Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast miałem myśli rezygnacyjne.

 

mysli rezygnacyjne to tęż w jakiś sposób ucieczka od życia , i może nie w śmierć ,ale do duuuupy czarnej ;) /

i jakby nie patrzeć ,,, współczucie się nam należy i renta ! :mrgreen:

Nic wam się nie należy, dopóki nie jesteście w ciężkim stanie.

 

-- 05 gru 2015, 05:11 --

 

Czy to prawda, że z lekami jest jak z loterią ? :D że jednej osobie dany lek pomaga, a drugiej już nie? i czy lek na schizofrenię może być przepisany na NN?

Z lekami na schizofrenie jest tak ,ze działają na różne rzeczy w zaleznosci od dawki. Ja biorę bonogren 25mg a mam nerwicę lękową i jak na razie średnio się sprawdza bo z szumami w głowie nic się nie zmieniło, wczoraj przez parę godz wieczorem miałem jakieś ataki ....mioklenia jak to się chyba tak fachowo nazywa. Dzisiaj obudziałem się za to z obniżonym nastrojem i uczuciem niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fajnie, że poruszyliście temat skutków ubocznych. Około miesiąc biorę 100 mg (a ogólnie chyba ponad 3 miesiące) i było ok a w tym tygodniu znowu jakby działanie przeciwlękowe słabło. I teraz nie wiem czy lek przestaje działać czy to opóźnione skutki uboczne i z czasem przejdzie czy dawka do zwiększenia. Za to z nastrojem i energią jakby do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1623, Rzadko kiedy lek - kiedy już zaskoczy - przestaje działać. Podobno jest możliwa taka sytuacja, ale raczej mało prawdopodobne. Mnie nigdy się to nie zdarzyło. Jak dany lek zaskoczył to już działał dopóki nie odstawiłem. Może masz tylko takie wrażenie, że działanie leku osłabło? Po prostu przyzwyczaiłeś się już do pewnego działania leku i chcesz żeby było jeszcze lepiej. Być może się mylę, ale postaraj się przypomnieć swoje samopoczucie przed rozpoczęciem leczenia i porównaj je do teraźniejszego. Jeśli nie tykałeś alkoholu ani żadnych innych używek to lek sam z siebie raczej nie przestał działać, ale wiadomo, że tylko Ty możesz ocenić obecne działanie leku na Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1623, Rzadko kiedy lek - kiedy już zaskoczy - przestaje działać. Podobno jest możliwa taka sytuacja, ale raczej mało prawdopodobne. Mnie nigdy się to nie zdarzyło. Jak dany lek zaskoczył to już działał dopóki nie odstawiłem. Może masz tylko takie wrażenie, że działanie leku osłabło? Po prostu przyzwyczaiłeś się już do pewnego działania leku i chcesz żeby było jeszcze lepiej. Być może się mylę, ale postaraj się przypomnieć swoje samopoczucie przed rozpoczęciem leczenia i porównaj je do teraźniejszego. Jeśli nie tykałeś alkoholu ani żadnych innych używek to lek sam z siebie raczej nie przestał działać, ale wiadomo, że tylko Ty możesz ocenić obecne działanie leku na Ciebie.

 

Oj mylisz się antydepresanty bardzo często przestają działać, działa np pół roku czy rok i może przestać działać z dnia na dzień i działanie już nigdy nie wróci. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę pierwszy raz. Mam kilka pytań i bardzo proszę o odpowiedź. Od trzech lat miałem różne ataki bolało mnie serce jak bym miał kłopoty z krążeniem. Najpierw (3 lata temu samo przeszło po około miesiaca) rok później znów coś się zdarzyło i znów serce bolało ale już nie pamiętam jak dlugo ale w sumie też przeszło. W sierpniu 2014 roku też miałem taki jakiś napad i od tego czasu jakby zawroty glowy. To znaczy ani mi się nie kręci w glowie ani się nie zapadam poprostu jestem jakiś taki zakręcony (zamulony, ogłuszony - sam niewiem jak to nazwać). Pod koniec pazdziernika tego zaczęło walić serce, zimne rece i stopy, drgawki i zimne poty, jeszcze większe zawroty - i dopiero pierwszy raz poszedłem do lekarza (pierwszego kontaktu). Ekg w miarę ok, krew też dobrze. Stwierdził że to najprawdopodobniej nerwica i zapisał asentre. Wybrałem się do laryngologa bo mi w uszach szumi - też ok. Poszedłem do psychiatry i ta powiedziała że jest podejrzenie zaburzeń lekowech. U innych lekarzy nie byłem. Biorę asentre już 6 i pół tygodnia. Najpierw brałem jedna tabletkę (to chyba 50mg) a od 2 i pół tygodnia biorę 1,5 tabletki. Może czuje się odrobinę lepiej ale ciągle bardzo źle i ciągle męczą mnie objawy somatyczne. I moje pytania ;) czy ta asentra jeszcze zacznie mocniej działać i postawi mnie na nogi bo już prawie siedem tygodni ja biorę? I czy mieliście takie objawy somatyczne - bolała mnie glowa od 3 do 6 tygodnia brania asentry i od 3 tygodnia do dzisiaj mam takie coś ze jak siedzę albo leżę to zaciskam mięśnie nog (łydki, uda - ogólnie napinam całe nogi) - ktoś tak miał? To normalne? Do tego czuje się słaby, mam słabe nogi, szumy w uszach i te swoje jakby zawroty glowy. Co sądzicie? Do tego przez jakieś 30- 35 dni brałem lorafen pół tabletki rano i pół wieczorem. Od wczoraj nie biorę bo psychiatra kazała odstawić po miesiącu. Odnośnie leków to jestem nerwusem, biorę dużo do siebie, miałem naprawdę ciężkie dzieciństwa i choc to nie stwierdzone przez lekarza to jestem dda. Może to się naprawdę odbiło na moim zdrowiu i głowie. Ale sam po sobie nie czuję żeby te leki mnie paralizowaly. Choć na pewno są? Dajcie znać co sądzicie - proszę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1623, Rzadko kiedy lek - kiedy już zaskoczy - przestaje działać. Podobno jest możliwa taka sytuacja, ale raczej mało prawdopodobne. Mnie nigdy się to nie zdarzyło. Jak dany lek zaskoczył to już działał dopóki nie odstawiłem. Może masz tylko takie wrażenie, że działanie leku osłabło? Po prostu przyzwyczaiłeś się już do pewnego działania leku i chcesz żeby było jeszcze lepiej. Być może się mylę, ale postaraj się przypomnieć swoje samopoczucie przed rozpoczęciem leczenia i porównaj je do teraźniejszego. Jeśli nie tykałeś alkoholu ani żadnych innych używek to lek sam z siebie raczej nie przestał działać, ale wiadomo, że tylko Ty możesz ocenić obecne działanie leku na Ciebie.

