Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Zosia_89, zaszalałem i wziąłem BigMaca i McWrapa klasycznego, kurna. Jak na statecznego pana zaparzyłem sobie potem miętę, by podtrzymać przyjaźń z brzuszkiem. :roll:

 

Sigrun, to następnym razem zapraszam! O ile zdrowie i D. pozwolą. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zosia_89, zawsze się zastanawiałem, jak można zmieścić taką kanapkę to ryjka! Pewnie jestem z dwa razy większy od Ciebie, ale miałbym problem z otwarciem paszczy tak szeroko. Ledwo bigmaca udaje mi się zjeść. Kroisz to nożem jakoś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani :*********

Ja mialam mila sobote , dostalam pakiet rzeczy na odstresowanie , miedzy innymi kolorowanke terapeutyczna "inspiracje japonskie" oraz ksiazke "Poradnik pozytywnego myslenia" film uwielbiam a ksiazki nie czytalam wiec teraz mam wlasna < ogromnego misiaka w sweterku do tulania i herbate "grzaniec galicyjski" do popijania ....Dzis jeszcze mnie czeka wyjscie na chokolade , chociaz poki co mnie tyrpie z nerwow, Uwielbiam takie poranki gdy kortyzol wysoki.

 

12274450_970698952976799_8514483649282700268_n.jpg?oh=595829c0aaf8d7f7c9e7c1e00a26a27f&oe=56F983E5

 

Nie wiem jak Wy ale ja na taki nowy mozg reflektuje ;)

 

Milej niedzieli !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

A ja po póżnym śniadaniu, kolejna niedziela w stylu amerykańskim - nasmażyłam pancakesów do naszego zapasu syropu klonowego.

A na obiad będą hamburgery z wołowinki. O!

U mnie pada, więc niestety żadnych spacerków. Dzień domowy... Chyba zrobię sobie porządek w szafie z akcesoriami kuchennymi. Czego ja tam nie mam... :shock:

 

Zosia_89, Napisz Kochana po powrocie, co Ci powiedzieli. Dobrze, że idziesz, nerwica nerwicą, ale lepiej się upewnić.

 

platek rozy, Niech ta niedziela będzie równie sympatyczna jak twoja sobota!

 

Sigrun, Jak będziesz robiła ten jarmuż to trikiem jest oskubanie go (z tych najtwardszych łodyg) i przelanie wrzątkiem przed obróbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×