Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak jeszcze nie miałem diagnozy Chad brałem kilka miesięcy antydepresanty na depresję,nic mi nie pomagały po pół roku zacząłem się czuć lepiej.Potem coraz lepiej i coraz lepiej,potem zajebi...cie,a potem wystrzeliło mnie z butów i wpadłem w kilkumiesięczną manię :-) skończyło się w szpitalu bo rozbuchana mania jest do opanowania tylko w szpitalu.

Marwil dobrze mówi w Chad leki antydepresyjne trzeba stosować bardzo ostrożnie ,albo wogule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie biorę lek przeciwpsychotyczny, który skutecznie wyprowadził mnie z hipomanii, za to niestety wpadłam w depresję. Dostałam więc lek antydepresyjny, najpierw jeden, po którym czułam się tylko gorzej, teraz inny, który trochę mi pomógł i wyprowadził mój nastrój na prostą. Niestety ciąglę śpię. Przesypiam praktycznie każdą wolną chwilę. Lekarz stwierdził, że to przez niedokrwistość najpewniej, ale ja myślę, że to leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowana znam to dokladnie, to co piszesz pachnie mi znajomo. Tez sporo narozrabialem w troche podobnych kwestjach na jednej z gorek a potem spadek i wielki moralniak... Z doswiadczenia powiem ze Marwil slusznie prawi: bylo minelo nikt nie zginal. Znam te umartwianie sie. Ale z obecnego punktu sedzenia teraz juz oboje wiemy ze narozrabialismy a to co bylo to nie my to choroba bo tu i teraz nikt by tak nie postapil. Trzeba isc do przodu i nie patrzec w przeszlosc a niektore kwestje rozsadniej jest zapomniec zeby nie pograzac sie i oprzytomniec.

Co do lekow ile ludzi tyle reakcji i opini. W mojej chorobie sporo zycie poprawil mi uregulowany cykl dobowy. Tzn nie pracuje na 3 zmiany. W dzien jebie a w nocy spie. To moj numer jeden. Numer dwa to lit. Jeden z miliona nie trafionych lekow ktory cos wniosl. Karbamazepina tez byla fajna troche koiła glowe, kiedys pewnie do niej wroce. A co do antydepow to roznie. Ja po escitalopramie moglem spac na stojaco niezaleznie od dawki a matke wyciagnal z depresji i dostala energi by wykonywac codzienne zadania jak typowi ludzie. Marwil wspomnial a moklobemidzie a mi ten lek wywolal hipomanie. Kazdy inaczej. Dobrze wspominam tez zoloft. Obecnie biore to co w podpisie. Kazdy choruje inaczej. Jeden bierze jeden lek a drugi siedem bo widocznie tyle potrzeba by trzymac sie kupy. Nie mniej jednak witaj po drugiej stronie. Wiem ze potrafi byc zle, uwierz. Dobre to wiem ale... przyzwyczaisz sie do tej choroby Pisz tu ile wlezie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie od lekow przytylas albo reakcja osobnicza. Kwete zre prawie 2 lata a lamo ponad 2 lata i ani grama nie utylem. Przytylem tylko jak siedzialem w domu i nic nie robilem po operacji kregoslupa pol roku. Po zadnych lekach ktore bralm nie przytylem a jestem osoba z tendencja. Jedynie na olanzapinie czulem ze puchne mimo tej samej ilosci jedzenia co bez i mirte odstawilem jak apetyt podskoczyl. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej świrki, trochę mnie tu nie było :3 co tam u Was w ogóle? ja miałam jakiś czas temu tydzień bez leków, bo mój psych zachorował i nie miał mi kto wystawić recepty. było masakrycznie.

zwiększył mi teraz w ogóle kwetę do 150 na dobę.

wczoraj zapomniałam wziąć i mam niezłą manię, latam pod sufitem

 

co do tycia, to ja też sobie kiepsko radzę. co prawda kwetiapina mnie nie utuczyła, ale depakina... +8kg niestety, w dwa miesiące. :why::why::why::why::why::why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze lubiłam jesień, Teraz sobie z nią nie radzę. Nie wiem nawet czy to wina jesieni. Jakoś tak sobie wegetuję od dłuższego czasu. Było już kilka dni, kiedy było naprawdę dobrze i znowu dołek. Dobrze, że jest się tu komu wygadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×