Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

filip133, się nie obraź, ale ty chyba za mocno identyfikujesz zawód miłosny z posypaniem się całego świata w depresji. Może to przez te smutne rockowe piosenki.

Nie mówię, że ja nie miałam nigdy epizodu depresyjnego z powodu kogoś, bo miałam i owszem. Ale teraz już bardzo nie chcę.

Coś pominęłam, chyba musze przekopać wątek. Czy to stąd ten spadek nastroju Filipa?

 

Ja jakiś czas temu miałam nawrót nerwicy z powodu pierdoły, ale wiązała się z kimś bliskim. Czyli może Filip u Ciebie też jest jakaś przyczyna? Niewielka, drobiazg, ale potrafi dokopać. Znajdź ją i rozpraw się z nią jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mojej bylej juz zapominam i nad tym praca w miare dobrze idzie.. wiec nad tym zawodem milosnym nie skupiam sie az tak zeby tyle od niego uzalezniac... No a mialem mniej wiecej chyba 2 tygodnie dobrego stanu, pozytywne samopoczucia, a jakos od czwartku-piatku sa strasznie depresyjne stany, nie wiem czemu... :/

Ale inna sprawa ze ja chyba rzeczywiscie za duza wage przywiazuje do takich rzeczy, bo mam niskie poczycie wlasnej wartosci i pewnosc siebie, skoro nigdy sie mna zadne dziewczyny nie interesuja, pierwsza dziewczyne mialem w wieku 26 lat dopiero i w ogole bardzo ciezko mi jakies dobre i dlugie relacje nawiazywac... :/ Eh ostatnio ciagle marudze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip133, się nie obraź, ale ty chyba za mocno identyfikujesz zawód miłosny z posypaniem się całego świata w depresji. Może to przez te smutne rockowe piosenki.

Nie mówię, że ja nie miałam nigdy epizodu depresyjnego z powodu kogoś, bo miałam i owszem. Ale teraz już bardzo nie chcę.

Coś pominęłam, chyba musze przekopać wątek. Czy to stąd ten spadek nastroju Filipa?

 

Ja jakiś czas temu miałam nawrót nerwicy z powodu pierdoły, ale wiązała się z kimś bliskim. Czyli może Filip u Ciebie też jest jakaś przyczyna? Niewielka, drobiazg, ale potrafi dokopać. Znajdź ją i rozpraw się z nią jak najszybciej.

 

Nie wiem, odkad mam to ChAD, to mam takie nagle skoki nastrojow czesto, ze czeto nie maja one zadnej przyczyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu nabyłam na przecenie w lidlu dresik aksamitny w pięknym szarym kolorze ( o zgrozo z cekinami z boku ;) ). Zauroczyła mnie jego nazwa -leisure suit. I teraz jak po kąpieli w niego wskakuję, to sobie mówię - a teraz jest czas dla ciebie, luzujesz się. O taki kolejny myk na zły nastrój.

No to teraz idę w moim wdzianku spróbować nowe farbki, a potem piżamka i do śpików, bo dziś w szkole oczy mi się zamknęły ( pierwszy raz w życiu o mało nie zasnęłam na zajęciach... :shock: )

 

Aurora88, Oj też mi się jutro nie chce iść na terapię, ostatnie spotkanie odchorowałam...

 

filip133, Ostatnio to większość z nas marudzi, taki chórek listopadowy robimy na Spamowej... ;)

 

Dobrej nocy, mam nadzieję, że jutro będziemy w lepszej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio masz ChAD? Jakoś mi to z twoich wcześniejszych postów nie wynikło.

 

A tak żeby zarzucić czymś pogodniejszym - jak to jest, że facet to zawsze odkręci plastikową butelkę? Ja próbowałam przez gruby materiał, nożyczkami, zębami, odciski mam i otarcia... W końcu zdecydowałam się na sakramentalne "Otworzysz? :105: " w domyśle "Ja biedna, efemeryczna niewiasta o delikatnych dłoniach potrzebuję natychmiast silnego bohatera, bo tu ono nieszczęsne dzieciątko piciu nie dostanie". :angel: Bez premedytacji, konieczność sytuacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio masz ChAD? Jakoś mi to z twoich wcześniejszych postów nie wynikło.

 

Tak to dziwnie u mnie wyszlo, ze przez kilka lat leczylem sie na depresje, po tym wypadku w metrze psychiatra w szpitalu na oddziale psychiatrycznym stwierdzil ze juz jestem zdrowy. A w tym roku zaczelo sie cos psuc, myslalem ze depresja wraca, poszedlem pod koniec sierpnia do psychiatry i stwierdzil ChAD, wiele rzeczy w moim zachowaniu i samopoczuciu w towarzystwie ex bylo objawami manii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a nie pomyślała pani że to pogorszenie nastroju może być spowodowane pogorszeniem pogody?" Chociaż, hmm... już to mówiła Ale jest jeszcze smętniej niż było....

W życiu nie usłyszałam od T., że moje złe samopoczucie wynika z aury za oknem :shock: jakby mi takie coś rzekła to chyba bym uznała, że nie ma pomysłu i musi na coś to zwalić i jakoś wytłumaczyć :P

 

Ostatnio to większość z nas marudzi, taki chórek listopadowy robimy na Spamowej...