Tzn. antydepresyjne działanie i pobudzające czuję ale ostatnio w pracy miałem mały napad lęku i od paru dni jestem bardzo wrażliwy na kofeinę. Nawet w dzień w którym w ogóle kawy nie piłem zdarzyło się, że zakręciło w głowie i zapiszczało w uszach. Wydaje mi się, że miesiąc po zwiększeniu dawki efekt przeciwlękowy powinien się już tylko pogłębiać. Nie piłem alkoholu - jak pije to raz na 3 miesiące lampkę wina lub dwie. Takie dawki raczej nie mają żadnego wpływu na działanie leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1623, Nie, napewno jedna czy dwie lampki wina raz na 3 miesiące nie mają wpływu na działanie sertraliny. Czyli może to tylko chwilowe nasilenie skutków ubocznych, może też będziesz przeziębiony/chory i stąd jakieś rozdrażnienie. Wrażliwość na kofeinę może zupełnie nie mieć związku z kuracją sertraliną. Po zwiększeniu dawki sertraliny ta wyższa dawka też musi się załadować i zanim tak się stanie, też mogą nasilić się skutki uboczne i objawy choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lajtowa miałaś po sertralinie? A powiedz mi jak dlugo się utrzymywały te twoje objawy? Bo ja już sentraline biorę 6,5 tygodnia i dalej mam takie trzaski. Dziś po południu miałem ucisk koło serca ( a dawno już tego objawy nie mialem) a teraz serce odpuscilo a coś mnie jak by lekko glowa bolała. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam jeszcze czasu sercie jak będzie słabo to za miesiąc zwiększę dawkę. Za tydzień mam wizytę i chcę poprosić w końcu o benzo jakieś bo jak w pracy mnie łapie napad to jest lipa - a w dodatku praca wymaga skupienia. Wiadomo podczas napadu ciężko o skupienie jak łeb ci wiruje i skupiasz się żeby nie paść na podłogę trzymając się za serce. Tylko problem jest taki, że psychiatra wierzy, że jestem uzależniony od trawy i obawiam się, że nie będzie mi chciała przepisać benzo - pewnie uważa, że mam skłonności do uzależnień. Atarax w robocie odpada bo to mogę brać jedynie na sen. Czy psych może robić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

ziom1623, Może. Mi jedna psychiatra kiedyś nie dała benzo jak jej mówiłam, że parę lat wcześniej miałam problemy z używkami.

Niecierpliwy30 Masakra. Ja bym się załamała jakbym przytyła tak dużo po leku. Szkoda, że taki skutek uboczny, jeśli lek był dobry. :?

 

Ja ogólnie nie jestem pewna czy lek działa i czy mam skutki uboczne. Jakaś dziwna jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle zeby dorzucic cos do sertraliny ale jeszcze nie wiem co. Mirtazapina odpada. Sama sertralina nie daje rady w moim przypadku. Zycie mi ucieka. Musze cos dzialac. Ile mozna znosic tą wegetacje.... Czytam troche o tianeptynie....

