-can-protect-against-neurodegenerative-disease/

http://www.encod.org/info/700-MEDICINAL-USES-OF-CANNABIS.html

 

A tu wykład naszego rodzimego wybitnego neurobiologa Vetulanianiego;

 

Oleje i pasty CBD zawierają znikomą ilość THC

Ja zamówiłam tutaj:

http://www.cibdol.com/pl/home/75-cbd-oil-10ml.html

 

Będę mieć w następnym tygodniu, dam znać czy olejek choć trochę pomaga, a zapowiada się obiecująco:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem marihuanę przez wiele lat i podobno jestem nawet od niej uzależniony choć twierdzę inaczej. I po tych wszystkich latach zacząłem nagle po niej dostawać napadów lęku. Ale paliłem typowo rekreacyjne odmiany z jak największą ilością THC i pewnie znikomą CBD. Jeśli zioło w odwrotnych proporcjach faktycznie działa przeciwlękowo to byłoby fajnie - haju już mi nie potrzeba. Póki co trzymam się z daleka od mj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem marihuanę przez wiele lat i podobno jestem nawet od niej uzależniony choć twierdzę inaczej. I po tych wszystkich latach zacząłem nagle po niej dostawać napadów lęku.

 

Czytałem gdzieś na zagranicznych stronach, ze kiedy do szpitala zgłasza się osoba pod wpływem marihuany, to podaje się jej benzodiazepiny i propranolol. Ryzyko schizy obniża tez cukier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×