Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brzydota


owsik

Rekomendowane odpowiedzi

Żałosny to jesteś ty skoro tego nie umiesz zrozumieć. Brzydcy faceci to temat tabu. Kalectwo twarzy najczęściej powoduje skrajną formę brzydoty, ale ludzi brzydcy często spotykają się z szykanami nie dostawaniem szans itp.

http://www.filmydokumentalne.eu/tabu-brzydota/ Naturalnie brzydcy ludzi też spotykają się z takimi sytuacjami tylko o wiele rzadziej. Tak właśnie to wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się tu w semantykę. To, że nie da się wytworzyć definicji czegoś to nie oznacza, że nie potrafimy tego wyczuć. Tak się bowiem składa, że ocenę urody mamy w dużym stopniu wrodzoną. Jeżeli masz sprawne kubeczki smakowe to wiesz jak smakuje coś słodkiego, a podaj mi definicję słodkiego smaku. W przypadku kanonu urody owszem on się zmienia, ale przede wszystkim u kobiet. Wysoki wzrost mężczyzny jest np. zawsze w każdej kulturze, a i w przeszłości tez tak było z tego co wiem określany jako atrakcyjny. Kolejna sprawa brzydkie osoby nie podobają się nikomu. Mogą zostać zaakceptowane co najwyżej przez jakieś inne osoby w sensie pójścia na randkę, ale szanse trafienia na taką osobę są znikome,a masz jeszcze dopasowanie charakteru itd. Poza tym ocena urody, bo robili wiele razy takie badania jest dość zbieżna na całym świecie i właśnie przede wszystkim chodzi tu o ocenę brzydkich ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip133 możesz sobie wmawiać 100 tyś razy, że masz 1 milion euro, ale jak, go nie masz to go nie masz. Można sobie wmawiać,że jest ok jak się jest brzydkim, ale to nie sprawi, że nagle przestanę być brzydki zacznę mieć powodzenie u kobiet. To nie żaden schemat tylko fakty, bo brzydota jest społecznym kalectwem i tak sądzę, że ja radzę sobie całkiem dobrze, bo myślę, że wielu na moim miejscu miało by dużo gorzej. Co nie znaczy, że ja mam fajnie, bo jeżeli chodzi o miłość to mam źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip133 zaakceptować, a umówić się na randkę to różnica.Chyba, że to miałeś na myśli. To właśnie brzydota sprawi, że masz marne szanse na tą randkę i to jest właśnie to kalectwo społeczne brzydoty. No chyba, że ty jestes alfa i omega i lubisz negować doświadczenia osoby brzydkiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym przejawem tabu w kwestii brzydoty szczególnie u facetów. Jest próba negacji umniejszania doświadczeń brzydkich ludzi. Wmawia nam się, że to nie prawda, że tak nie mamy, że nam się tylko wydaje. Najlepiej jakby brzydka osoba milczała jak jej źle, tak chce społeczeństwo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieboszczyk Tobie by się to bardziej przydało z Twoimi karabinami itp. Poza tym szamana, którego ludu ? Bo szamanizm był, a w niektórych przypadkach jest cechą charakterystyczną dla ludów Ugro-Fińskich, Mongolskich, Ałtajskich, Tureckich i plemion indiańskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip133 popiera jedna osoba, która jest uczciwa. Poza tym właśnie was to drażni dlatego, że zachowujecie się dokładnie jak reszta społeczeństwa. To właśnie jest tabu próbujecie wmówić sobie i mi, że brzydkie osoby nie mają tak, źle, bo ktoś tam coś widział, zaprzeczacie faktom, negujecie badania naukowe itp . Bardzo podobnie ludzie zachowują się w przypadku, gdy nie chcą przyjąć do wiadomości innych dyskryminacji np kobiet, rasowej. Tabu to właśnie to, że mężczyzna nie ma prawa się żalić, z powodu swojej brzydoty. Idealnie to zachowanie wpisuje się w pojęcie tabu czyli obszar zakazany z antropologicznego widzenia to jest super przykład,

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owsik,

Kolejnym przejawem tabu w kwestii brzydoty szczególnie u facetów. Jest próba negacji umniejszania doświadczeń brzydkich ludzi. Wmawia nam się, że to nie prawda, że tak nie mamy, że nam się tylko wydaje. Najlepiej jakby brzydka osoba milczała jak jej źle, tak chce społeczeństwo.

 

społeczeństwo tłumi wszystko co mu psuje dobre samopoczucie i funkcjonowanie, a Ty pokazujesz społeczeństwu, że można się starać, a i tak nici, kobietom udowadniasz, że są powierzchowne i lecą na ciało bardziej niż na wnętrze, facetom z kolei pokazujesz, że swoje podboje w dużej mierze zawdzięczają czemuś co przypadło im losowo... dlatego właśnie przez 200 stron społeczeństwo dalej wytacza Ci argumenty z którymi rozprawiłeś się do strony góra dwudziestej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owsik, to napisz, co mamy ci napisać, co chcesz usłyszeć, to ci napiszemy. Taki prezent mikołajowy.

Z wyjątkiem tego, co cię spotka w przyszłości, albo nie spotka, bo to na prawdę ch*! wie :bezradny:

 

Szamanów najbardziej cenię syberyjskich, chociaż amazońscy też mają coś w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×