Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem dobrze, nie narzekam na pamięć na szczęście. Co prawda często zapominam o rzeczach, które muszę zrobić np. kolejnego dnia dlatego zapisuje sobie je na kartkach itp., mam też tak, że zapamiętuje coś jednego dnia potem zapominam i ta rzecz wraca mi i utrzymuje się na stałe w pamięci długotrwałej po jakimś tygodniu lub dwóch.

 

-- 15 wrz 2015, 20:44 --

 

A więc byłem przez ponad miesiąc na 50 mg ami, nie specjalnie na mnie działało, więc z lekarką postanowiliśmy zwiększyć dawkę do 100 mg... Jestem 6 dzień na 100 mg i specjalnie na mnie nie zadziałała, coś tam się we mnie kluje na tej 100 ale nie aż tak, żebym czuł wyraźny efekt. Do tego dopadła mnie sedacja, nie mogę wstać z łóżka, po 20h spania nadal mi się chce spać i cały dzień jestem zaspany i nic mi się nie chce, zero napędu. Postanowiliśmy z lekarzem, że zejdę z amisulprydu i spróbuję Wellbutrinu - dopaminergik i do tego daje napęd więc jestem dobrej myśli, pożyjemy zobaczymy...

 

-- 15 wrz 2015, 20:48 --

 

A więc byłem przez ponad miesiąc na 50 mg ami, nie specjalnie na mnie działało, więc z lekarką postanowiliśmy zwiększyć dawkę do 100 mg... Jestem 6 dzień na 100 mg i specjalnie na mnie nie zadziałała, coś tam się we mnie kluje na tej 100 ale nie aż tak, żebym czuł wyraźny efekt. Do tego dopadła mnie sedacja, nie mogę wstać z łóżka, po 20h spania nadal mi się chce spać i cały dzień jestem zaspany i nic mi się nie chce, zero napędu. Postanowiliśmy z lekarzem, że zejdę z amisulprydu i spróbuję Wellbutrinu - dopaminergik i do tego daje napęd więc jestem dobrej myśli, pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylby w stanie ktos podzielic sie jedna porcja tego leku? Chce zobaczyc reakcje na ten lek, a jezeli bylaby pozytywna, to ukierunkowywac juz swoja gadke u lekarza na ten lek. Samemu ciezko mi poki co wydusic od lekarza ten lek. Mysle tutaj raczej o niskich dawkach (50-200mg), stad tez nie wykorzystywalbym nikogo za bardzo. Jezeli ktos ma wieksza dawke, to moge we wlasnym zakresie podzielic sobie takowy lek. Oczywiscie pokrylbym koszty ewentualnej przesylki/dojazdu (jezeli ktos bylby ze Slaska, to tym lepiej) + ewentualnie koszt tego leku. Jak cos to pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?

 

tutaj sprawdzisz interakcje jakie są. Amisulpryd w dawce 100mg powinien lekko działać na dopamine - stymulować przy tym uspokajać. A większe dawki to już = większa sedacja. Moim zdaniem ma sens. Ja wchodzę za miesiąc półtora na pobudzenie wellbutrin lub/i cyklicznie badz doraznie metylofenidat, zobaczymy jak tam wellbutrin załapie, jak będzie za słaby to wejdę w cykl jakiś na metylofenidacie. Do tego amisulpryd zwiększać będę dawki na 200-300 może 400mg, tolerancja mi się troche wyrobiła, pierwsza kilka dni działał fajnie uspokajająco i orzeźwiająco umysł troche, ale teraz to już troche za mało. Do tego myślę jakiś trazodon na poprawę libido i antydepresant, bo mooże być słabo na tym amisulprydzie w wyższych dawkach, chyba prolaktyna mi już zaskoczyła wyższa hehe. Aaale podobno wellbutrin też działa na poprawe libido, także może jakoś to się będzie równoważyć.^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem od lekarza lek Solian (Amisulpryd) mam go brać w dawcę 100 mg, wcześniej brałem lek o nazwie Fluanxol niestety ten lek strasznie mnie zamulał , ciągle byłem zmęczony i było mi słabo, brałem 1mg tylko, dlaczego tak się działo ? może ktoś mi wytłuamczyć, przecież w małych dawkach działa p. depresyjnie. Czy Solian działa podobnie do Fluanxolu jakie są różnice między tymi dwoma lekami , czy mógłby ktoś mi je napisać? Czy istnieje prawdopodobieństwo że jeżeli byłem senny po fluanxolu to i też zarazem będę miał ten sam efekt po Solianie, który jest dość drogi. 100mg kosztuje 38 zł. Zalezy mi na aktywizacji, i chcę poczuć chęć do działania a nie ospałość i zmęczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało prawdopodobne ze wywoła sennosć,jestem bardzo wrażliwy na wywoływanie senności po lekach a on tego nie powoduje, ja na aktywizacje dostałem 50 mg i od tej dawki bym polecał zaczynac a nie od 100 od razu nie wiadomo czemu, 25 nawet juz pobudza, 50 dla mnie było za duzo

 

-- 26 gru 2015, 22:31 --

 

większym problemem jest utrzymanie przez niego stabilności działania przez dłuższy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym przejawia sie ta aktywizacja po Solianie? Niestety ja tego nie doswiadczylem po fluanxolu nie wiem dlaczego, czy dzialanie tego leku solianu jest natychmiastowd? Po jakim czasie jego dzialanie slabnie? I co wtedy?czy zwieksza sie dawki? Czym ten lek rozni sie od Sulpurydu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore od kilku dni i niestety z przykroscia stwierdzam z e 50 zmula mnie cholernie. Nie czuje zadnej aktywizacji za to doslownie mi sie oczy zamykaja.Dzialania pozytywnego nie zauwazylam poki co zadnego , moj stan jaki byl taki jest doszla do tego tylko ta sennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×