Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik_wot, ja zadnej agresji nie miałam po wenli.

 

-- 11 gru 2015, 04:23 --

 

Witam. Jestem tu nowa, trudno przeczytać 1400 stron, więc zapytam o coś co już tu pewnie było omawiane.

 

Od poniedziałku biorę Faxolet 37,5 mg i czuje się fatalnie - bóle głowy, ucisk w klatce piersiowej, odurzenie, przerywany sen.

Po tygodniu mam podwoić dawkę, a potem przejść na 75 mg. Nie chcę "wariować" i dzwonić od razu do psychiatry, ale obawiam się, że zwiększenie dawki spowoduje, że w ogóle nie będę w stanie funkcjonować, a do pracy chodzić trzeba itp.

W związku z tym mam pytanie do tych, co brali już dłuższy cza Faxolet - jak wy się czuliście i po jakim czasie tak realnie ustępują skutki uboczne i czy w ogóle?

to dopiero kilka dni, wiec skutki uboczne sie utrzymuja do m-ca, nalezy przecierpiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, w wiekszosci przypadkow paroksetyna silniej kastruje, sertralina mniej kastruje od wenlafaksyny. Co do pozostalych, najlepiej gdyby wypowiedzial sie ktos, kto stosowal oby dwa leki i moze porownac. Bardzo prawdopodobne tez, ze fluo slabiej kastruje od wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, z cala pewnoscia sertralina kastruje slabiej anizeli fluoksetyna (stad zamienilbym ich miejscami). Poza tym bym sie zgodzil, aczkolwiek nie stosowalem kazdego z SSRI.

 

Pamietaj tez, ze rownie dobrze mozesz do SSRI dodac trazodon i nie przejmowac sie PSSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, w wiekszosci przypadkow paroksetyna silniej kastruje, sertralina mniej kastruje od wenlafaksyny. Co do pozostalych, najlepiej gdyby wypowiedzial sie ktos, kto stosowal oby dwa leki i moze porownac. Bardzo prawdopodobne tez, ze fluo slabiej kastruje od wenli.

Wszystkie kastrują więc zastanawianie się nad tym który bardziej jest bezcelowe bo nawet jeśli zostanie tego libida to i tak będzie kruche w stosunku do jego poziomu przed braniem, także... w mojej ocenie najbardziej kastruje wenla i esci, potem paro i sertra. Fluvo niby mniej ale tylko minimalnie. Patrzec się więc nie ma co bo i tak liczy się skutecznośc antydepresyjna. Jak już powiedziałem problem libido podczas brania nie należy się przejmować, gorzej jak po 3-4 miechach od zakończenia dalej ejst niskie to nieciekawie. Zresztą powiem wam jedno: te leki nie są zbyt bezpieczne i nikt wam nie zagwarantuje, po za tym za każdym razem działają inaczej. Co do trazodonu to co z tego, że najmniej kastruje jak jest mega sedatywny i ogólnie mało chwalony. Ma tez mnóstwo innych uboków. Ja na tych lekach jestem już 1,5 roku ( nie licząc dawnego brania ale to było dawno) i moje libido coraz słabsze się robi także... czuje, ze jak tak pobiore jeszcze z rok to....

mówie bo lekarze mają to gdzieś i wam tego nie powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1, to, ze dla Ciebie nie ma znaczenia, czy Ci staje czy nie, to Twoj problem. Dla wiekszosci ludzi ma to znaczenie i wolalaby uniknac takich niespodzianek, zwlaszcza jezeli sa mlodzi. A po co sie meczyc z dodatkowymi problemami po pokonaniu/podreperowaniu swojego stanu, skoro moze juz byc ok?

