Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Zawaliłam totalnie. Musiałam odwołać wizytę u psychiatry bo byłam mega chora, teraz następny termin jest na 23/12 a ja mam zapas tabletek tylko na dwa tygodnie.

Myślicie że jak pójdę do internisty i przedstawię sytuację to dostanę receptę na jedno opakowanie Asentry? Nie chcę miec przerwy tylko dlatego, ze nie ma terminów.

 

Tak lekarz ci wypisze, wez pudełko ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ósmy dzień na dawce 400 mg sertraliny,jak narazie nie czuje że ją biorę nic a nic.

 

/cenzura/ ja po takiej dawce to bym nie wyrobił, kiedyś wziąłem na próbę 150 mg i byłem tak pobudzony jak po amfetaminie,

nie odczuwasz żadnych nawet skutków ubocznych??

 

Dosłownie rzecz ujmując-żadnych.

 

PS. Naprawdę biorę taką dawkę sertraliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszać, ale chyba jest coraz lepiej. Cały czas pojawiają się irracjonalne lęki przed różnymi sytuacjami, ale muszę przyznać (choć zawsze boję się mówić, że lepiej...), że jakoś tak małymi kroczkami....

Dzisiaj pierwszy dzień na całej tabletce czyli 50 mg. Depresyjne stany wciąż się pojawiają, ale może już nie z taką siłą. Tzn po prostu wielu rzeczy zupełnie nie chce mi się robić i wydają się bez sensu, ale staram się skupiać na najbliższej czynności i jakoś tak iść do przodu.

 

U mnie lekarz przepisał jeszcze Devikap (witamina D3) i kazał brać do maja w dawce 1500 IU. Jak patrzę dzisiaj za okno to w sumie nie dziwię się za bardzo, że nic mi się nie chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszać, ale chyba jest coraz lepiej. Cały czas pojawiają się irracjonalne lęki przed różnymi sytuacjami, ale muszę przyznać (choć zawsze boję się mówić, że lepiej...), że jakoś tak małymi kroczkami....

Dzisiaj pierwszy dzień na całej tabletce czyli 50 mg. Depresyjne stany wciąż się pojawiają, ale może już nie z taką siłą. Tzn po prostu wielu rzeczy zupełnie nie chce mi się robić i wydają się bez sensu, ale staram się skupiać na najbliższej czynności i jakoś tak iść do przodu.

 

U mnie lekarz przepisał jeszcze Devikap (witamina D3) i kazał brać do maja w dawce 1500 IU. Jak patrzę dzisiaj za okno to w sumie nie dziwię się za bardzo, że nic mi się nie chce ;)

 

To dobrze, że jest lepiej, swoją drogą dobry lekarz, skoro przepisał ci witaminę D, trzymaj się tego lekarza. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieść dawkę sertraliny 100mg czy połączyć ją z Tianeptyną?

 

Tianeptyna 12.5mg 1-0-1

Sertralina 100mg 0-1-0 :szukam:

 

To pytanie to do lekarza, ale niech zgadnę leczysz się sam!? :mrgreen:

Według mnie 100 mg sertraliny to takie minimum, 50 mg to chyba dawka dla dzieci.

Poza tym tienptyne lepiej nie lączyć z ssri, niby się nie gryzą, ale mało jest dostępnych danych na temat takich mixów, ja to łączyłem z serotoninowcami i zle się czułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieść dawkę sertraliny 100mg czy połączyć ją z Tianeptyną?

 

Tianeptyna 12.5mg 1-0-1

Sertralina 100mg 0-1-0 :szukam:

 

To pytanie to do lekarza, ale niech zgadnę leczysz się sam!? :mrgreen:

Według mnie 100 mg sertraliny to takie minimum, 50 mg to chyba dawka dla dzieci.

