Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

czy paroksetyna może mocno podbić poziom prolaktyny u mężczyzn? biore paro juz jakies 3 lata, zastanawiam się nad zmianą na citolapram ponieważ mi tak samo pomogał, biore tylko na objawy fizyczne. Ćwicze na siłowni i zauwazyłem, żę paroksetyna chyba troche psuje mi budowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy paroksetyna może mocno podbić poziom prolaktyny u mężczyzn? biore paro juz jakies 3 lata, zastanawiam się nad zmianą na citolapram ponieważ mi tak samo pomogał, biore tylko na objawy fizyczne. Ćwicze na siłowni i zauwazyłem, żę paroksetyna chyba troche psuje mi budowe.

 

Pewnie, że może i podbija, jak i ile to nie wiem, zrób badania i będziesz miał rozeznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy citalopram tez może podbic czy jest trochę lezjszy? czy lekarz psychiatra moze skierowac na badania prolaktyny?
Tak psyhchiatra jak najbardziej, może, nie jestem pewny, ale citalopram powinien być lżejszy w tej kwestii, może spróbuj odstawić i zobacz jak będziesz się czuł bez leków, oczywiście z lekarzem to uzgodnij, masz nawracającą depresje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam depresji, bez lekarstw wplywajace na serotonine mam ciezki zespol jelita drazliwego po infekcyjnego po 10x do ubikacji, jak biore cito albo paro to wyprozniam sie normalnie. Jak odkladam paro mam mocny zespol odstawienny i chodze do ubikacji po 15x plus zawroty glowy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też biorę paro na zjn i również mam po tym leku poprawę, wcześniej brałam cito, na jelita działał gorzej, ale nie zmulał tak jak paro.

Biorę około 7 tygodni. Przedwczoraj zwiększyłam dawkę z 20 mg na 30.

Czułam się fatalnie, silne nudności, nagła biegunka, bóle mięśni i drżenie,

To chyba zespól serotoninowy. Wróciłam do dawki 20 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie Biore PAro 30mg już 6 tygodni zmiana z wenlafaksyny. Nie czuje działania leku mam lęki drżenia , lęk uogolniony, nie moge usiedziec w miejscu jestem pobudzony dodatkowo kołatanie serca. Psychiatra tez nie wie co ma robić . Dopisał propranolol ktory nie pomaga, biore tez od dawna 100 mg lamotryginy.Nie wiem czy zwiekszyc paro czy lamotrygine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1 kiedys na paro czulem sie wysmienicie ale duzo przytylem pozniej przestala dzialac. Wiele lat brałem wenle ale z czasem jej sila oslabla i mialem po niej kolatania serca. Nie wiem na co zmienić i co dalej robić psychiatra chce dorzucac mi jakies syfy typu kwetiapina lub inny dziad....

Brałem flu po ktorej przez miesiac czulem sie swietnie a po miesiacu zrobil sie cyrk.... Okropne lęki z akatyzją wpadałem w panike do tego okropny nerwoból twarzy. Nie przeczekałem tego może źle? Co teraz robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. BIORE XETANOR OD 11 DNI PO POL TABLETKI 20MG

MAM OKROPNE ZAWROTY GLOWY.WSPONAFAM SIE TRANXENE. A JAK TWOJE ODCZUCIA PO XETANORZE? GDYBY NIE ZAWROTY BYLO BY OK:(POZDRAWIAM KASIA

 

-- 21 lis 2015, 04:06 --

 

Hej. BIORE XETANOR OD 11 DNI PO POL TABLETKI 20MG

MAM OKROPNE ZAWROTY GLOWY.WSPONAFAM SIE TRANXENE. A JAK TWOJE ODCZUCIA PO XETANORZE? GDYBY NIE ZAWROTY BYLO BY OK:(POZDRAWIAM KASIA

 

-- 21 lis 2015, 04:06 --

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja , brałem 10 mg przez około 9 dni, było ok, lekarz mówił żebym tak po około tyg. wskoczył na 20mg,ale żeby lek się rozkręcił lepiej, postanowiłem poczekać jeszcze 2 dni. Przez kilka dni na 20 było ok, aż pewnego dnia, myślałem że zwariuję, dosłownie, nawet benzo mi nie pomagało, kazał wrócić do 10, miał ktoś z was podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze daj sobie jeszcze ze trzy dni na 10,a potem zwieksz juz dawke do20 I sprobuj przetrzymac biorac benzo w międzyczasie . Ja tak robiłam . Przeszło po Dwóch tygodniach,ze mogłam zejść z benzo. Potem jeszcze trochę trwały zawroty, akomodacja oka była, chociaż problemy akomodacja mam do dzisiaj, a biorę już 25 dni. Czekam na ten miesiąc brania,a chce wrócić do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×