 

-- 05 gru 2015, 23:49 --

 

Albo serta i moklobemid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam jeszcze czasu sercie jak będzie słabo to za miesiąc zwiększę dawkę. Za tydzień mam wizytę i chcę poprosić w końcu o benzo jakieś bo jak w pracy mnie łapie napad to jest lipa - a w dodatku praca wymaga skupienia. Wiadomo podczas napadu ciężko o skupienie jak łeb ci wiruje i skupiasz się żeby nie paść na podłogę trzymając się za serce. Tylko problem jest taki, że psychiatra wierzy, że jestem uzależniony od trawy i obawiam się, że nie będzie mi chciała przepisać benzo - pewnie uważa, że mam skłonności do uzależnień. Atarax w robocie odpada bo to mogę brać jedynie na sen. Czy psych może robić problem?

 

 

A skąd u lekarza pomysł ,że jesteś uzależniony ot thc?

 

-- 06 gru 2015, 04:30 --

 

Ja miałam bóle głowy, brzucha, senność, brak siły i ból w klatce piersiowej, może serce :)

Lajtowa, Wszystkie te skutki uboczne sertraliny zaliczane są do bardzo częstych. Też je miałem.

 

Po za tym skutki odstawienia sertaliny potrafią dawać znać o sobie nawet przez dwa miesiące. U mnie mija 5 tydz po odstawieniu sert. a szumy w głowie nadal się utrzymują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywnioskowała to z mojego stażu palenia - 10 lat z czego ostatnie 4 to w zasadzie codziennie. Byłem nawet na konsultacji w ośrodku uzależnień ale tam powiedzieli mi tak samo, że jestem uzależniony bo tak długo paliłem - dla mnie to jest śmieszne oceniać uzależnienie wyłącznie od stażu używania. Od wiosny jak zaczęły się napady przestałem z dnia na dzień bez problemu i do dziś ani razu - nawet nie kusiło. Poza tym kilka lat temu w czasie epizodu dużej depresji ( nie leczyłem się) miałem przygodę z wieloma innymi substancjami i o tym też lekarz wie.

To już bardziej od kawy jestem uzależniony- choć wiem że negatywnie wpływa na lęki muszę bo jak nie wypije to k....a nie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35szopen, Na ulotce Asertinu jest nawet napisane, że u niektórych pacjentów objawy odstawienne mogą utrzymywać się dłużej (przez 2-3 miesiące lub dłużej). Ja te skutki uboczne o których napisałem miałem podczas wchodzenia na sertralinę. Jeszcze jej nie odstawiałem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaraczek a jak dlugo miałeś objawy uboczne podczas wchodzenia na sentraline? I jakie one były? Bo ja zaraz będę miał 7 tygodni na asentrze i głowa co prawda przestała, nie boleć kilka dni temu ale mam jakieś mrowienie na głowie, jak leżę czy siedzę to napinam mięśnie nog (łydki, uda całe nogi), ogólnie mam słabe nogi i cały bez energii jestem. No i szum w uszach. Jak to było u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaraczek,

a dawka leku , te 250mg to dużo , czy średnio . Serta to jedyny z SSRI , który tylko mi szkodził.

Ale pytanie podstawowe , masz jakieś uboki na tej dawce tego leku ?

U mnie największym problemem po SSRI ( uboki ) to sztywność i napięcie mięśni , które też zwalam lekami ( rozumiesz lek lekiem , a ten drugi lek trzecimlekiem ,,, fafafa ;dopóki wątroba wytrzymuje ___

 

Na co ci szkodziła sertralina ??, ja biorę ją około 6 tygodni i póki co to najgorszy jak dla mnie ssri zaraz po escitoplarmie, na tym

gównie mało samobója nie jebłem, sertralina mnie zamula i otępia, nawet na esci tak nie miałem syf totalny - nie wiem już co robić,

poczekam chyba do 3 miesięcy jak nic się nie zmieni, to koniec leczenia. :pirate:

 

Ja właśnie wyczekałam te 3 miesiące (prawie) I z nastroju jest poprawa, ale głownie po odstawieniu SPAMILANU - chodziłam non stop poddenerwowana I nie mogłam usiedzieć w miejscu. Po odłożeniu SPAMILANU jak ręką odjął, to była męczarnia.... jedyne co mi ciągle dokucza to uczucie mrowienia (nogi, klatka piersiowa) I ogromna suchość - nie mogę nosić soczewek, mam też problem ginekologiczne z powodu tej suchości. I tu nie wiem czy jednak nie będę musiała się pożegnać z tym lekiem. No I jednak ciągle jakieś problem gastryczne.

 

W sumie to jestem troche zła, że lekarz nie dał mi paroksetyny skoro po niej nie miałam nigdy żadnych skutków ubocznych (poza czasami lekką sennością). Tylko boję się przechodzenia odstawiania znowu tego świństwa :(

 

Wiecie może jak wygląda sprawa zmiany SSRI? czy jeden lek zamienia się od razu innym czy trzeba troche odczekać - zrobić przerwę między jednym a drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak przechodziłem z wenli na SSRi to poprostu z dnia na dzien zmiejszyłem wenle i zalaczylem najmniejsza dawke SSRi. I tak stopniowo zmiejszenie jednego i podbicie drugiego. I nie czułem zadnych skutkow odstawiennych moze dlatego ze wenla nie zaskoczyła. Moim zdaniem taki system jest ok. Ale najlepiej to skonsultowac z lekarzem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×