Poza tym tienptyne lepiej nie lączyć z ssri, niby się nie gryzą, ale mało jest dostępnych danych na temat takich mixów, ja to łączyłem z serotoninowcami i zle się czułem.

nie leczę się sam tylko mi to Pani Dr. przepisała no i pozwoliła regulować zwiększać/zmniejszać dawkę wg. uznania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne połączenie
Nie takie do końca normalne, lekarze rzadko łączą te dwa leki, przynajmniej ci z którymi miałem do czynienia, nie chcieli takiCh mixów robić, ja to robiłem na własna odpowiedzialność i byłem zawiedziony tym połączeniem.

no a dlaczego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne połączenie
Nie takie do końca normalne, lekarze rzadko łączą te dwa leki, przynajmniej ci z którymi miałem do czynienia, nie chcieli takiCh mixów robić, ja to robiłem na własna odpowiedzialność i byłem zawiedziony tym połączeniem.

no a dlaczego nie?

 

Bo lekarze uważają ten lek za SSRE czyli przeciwność Ssri, ten lek na początku mieszą coś z serotoniną i ja to czułem bo mieszałem ten lek z Ssri i czułem się cały czas jak naćpany, jak bym dostał szpadlem przez łeb, z resztą nie tylko ja inni ludzie z tego forum mieli to samo co ja, rób sobie jak tam chcesz, ale czasami lekarza się gówno znają i przepisują mieszanki, delikatnie mówiąc niestosowne. :pirate:

To działanie nie było widoczne od razu, tylko jakoś na 3 dzień łączenie ssri z tieneptyną, byłem na takim połączeniu 5 tygodni i to nie minęło!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2902200/

 

Przekopiuję post-

(...)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2902200/

From an electrophysiological point of view, sustained administration of tianeptine did not modify the spontaneous firing rate of serotonergic neurons in the dorsal raphe, nor did it modify the activity of postsynaptic 5-HT1A receptors nor the effectiveness of the terminal 5-HT autoreceptor antagonist in increasing the efficacy of the stimulation of the 5-HT pathway, despite prolonged treatment (90). Thus, the role of 5-HT in the mechanism of antidepressant efficacy of tianeptine is doubtful.

 

Administration of tianeptine (5 mg/kg) b.i.d. for 14 days did not affect 5-HT baseline concentrations

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10969144

 

for a period of time (14 days) for which other antidepressant treatments have been shown to enhance 5-HT function, tianeptine does not modify the efficacy of 5-HT synaptic transmission in the rat hippocampus.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7770094

 

przy tak słabym, tymczasowym, wpływie na wychwyt zwrotny (granice 10% max 20%) i ewidencji która podkreśla brak jakichkolwiek zmian w poziomie serotoniny w synapsie po dwóch tyodniach oraz sugerującej wiele innych mechanizmów działania trudno wybronić teze ze serotonina ma cokolwiek wspólnego z działaniem tego leku.

 

Jeszcze raz ktoś powie, że ten lek jest SSRE albo miesza cokolwiek z serotoniną to zacznę chyba rozdzielać karne kutasy. :roll: Ten lek ma ponad 50 lat. Nieprawidłowe informacje odnoszące się do tego, że wpływa, w klinicznie istotnym stopniu , na neurotransmisję serotoninergiczną są wynikiem niewłaściwych wniosków wyciągniętych na podstawie niewłaściwych przesłanek płynących z pierwotnych badań z ubiegłego wieku przez idiotów, którzy próbowali dopasować mechanizm działania leku do miłościwie panującej teorii monoaminergicznej. Nie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, Brałeś to razem z ssri?

 

-- 19 lis 2015, 13:31 --

 

Ja brałem i czułem się tragicznie, nie radzę nikomu tego łączyć, czujesz oszołomienie, jakieś otępienie, itp. róbcie se kurwa co chcecie, tylko pózniej nie płaczcie, jak se kuku zrobisz z głową.

 

-- 19 lis 2015, 13:46 --

 

Dark Passenger, Nic, zmienię temat, jak czujesz się po sertralinie??, ile czasu ją bierzesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×