Ja się wyłamię i powiem, że nie marudzę :mrgreen:

 

Wróciłam po nocce z roboty - nawet spokój był :mrgreen: i dobra wiadomość jest taka, że miałam mieć jutro dyżur z z-cą oddziałowej, a nie mam, bo się zamieniła :yeah: i bardzo dobrze, bo mnie baba irytuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, to było w ramach uświadamiania mi że bardzo wiele rzeczy obiektywnych może wpłynąć na mój nastrój ;) Że nie musi dziać się jakaś tragedia, że mam atak choroby, że może się tak po prostu zadziać, żebym się za bardzo nie fiksowała na szukaniu przyczyn.

Zresztą sama też mam takie podejście, że inne rzeczy również mogą wpływać na to jak się czujemy, niedobory itp. ("chemia mózgu" o której mówiła cyklopka)

 

filip133, no kurczę psychiatra to ze mnie żaden ale mnie ta diagnoza u Ciebie nieodmiennie dziwi. Jakoś mi nie pasuje :) Ale wiesz, miewałeś dobre momenty i myślę że tego powinieneś się trzymać w gorszych chwilach, wiedziec że mimo wszystko- choć brzmi to banalnie - będzie lepiej. Bo bywało lepiej. I w ogóle zobacz, udało Ci się całkiem zapomnieć o poprzednim związku, a jak tu przyszedłeś ciągle o tym pisałeś, a teraz wiesz juz że to tamta dziewczyna była niedojrzała. Poznałeś kogoś nowego i ciągnąłeś to. Życie składa się z takich momentów raz lepszych raz gorszych, jeśli potrafisz iść do przodu to będzie si :great:

 

Ja dzisiaj dalej chętnie pomarudzę, jak znajdę powód. Na razie dzień in plus, bo jedna mama odwołała terapię (dziecko chore).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Zdążyłam zakupy na ryneczku zrobić zanim się rozpadało. Mój dzisiejszy cudny nabytek - piękny brokuł. A terapia dziś całkiem fajna, znaczy nie wyszłam jak pobita. ;)

 

acherontia-styx, jak dziś na wejście zaserwowałam mojej T. jaka ohydna pogoda i jak wszyscy są nią zgnębieni, to powiedziała, że jej się ta aura podoba, bo to jest normalna polska pogoda na tą porę roku... ;)

 

mirunia - Mam składniki na parapetowy ogródek. :great: Ale tylko jedną cebulkę, bo pan powiedział, że ta co ma już zieloność ok, ale reszta mi nie puści szczypiora, może mi na piątek specjalne cebulki przywieźć.

 

filip133, Mi też na chadowca nie wyglądasz... :bezradny: A poza tym etykietka od psychiatry nas nie określa. nie ma co się z nią identyfikować.

 

Aurora88, Byłaś już na terapii dzisiaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, jeszcze nie, najpierw mam dzieciaka jednego na terapii a potem swoją, po południu. Jak wieczorem wrócę to będę już po.

 

acherontia-styx, kurczę, ja już teraz nie wiem jak poznać że coś jest chandrą. Czyli jak teraz jest mi smutno i czuję się zmęczona wszystkim, to mam chandrę?

Lęki mnie nie męczą, poza dzisiejszą nocą, ale noc przed terapiami to zawsze jest lękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip133, ja tez nie wiem jak miałby wyglądać, na studiach o chadzie nam mówili takie rzeczy, że sobie wyobrażałam niezłych szaleńców w tej fazie manii. A potem poznałam dwie osoby z ChADem i o ile u jednej dałoby się gdzieś tę manię dostrzec, o tyle u drugiej to jest takie :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip133, Aurora88, Z tego co czytałam o Chadzie , to oprócz tej klasycznej odmiany ( typu I i II) to cała reszta jest trudna do zdiagnozowania i kontrowersyjna. Myślę, że ta diagnoza może się przydać, gdy ktoś się stara o rentę.

I jak moja T. powiedziała mogę mieć łagodny chad, a mogę mieć taki charakter, generalnie co to zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam ten ChAD zdiagnozowany, rzeczywiście miałem takie cztery dni z rzędu, że czułem się nadmiernie zadowolony i wesoły, że nic nie było w stanie tego zepsuć, mojego humoru... Ale jakoś tak na tym forum chyba mało to uzewnętrzniałem :P Bardziej w domu, śpiewaniem, jakimiś wygłupami. A psychiatra to chyba zdiagnozował po tym, że w towarzystwie mojej byłej czułem się bardzo szczęśliwy, zadowolony (to w sumie jak to w miłości), ale też dużo pewniejszy siebie, żadnych tam depresyjnych objawów, że nie dopuszczałem do siebie w ogóle żadnych sygnałów że coś może się zepsuć i byłem przekonany że nigdy to się nie może rozpaść. Byłem ślepo przekonany że obydwoje jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni, wszystko jest w jak najlepszym porządku (no już pomijając teraz fakt, że ona nie potrafi ze mną otwarcie i szczerze pogadać, tylko zaczęła w końcu jakieś cyrki odstawiać). I strasznie mi zależało na częstym pisaniu smsów z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×