Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prawo jazdy a leki psychotropowe?


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po długim czasie!

 

Czy można robić Prawo jazdy i jeździć autem biorąc leki psychotropowe?

 

W styczniu zacząłem kurs i jak było badanie lekarskie to facet, który prowadzi ten kurs a zarazem instruktor (znajomy mamy) poradził mi żebym powiedział, że nie jestem na nic chory, i że nie biorę żadnych leków, bo możliwe, że lekarz mnie nie dopuści...

 

Teraz naprawdę się zaniepokoiłem, bo ostatnio w Faktach (na TVN) mówili o wypadku, który spowodował biorący leki psycho - zabił chyba 4 osoby :/

 

Pozdrawiam!

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii. Moje osobiste zdanie jest takie że sam musisz ocenić swój stan - czy możesz prowadzić czy nie. To dotyczy nie tylko leków, także np. zmęczenia. Jeżeli będziesz czuł po lekach że twoje reakcje są opóźnione, myślenie stępione, to nie wsiadaj za kółko. Jeżeli wszystko będzie dobrze to czemu nie? Wypadek może spowodować każdy, jak ktoś bierze leki to zrzuca się na karb leków ale tak naprawdę nie jest powiedziane że gdyby ta osoba nie brała leków to nie spowodowałaby wypadku. Zobacz też temat "nerwica a prawo jazdy" w dziale "nerwica lękowa".

 

A telewizji nie słuchaj, oni lubią sensacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeździsz bez leków - zdołowany (przykładowo) , to sie z "dołem" gorzej jeździ bo mozesz spowodować wypadek np. przez zamyślenie sie (z powodu depresji) , a jak jesteś "na leku przeciwdepresyjnym" to masz lepszą koncentrację i samopoczucie , więc wychodzi na to że na na lekach przeciwdepresyjnych można jeździć , ale kazdy ma inny organizm i niech sam po sobie stwierdzi , pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez robilam prawko biorac leki i teraz jezdzac nadal zazywam leki... wypadek moze sie zdarzyc kazdemu a nie sadze, ze dobrze dobrane i tolerowane leki moga go wywolac (oczywiscie nalezy tu trzezwo ocenic swoj stan i np majac multum skutkow ubocznych na poczatku brania jakiegos leku lepiej powstrzymac sie od wsiadania za kolko)

 

ja ostatnio musialam prowadzic auto z bardzo silnym bolem brzucha i przyznam, ze rozkojazylo mnie to bardziej niz najwieksze skutki uboczne lekow ktore do tej pory bralam...

 

a co do wyznawania lekarzowi (wydajacemu zgode na wyd prawka) prawdy to tez sadze ze lepiej sie powstrzymac, bo niestety wielu jest bardzo nieswiadomych jak tak naprawde dzialaja leki psychotropowe i moga kierowac sie swoim wlasnym "widzimisie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie po czasie :)

 

pod koniec września zdałem prawko za 1. razem :)

ale powiem Wam, że mało osób zdawało... a atmosfera w poczekalni była strasznie dołująca... :P wszyscy grobowe miny i komentarze jak kolejni nie wyjeżdzali na miasto i wracali od razu z placu

ja już próbowałem sobie jakieś skecze przypominać :D, bo bardziej stresujący niż egzamin byli ci ludzie czekający jak na skazanie :P

 

a więc nie dajmy się zwariować :) my też mamy prawo do prowadzenia auta!

z resztą myślę, że takie osoby jak my są bardziej ostrożne niż większość społeczeństwa czy cwaniaczki wracające z imprezy autem po pijaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to gratulacje!

 

ja się przymierzam do zdawania (umiem już jeździć ;) ),ale odwlekam zapisanie się na kurs, bo najpierw mam iść do poradni zdrowia psychicznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×