Troche dziwna kolejnosc. Probowales kazdego z nich? Ja swoja opinie bazuje na tym, ze sertralina jest neutralna wzgledem prolaktyny, a paroksetyna ma najsilenijszy wplyw na SERT, fluoksetyna zas jest antagonista 5-ht2c, aczkolwiek wiekszosci z tych lekow nie probowalem. Trazodon NIE kastruje najmniej. Trazodon POPRAWIA funkcje seksualne, to jest bardzo duza roznica. Ubokow ma stosunkowo malo, takze naprawde nie wiem do czego pijesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Pisze, że wszystkie osłabiają te sprawy a wy byście chcieli się leczyć i byc sprawni. To nie te leki, zeby być sprawnym, nic już Ci nie poradze, znam te leki. Trazodon, ta, fiu, fiu, że "sterczonko", ale co z tego? a wogóle to wy gów.. jesteście chorzy jak jeszcze myślicie o tych sprawach bo jak ktoś jest poważnie chory to nie jest to dla niego priorytet. Baju , baju, sertralina neutralna bo tak piszą, że prolaktyna... ja tam to brałem i zero libido jak po każdym innym SSRI. Jak zapodasz 100 to nie odczujesz różnicy między sertaliną a innym SSRI. Ja nie pisze, ze jak mi nie... no wiesz to nie ma problemu, ja pisze, że albo się leczysz albo te sprawy. Masz inną alternatywę? bo ja nie. Po prostu trzeba albo odrzucić te sprawy albo leki. A swoją drogą, jak ma dla większości znaczenie to po co biorą te leki? Bo chca zadowolić swoje niunie? niech im wprost powiedzą, że nie mogą bo sie leczą, uczciwie i bezpośrednio. Rzuci?... to niech spier...., zdrowie najważniejsze. Mam wrażenie, ze ja musiałbym się po wojskowemu za was wziąć to bym was wyprostował, was i te wasze niunie. więcej nie napisze bo mnie mogą wywalić z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze ja musiałbym się po wojskowemu za was wziąć to bym was wyprostował, was i te wasze niunie. więcej nie napisze bo mnie mogą wywalić z forum.

XDDDDDDDD

 

A teraz tak serio. Nikt tu nie napisal, ze libido ma byc priorytetem. Ale po co dokladac sobie dodatkowego problemu? Owszem, to nie te leki, ale przy jednych z libido jest gorzej, przy innych nie az tak zle. Czemu ktos mialby niszczyc sobie te sfery bardziej, anizeli musi? Mozna pogodzic te dwie strony i nie musi byc zawsze flak. Nie wiem jak Ty, ale takowe podejscie dla mnie jest o wiele logiczniejsze i sensowniejsze, anizeli bezmyslne sluchanie lekarzy.

Nie zawsze stoi sie pomiedzy mlotem a kowadlem, bo sa leki zarowno neutralne, jak i pozytywnie dzialajace na te sfery i wlasnie to sa alternatywy. Chocby i mirtazapina, ktora jest jednym z najskuteczniejszych LPD, a jest neutralna wzgledem libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, znów piszesz nie na temat, mirtazapina to lek z innej grupy niż SSRI. A pierwsza linia to jest teraz SSRI. Chociaż ja wałkuje po raz n-ty, że SSRI nie sprawdzają sie na stany mieszane ( lękowo-depresyjne). A poza tym chłopie weź to na logikę, musi być efekt, czyli na uboki nie można patrzeć jako zbyt ważną rzecz bo się będzie w tym gó.. siedziało latami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1, prostowac facetom :shock:;):mrgreen: ale masz racje albo to albo to.

 

 

agnes89, u mnie podobnie, tzn najpierw mi osłabło, pozniej unormowało, a pózniej tak poł na poł. Ale mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Pisze, że wszystkie osłabiają te sprawy a wy byście chcieli się leczyć i byc sprawni. To nie te leki, zeby być sprawnym, nic już Ci nie poradze, znam te leki. Trazodon, ta, fiu, fiu, że "sterczonko", ale co z tego? a wogóle to wy gów.. jesteście chorzy jak jeszcze myślicie o tych sprawach bo jak ktoś jest poważnie chory to nie jest to dla niego priorytet. Baju , baju, sertralina neutralna bo tak piszą, że prolaktyna... ja tam to brałem i zero libido jak po każdym innym SSRI. Jak zapodasz 100 to nie odczujesz różnicy między sertaliną a innym SSRI. Ja nie pisze, ze jak mi nie... no wiesz to nie ma problemu, ja pisze, że albo się leczysz albo te sprawy. Masz inną alternatywę? bo ja nie. Po prostu trzeba albo odrzucić te sprawy albo leki. A swoją drogą, jak ma dla większości znaczenie to po co biorą te leki? Bo chca zadowolić swoje niunie? niech im wprost powiedzą, że nie mogą bo sie leczą, uczciwie i bezpośrednio. Rzuci?... to niech spier...., zdrowie najważniejsze. Mam wrażenie, ze ja musiałbym się po wojskowemu za was wziąć to bym was wyprostował, was i te wasze niunie. więcej nie napisze bo mnie mogą wywalić z forum.

