Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brzydota


owsik

Rekomendowane odpowiedzi

Christina powiedz mi szczerze czego Ci naprawdę brakuje mam wrażenie, że tego co mi czyli partnera? Niestety antylopa zdechła potem był epilog i podobno zaopiekowała się ona kolejną antylopą. jetodik mają. Rzekomo niektóre mają podobno język tylko naukowcy boją się przyznać, ze te ich gesty to bardziej język niż tylko pojedyncze sygnały, bo by się okazało, że ludzie są jeszcze bardziej zwierzęcy niż się przyznaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słów jak słów, ale co ciekawe stawiają te słowa, a raczej symbole, układają w relacje względem siebie, w sensowne ciągi, czyli nie tylko proste odniesienie do konkretu, nie tylko symbol -> konkret, tylko abstrakt -> abstrakt, a to jest wyższy poziom abstrakcji i szczerze mówiąc niedawno się dowiedziałem to byłem zszokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Jak byłem na filozofii, to uczono mnie, że słowo też kształtuje świadomość i rzeczywistość. Eskimosi mają wiele słów na określenie różnego rodzaju śniegu. Sęk w tym, że europejczyk nie jest w stanie tego zobaczyć. A to jest meta język można by powiedzieć meta słowo, tak samo zapewne jest w przypadku tych szympansów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie metajęzyk, podobno jak ludzie nauczyli się mówić o języku, weszli w ten wyższy stan abstrakcji to wtedy wystrzeliło im coś takiego jak osobowość, oczywiście mieli lepsze mózgi więc z szympansami od razu tak nie będzie chyba, że technologicznie jakoś.

 

a jaką filozofię najbardziej lubisz czy jaka Cie najbardziej przekonuje? tylko nie mów, że nihilizm :bezradny:

mnie się podoba filozofia procesu.

 

po szympansach niewiele, ale filozofia to już coś!

możesz sobie zawsze jakoś filozoficznie podejść do tematu, przemyśleć to, choć gdybyś mógł to pewnie już byś to zrobił w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma filozofii brzydoty, a Friedrich Nietzsche nie jest nihilistą, Chyba bardziej współczesna filozofia nauki. Lubię też Marksa lubię Stoę, Tomasza z Akwinu, Spinozę znalazło by się trochę. W sumie hermeneutyka tez jest ciekawa. A i postmodernizm ma swoje smaczki. Żadna jednak nie mówi co z brzydotą jak z nią żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owsik, Nietzsche był nihilistą o tyle, że zanegował sens, ale też z witalizmu dużo miał, nie lubię i nie stworzył spójnego systemu w ogóle, metaforyczny, pełny sprzeczności kłębek, a jego podejście do prawdy skreśla go na starcie, bardziej chodziło mi o coś w stylu Ray'a Brassiera, ponure mocno.

 

Twoje nastawienie przypomina mi nastawienie autora tej książki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/78859/o-starzeniu-sie-bunt-i-rezygnacja-podniesc-na-siebie-reke-dyskurs-o-dobrowolnej-smierci

dużo jest o wykluczeniu społecznym, tu akurat związanym z wiekiem, dużo też o samobójstwie, które zresztą Jean Amery popełnił, krótko po wydaniu tej książki o ile dobrze pamietam, ale to mam nadzieję, Ciebie nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz z innej beczki lubicie filmy ja uwielbiam . Ostatnio sięgnąłem po twórczość takiego aktora jak Roman Wilhelmi. Wstyd się przyznać, ale kojarzyłem, go tylko z takiego filmu jak Alternatywy IV. Czasami wolę filmy, bo one bardziej ukazują moja sytuacje, ale nigdy nie trafiłem na film o brzydocie, który najbardziej opisywał by moja sytuacje. Bo albo w tego typu tematyce pojawiają się super nie możliwe zakończenia typu facet poznaje skruszoną modelkę, albo samobójstwo, a przecież najbardziej prawdopodobniejszy scenariusz jest najbardziej brutalny czyli bycie zawsze samotnym, gdzie główny bohater przez to, że jest brzydki za dużo pije jest biedny i umiera w zgorzknieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×