Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem przed sname zapodalem 1/4 tabletki 0,25mg Ketrelu. Efekt nasenny taki samo, po max 1h juz spalem. Sen trwal 10h, jak codzien, ale obudzilem sie bez kaca i bez mega zamulki ;). Szkoda, ze jeszcze bardziej nie uda mi sie tej tabletki podzielic na mniejsze czesci. Juz przy 1/4 to sa same "okruchy". Moze warto kupic gilotynke do ciecia tabletek ?

 

Warto, ja mam gilotynkę i sobie chwalę, psu swojemu też dziele i zadowolony. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem przed sname zapodalem 1/4 tabletki 0,25mg Ketrelu. Efekt nasenny taki samo, po max 1h juz spalem. Sen trwal 10h, jak codzien, ale obudzilem sie bez kaca i bez mega zamulki ;). Szkoda, ze jeszcze bardziej nie uda mi sie tej tabletki podzielic na mniejsze czesci. Juz przy 1/4 to sa same "okruchy". Moze warto kupic gilotynke do ciecia tabletek ?

 

Warto, ja mam gilotynkę i sobie chwalę, psu swojemu też dziele i zadowolony. :mrgreen:

 

OK, to zakupie i dam znac :)

 

-- 23 lis 2015, 09:23 --

 

Gilotynka do tabletek zakupiona. Od 2 dni 1 tabletke ketrelu 1,25mg kroje na 4 lub 8 czesci. 1/8 tabletki usypia mnie tak samo jak calosc, sen jest troche plytki i budze sie czesciej w nocy, ale rano nie mam problemow z wstaniem z lozka oraz ZERO zamulki porannej :). Wstaje i odrazu funkcjonuje bez mgly w glowie i otepienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę szczerze tym, którzy biorą kwetiapinę i śpią 10-12 godzin.

Nasennie i pomocniczo w depresji standardowo bierze się od 25-50 mg, ale bywają osoby, które padają po połowie dawki.

Mnie osobiście zwykła kwetiapina nie pomaga, budzę się w nocy tak, czy inaczej.

Po więcej niż 50mg tylko czuję się zamulony, ale śpię i tak źle.

Jeszcze do wypróbowania wersja XR Kwetaplexu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 2x25mg przed snem i spie ok. 25mg nie dawalo rady zeby mnie uspic na cala noc. Tylko mam takie dziwne wrazenie kiedy sie budze. Nie czuje się zaspany. Tęsknie troche za tym ale z drugiej strony nie ma problemu ze wstaniem z rana... Ten sen jest taki sztuczny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 2x25mg przed snem i spie ok. 25mg nie dawalo rady zeby mnie uspic na cala noc. Tylko mam takie dziwne wrazenie kiedy sie budze. Nie czuje się zaspany. Tęsknie troche za tym ale z drugiej strony nie ma problemu ze wstaniem z rana... Ten sen jest taki sztuczny....

 

Po dawce 2x25 nie masz rano problemow ze wstaniem z lozka i ogolnego otepienie przez pierwsze kilka godzin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę szczerze tym, którzy biorą kwetiapinę i śpią 10-12 godzin.

Szczerze? Wolałabym być wypoczęta po 7-8 godzinach :roll: Z lekami czy bez zamulam równie mocno, tylko zapier*** rano na autobus do pracy mnie stawia do pionu.

 

Ile kwetiapiny wyraźnie działa antydepresyjnie ? 300 jest wystarczająco?

Nawet mniej, 100-150. Ja biorę 200 już jako p/psychotyczne.

 

Na ketrelu wszelkie moje zdolności plastyczne szlag trafił. Nie mam weny do niczego. Takie warzywo emocjonalne, już manię wolę...:(

U mnie nie najgorzej :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z dusznościami po tym leku? Brałem 300 mg i było nie do zniesienia, miałem zatkany nos i takie duszności, że bałem się zasnąć. Myślałem, że może to jakiś napad paniki, ale czemu 2 razy w takich samych okolicznościach, w domu, w spokoju, ok. godzinę po zażyciu kwetiapiny? Przeczytałem, że wchodzi to w interakcje z Depakine Chrono, a przyjmuję także ten lek, interakcja polega na zwiększeniu stężenia kwetiapiny we krwi o ok. 70%. Znalazłem też coś takiego: http://www.drugs.com/drug-interactions/depakote-er-with-seroquel-918-483-1979-1274.html?professional=1

 

During concomitant use of these drugs, patients should be monitored for potentially excessive or prolonged CNS and respiratory depression.

 

Zszedłem samodzielnie do 200 mg, bo to najwyższa dawka, na której znośnie się czuję. Biorę też arypiprazol (30mg), więc o zaostrzenie F20 chyba nie muszę się martwić. Niestety najbliższy termin, w którym mogę pójść do lekarza wypada dopiero za tydzień.

 

Może jestem nadwrażliwy, bo czytałem, że niektórzy biorą większe dawki kwetiapiny i Depakine i niekoniecznie coś im dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efef, ja miałam problemy z oddychaniem przy mniejszych dawkach. Głównie zatkany nos. Jak miałam kombo mirty i kwety, to zasłabłam w barze po paru piwach, kumple mnie odnieśli do domu i jeszcze leżąc w łóżku miałam duszności przez kilka godzin.

 

Przy większych dawkach o PRZEDŁUŻONYM UWALNIANIU prawie nie mam tych uboków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×