 

Nie wiem na jakim ty świecie żyjesz, jak nie zaspokoisz kobiety to znajdzie se innego i to jest całkiem normalne, jak kobieta nie spełnia oczekiwań faceta, to też facet szuka innej i to działa w dwie strony, pal sześć jak człowiek jest zdrowy, ale jak masz depresje znalezć kobietę i funkcjonować w związku jest mega trudne a nawet jeśli to do ciebie nie przemawia ten argument, to facet sam przed sobą musi podymać, że się tak wyrażę, bez tego facet nie jest facetem tylko pizdą, chodzi tu o psychologie, więc ten problem+depresja=

często samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, jak czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Pisze, że wszystkie osłabiają te sprawy a wy byście chcieli się leczyć i byc sprawni. To nie te leki, zeby być sprawnym, nic już Ci nie poradze, znam te leki. Trazodon, ta, fiu, fiu, że "sterczonko", ale co z tego? a wogóle to wy gów.. jesteście chorzy jak jeszcze myślicie o tych sprawach bo jak ktoś jest poważnie chory to nie jest to dla niego priorytet. Baju , baju, sertralina neutralna bo tak piszą, że prolaktyna... ja tam to brałem i zero libido jak po każdym innym SSRI. Jak zapodasz 100 to nie odczujesz różnicy między sertaliną a innym SSRI. Ja nie pisze, ze jak mi nie... no wiesz to nie ma problemu, ja pisze, że albo się leczysz albo te sprawy. Masz inną alternatywę? bo ja nie. Po prostu trzeba albo odrzucić te sprawy albo leki. A swoją drogą, jak ma dla większości znaczenie to po co biorą te leki? Bo chca zadowolić swoje niunie? niech im wprost powiedzą, że nie mogą bo sie leczą, uczciwie i bezpośrednio. Rzuci?... to niech spier...., zdrowie najważniejsze. Mam wrażenie, ze ja musiałbym się po wojskowemu za was wziąć to bym was wyprostował, was i te wasze niunie. więcej nie napisze bo mnie mogą wywalić z forum.

 

Nie wiem na jakim ty świecie żyjesz, jak nie zaspokoisz kobiety to znajdzie se innego i to jest całkiem normalne, jak kobieta nie spełnia oczekiwań faceta, to też facet szuka innej i to działa w dwie strony, pal sześć jak człowiek jest zdrowy, ale jak masz depresje znalezć kobietę i funkcjonować w związku jest mega trudne a nawet jeśli to do ciebie nie przemawia ten argument, to facet sam przed sobą musi podymać, że się tak wyrażę, bez tego facet nie jest facetem tylko pizdą, chodzi tu o psychologie, więc ten problem+depresja=

często samobójstwo.

no a jak ja to samo mówiłem jakiś czas temu to było że k**** mam ch*** a nie depresję :roll:

 

jak nie chciałem zostać "wesołym impotentem" !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Dominik wot, jak mam z wami dyskutowac jak albo nie macie koncentracji albo nie rozumiecie co piszę. Problemem jest kiedy odstawisz i po jakis 3-4 miechch jest dalej obniżone, w trakcie brania prawie zawsze są problemy i trzeba skalkulować efekty/skut uboczne a potem odstawić, pewnie jak ktoś musi brać latami to ma mega problem.

