Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

To ile już nie bierzesz paroksetyny, że piszesz o oczyszczeniu się z tego leku ?

Czy on już po dobie od ostatniej tabletki nie jest w znikomych ilościach w organizmie ?

Po odstawieniu paro wrócił normalny sen tzn. bez tych wybudzeń ?

Ja na paro też miałem koszmary. Ale tylko wtedy jak próbowałem odstawić trittico.

 

Najpierw brałam 10mg co trzeci dzień, ale jeden użytkownik uświadomił mnie, że ta taktyka nie ma sensu, więc nie biorę od 4 dni ani mg. Tak naprawdę objawy odstawienne zaczynają się po drugiej dobie od ostatniej dawki, więc dopiero wtedy poziom leku musi rzeczywiście spadać. U mnie właśnie były to okropne koszmary i mdłości :(

Po odstawieniu paroksetyny już nie wybudzam się rano, więc zdecydowanie była to u mnie sprawa uboczna tego leku (przynajmniej w dni, które miałam wolne od pracy, a więc od stresu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - realistyczne sny po trittico są fajne, ale kiedy dodać je do koszmarów jakie śnią się po odstawieniu paroksetyny - no, to było za dużo dla mnie :roll: Lekarka mówiła, żebym najpierw odstawiła paro, a potem trittico, ale to połączenie nie było najszczęśliwsze, więc odstawiłam razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po trettico dużej dawce 300mh mogą występować bóle mięśni czy po prostu to objaw nerwicy jak miałem przerwę od trettico na próbę z wenlą to przestało boleć niestety musiałem przerwać i wrócić do trettico i bóle wrocily

 

-- 14 gru 2015, 19:54 --

 

Mam pytanie czy po trettico dużej dawce 300mh mogą występować bóle mięśni czy po prostu to objaw nerwicy jak miałem przerwę od trettico na próbę z wenlą to przestało boleć niestety musiałem przerwać i wrócić do trettico i bóle wrocily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tritico cr czyli trazodon lek który nie ma zamiennika jest jedyny w swoim rodzaju , antydepresyjnie nei brałem tylko nasennie]]]

fajnie usypia i działą też przeciw lękowo obecnie jestem na wenlafaksynie i lekarz zadecydował że mirtazepina w połączeniu z wenlą jest lepsza...

 

a byłem na tritico 4 lata nasennie bo ogólnie nie zasypiam :(

 

wiem że sie stopniowo schodzi z trazodonu co 25mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzipan - a bralas Trittico na leki czy na sen.... bo ja np. biore 40mg Parogenu i 15mg Trittico tylko po to bym mogl spac wieczorami... bo początkowo parogen powoduje czesto bezsennosc.... moze po prostu zmniejsz do 15mg czyli 1/3 tabletki 75mg.... mi to w zupelnosi wystarcza.... na 30mg tez mnie zamulał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzipan - a bralas Trittico na leki czy na sen.... bo ja np. biore 40mg Parogenu i 15mg Trittico tylko po to bym mogl spac wieczorami... bo początkowo parogen powoduje czesto bezsennosc.... moze po prostu zmniejsz do 15mg czyli 1/3 tabletki 75mg.... mi to w zupelnosi wystarcza.... na 30mg tez mnie zamulał....

1/3 to 25mg. Biorę tritico 25 i 30 mg paro. Od wczoraj właściwie nie biorę tri. A brałam na sen i na leki. Ostatnio już tylko na sen taka mała dawkę. Śpię raczej ok, wiec dlatego zdecydowałam się na odstawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wcinałem to nie miałem większych skutków ubocznych, a tym bardziej tycia.

Za to miałem problem z 'dopływem krwi do serca' w sensie, że zmniejszało mocno ciśnienie krwi jak to powiedziała mi pani psychiatra. Polegało to na tym, że serce przestawało na chwilę bić i potem po jakiś 2 sekundach trzęsąc się na wszystkie strony podbijało to puls na 150 na dosłownie chwilę. Przy wstawaniu czy jakimś szybszym ruchu to się objawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym leku się tyje? Jak u Was jest? Brałem 150 mg i przybyło mi parę kilo no ale podjadałem i teraz nie wiem czy to przez lek czy orzeszki z piwem. Aktualnie na 100 mg jestem, ale lęki mi dokuczają i planuje wrócić do 150 mg Triticco

 

Nie odczułam żadnej zmiany wagi - ani jeśli chodzi o zatrzymywanie wody, ani wzrost apetytu. Zażerałam się tylko na mianserynie i mirtazapinie i wtedy faktycznie mi doszło 4 kilo i masa forsy szła na przekąski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zejść z trettico bezboleśnie z 300mg mam zejść na 100mg do 225 poszło dobrze ale dalej zaczęły się schody problemy ze snem, roztrzesienie czy to minie?

 

Po 19 dniach bez paroksetyny mogę Ci zaręczyć, że wszystko mija ;)

Masz dwa wyjścia - odstawiać powoli, a więc jakieś 50mg mniej na tydzień (pi razy drzwi) i zobaczyć jak idzie, albo przeciąć pępowinę nagle i przeboleć jakoś objawy odstawienne (ja tak zrobiłam z paro). Po dwóch tygodniach mniej więcej można wtedy odetchnąć. Wszystko sprowadza się do osobniczej wrażliwości. Trittico odstawiłam chwilę po paro i nie miałam z tego tytułu żadnych nieprzyjemności, za to po paroksetynie cierpiałam bardzo mocno.

Możliwe jest też, że brak trazodonu powoduje powrót objawów, na które go brałeś - a więc właśnie problemy ze snem i roztrzęsienie.

Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego chcesz odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morphine90 mam zejść z 300mg na100mg trettico lekarz dodał mi coaxil. /Trettico słabo działał na moja nerwice / ale czarno to widze juz przy. 225mg czyje się fatalnie. Wyglądam jak zombie jakies dreszcze dziwne czucie skóry zawieszam się. Może to brak serotoniny nie wiem czy to przejdzie czy iść do lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co schodziłes? Z jakiej dawki? Właśnie zauważyłem ze nie mogę się pozbyć tego leku. Próbowałem się go pozbyć 2 razy. Przestawał działać ale jak schodziłem czułem się fatalnie i wchodziłem zpowrotem i działał nawet w mniejszej dawce niestety tylko 3 tyg. Jak się tego g......pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro,

możliwe, że lepiej będzie jak zerwiesz ten plaster jednym, szybkim ruchem, skoro tak Cię to denerwuje. Przestań brać zupełnie, objawy odstawienne zagłuszaj benzosami, zagryź zęby i wytrzymaj te dwa tygodnie.

 

achino,

u każdego jest inaczej z każdym lekiem. Ja trittico odstawiłam z dnia na dzień i było ok, a po odstawieniu clona wylądowałam w szpitalu z psychozą, więc nie ma co przesądzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×