Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Bralem ten lek I mi nie pomogl na depresje, mialem atak paniki I trafilem do szpitala, mialem po nim nasilone leki stresy I ciagle sie denerwowalem I wkurzalem, teraz juz go nie biore, bo powodowal u mnie szumy uszne.

 

Bo ten lek jest na napęd, jak ktoś ma problemy ze wstaniem z łóżka a nie dla lękowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dzisiaj branie dawki 150mg na dzień. U mnie chcę nim zwalczyć takie dolegliwości, jak: senność, derealizacja, brak motywacji, problemy z pamięcią i koncentracją. Postaram się na bieżąco relacjonować działanie leku, bo może przyda się osobom, które walczą z dystymią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dzisiaj branie dawki 150mg na dzień. U mnie chcę nim zwalczyć takie dolegliwości, jak: senność, derealizacja, brak motywacji, problemy z pamięcią i koncentracją. Postaram się na bieżąco relacjonować działanie leku, bo może przyda się osobom, które walczą z dystymią.

 

Trzymam kciuki, u mnie aktualnie tianeptyna wyrwała mnie z takiego letargu. Warto też sprawdzić, jeśli lobbowane SSRI nie dają rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień brania Wellbutrinu. Właśnie dziś poczułem wyraźniejsze efekty działania leku, otóż nie mogę zasnąć, a oprócz tego jakby wyraźniejsze bicie serca (ciśnienie mam w normie) , trochę lepszy nastrój, większa nerwowość w sytuacjach nerwowych. Ta bezsenność była by pozytywna, gdybym mógł normalnie przyswajać wiedzę i się skoncentrować, no ale cóż, czekam dalej na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija tydzień odkąd zacząłem brać Wellbutrin. Na razie ciężko mi dostrzec jakieś zmiany, ale zamierzam wytrwać na nim minimum 2 miesiące. Podoba mi się, że nie ma takich negatywnych skutków jak SSRI (zmęczenie, wypranie z uczuć, spadek libido, zamulenie) i mogę w miarę normalnie funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Wellbutrin już drugi tydzień. Efekty uboczne ustąpiły z wyjątkiem większej nerwowości, jednak wyraźnego działania, co do poprawy nastroju nie ma. Jestem jednak zadowolony, że lepiej na nim funkcjonuję, bo nawet udało mi się przygotować do kolokwium na studiach i łatwiej idzie nauka, tzn. jestem w stanie powtórzyć z pamięci kilka zdań, które przeczytałem wcześniej ze 2 razy. Aczkolwiek nie przekłada się to na możliwość odtworzenia zapamiętanych rzeczy na kolokwium czy egzaminie, zwłaszcza jeśli są w formie opisowej, a nie testu. Będę za kilka dni próbował dawki 300 mg i wtedy zobaczymy. Trzymajcie kciuki :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Wellbutrin już drugi tydzień. Efekty uboczne ustąpiły z wyjątkiem większej nerwowości, jednak wyraźnego działania, co do poprawy nastroju nie ma. Jestem jednak zadowolony, że lepiej na nim funkcjonuję, bo nawet udało mi się przygotować do kolokwium na studiach i łatwiej idzie nauka, tzn. jestem w stanie powtórzyć z pamięci kilka zdań, które przeczytałem wcześniej ze 2 razy. Aczkolwiek nie przekłada się to na możliwość odtworzenia zapamiętanych rzeczy na kolokwium czy egzaminie, zwłaszcza jeśli są w formie opisowej, a nie testu. Będę za kilka dni próbował dawki 300 mg i wtedy zobaczymy. Trzymajcie kciuki :D .

 

150mg to mała dawka, 300mg to już konkret, czuć działanie. Nie mieszaj z kofeiną bo wykorkujesz.

 

-- 22 gru 2015, 19:23 --

 

Kat_, jakiego rodzaju kac? Psychiczny czy fizycznie Cie sponiewieralo?

 

No kac jak po dobrej libacji a tylko 2 piwa wypiłem. Leżę/śpię cały dzień, rano wziąłem 300mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę dawkę 300 mg od 6 dni (przez 3 pierwsze brałem 2 x 150 w odstępach czasowych kilku godzin). Wczoraj i dziś pojawiły się nudności, dziwny stan w głowie (może podniesione ciśnienie śródczaszkowe) i bardziej nasilona derealizacja. Reszta, typu ciśnienie krwi , nastrój i nerwowość, bez zmian. Nie czuję głodu w ciągu dnia, jedynie rano i jak zjem, to nie muszę później nic jeść do następnego dnia. Teraz pytanie, po ilu dniach mogą ustąpić te efekty uboczne i czy ewentualnie wrócić do 150 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dalem rady z tym, przykry somatyczny lek sie właczył, chyba tez troche wynikajacy z nasilonego refluksu.Dzowneinei w uszach i uczucie silnego bicia serca czasami ale cisneinie 100/60 i tetno 60 wiec w normie.

Trudnosc z zasypianiem, po kofeinie niezdrowa stymulacja.

Powinieniem dac wiecej czasu niz tydzien, ale p... nie mam cisnienia. Zime na samej kawce przezyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, trzymam się 300 mg. Dziś łyknąłem 2 tabletki Torecanu i nudności odeszły, jest znośnie.

 

-- 05 sty 2016, 10:55 --

 

Od 3 dni efekty uboczne ustały. Ciśnienie dalej w normie i nerwowość jakby mniejsza. Rano trochę łatwiej się wstaje, ale już po 18 staję się senny i uczyć się mogę właśnie do tej godziny. Jak na poprzednich egzaminach czy kolokwiach się stresowalem, a sam budynek uczelni uruchamiał lęki, tak teraz nie ma tego. Może efekt derealizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 kiedyś jadłem 150 mg i słabo działało dlatego zaczełem od 300 mg. Wiadomo że jakieś skutki uboczne będą ale nie aż takie. Już po metylo 100 mg miałem mniejszy zjazd, który szybko dosyć przechodził niż po wellbutrinie. Piekło :evil: Czy na wychwyt dopaminy trzeba poczekać jak przy SSRI ? Wiem że na każdego dziła inaczej ale ile czasu to brać by wypadało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jolziom,

kiedyś było inaczej , a teraz masz inaczej . Mówię Ci zejdz na 150 mg ( mormalnie przekrój nożem 300mg na pól ) i poobserwuj siebie .

U mnie czasami tak jest ,że w pewnych okresach czasu 20 mg paro działa s labiej ( subiektywnie odczuwając ) niz połowa twj dawki w innym czasie . Nie ma sensu ,żebys przechodził katusze , a nawet cos sobie nieodwracalnie we łbie pochrzanił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×