 

-- 14 gru 2015, 15:42 --

 

Vengence, Dominik wot, jak mam z wami dyskutowac jak albo nie macie koncentracji albo nie rozumiecie co piszę. Problemem jest kiedy odstawisz i po jakis 3-4 miechch jest dalej obniżone, w trakcie brania prawie zawsze są problemy i trzeba skalkulować efekty/skut uboczne a potem odstawić, pewnie jak ktoś musi brać latami to ma mega problem.

Nie ma co się oszukiwać seks w trakcie terapeutycznej dawki SSRI to jakis kawał. tak ta chemia działa nic nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1

 

ale ja z Tobą nie dyskutuję :P tylko nie chcę zostać "wesołym impotentem" wiem że pssd jest "po" ale jak w trakcie jest totalna rozklapiocha no to chyba nie ma co liczyć na to że potem stanie się cud no i wszystko się naprawi ;)

co Ty bredzisz? w trakcie jest impotencja po odstawieniu się odwraca, nie inaczej, dopiero jak długo sie nie odwraca to jest kicha.

 

-- 14 gru 2015, 23:05 --

 

Pablo5HT1

 

ale ja z Tobą nie dyskutuję :P tylko nie chcę zostać "wesołym impotentem" wiem że pssd jest "po" ale jak w trakcie jest totalna rozklapiocha no to chyba nie ma co liczyć na to że potem stanie się cud no i wszystko się naprawi ;)

co Ty bredzisz? w trakcie jest impotencja po odstawieniu się odwraca, nie inaczej, dopiero jak długo sie nie odwraca to jest kicha.

Po 2 miechach paro-40-50 mg odwróciło mi sie po 2 tyg. a po wenli dłużej dopiero po około 2 miechach. teraz po esci jest cienko.

 

-- 14 gru 2015, 23:05 --

 

Pablo5HT1

 

ale ja z Tobą nie dyskutuję :P tylko nie chcę zostać "wesołym impotentem" wiem że pssd jest "po" ale jak w trakcie jest totalna rozklapiocha no to chyba nie ma co liczyć na to że potem stanie się cud no i wszystko się naprawi ;)

co Ty bredzisz? w trakcie jest impotencja po odstawieniu się odwraca, nie inaczej, dopiero jak długo sie nie odwraca to jest kicha.

 

-- 14 gru 2015, 23:05 --

 

Pablo5HT1

 

ale ja z Tobą nie dyskutuję :P tylko nie chcę zostać "wesołym impotentem" wiem że pssd jest "po" ale jak w trakcie jest totalna rozklapiocha no to chyba nie ma co liczyć na to że potem stanie się cud no i wszystko się naprawi ;)

co Ty bredzisz? w trakcie jest impotencja po odstawieniu się odwraca, nie inaczej, dopiero jak długo sie nie odwraca to jest kicha.

Po 2 miechach paro-40-50 mg odwróciło mi sie po 2 tyg. a po wenli dłużej dopiero po około 2 miechach. teraz po esci jest cienko.

około 2 tyg nie biore.

 

-- 14 gru 2015, 23:11 --

 

Dominik wot, jaką przerwę najdłuższa miałes od SSRI? i ile Cie trzymało to co nazywasz PSSD? ( PSSD to sie nazywa w dłuższej perspektywie).

 

-- 14 gru 2015, 23:11 --

 

Dominik wot, jaką przerwę najdłuższa miałes od SSRI? i ile Cie trzymało to co nazywasz PSSD? ( PSSD to sie nazywa w dłuższej perspektywie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos mial podobnie jak ja

 

- 2012- citalopram 20 + olanzapina 15

-2012- citalopram 40 + abilify 7,5

2013-2014- przerwa ( niepotrzebnie)

-2014-2015- sertralina 200 + lamotrygina 100

-2015- wenlafaksyna 300+ lamotrygina 200 + mirtazapina 45

- 2015- klomipramina 75 + lamotrygina 350+ mirtazapina 70 mg

 

Czy ktos ma dobrze dobrane leki przy ch. dwubiegunowej z faza depresyjna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×