Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak- nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Ot co.

 

Teraz zmieniło się powiedzenie: prawdziwy mężczyzna nigdy nie kończy. ;(

 

Co do tianeptyny, to u mnie wywoływała jedynie rozdrażnienie i bezsenność. No i nie lubię potrójnego dawkowania dziennego, ale w czasach, gdy miałem kontakt z tym lekiem, nikt nie słyszał o siarczanie tianeptyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci psychiatrzy w Polsce wąchali wtedy 10 lat po przemianach ustrojowych w kraju.

-Ten co mi ją ( Tianę )pierwszy zapisał prawdopodobnie przedawkował z surową cebulą , bo jechało od niego na kilometr z japy . I twierdził ,że to jego najlepszy lek na cukrzucę .

Pózniej jak sie już rozkręciłem z lekami u Gościa i ,gdy zorientowałem sie,że Typ chętnie wypisze reckę na to i owo , to tak sie rozbujałem , że w końcu nazwał mnie Cyborbiem ,cyt. : " jak jakiś Cyborg ".

Masz racje , że ważne jest jak sie kończy . Ot co . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight,

ja nie napisałem ,że leku nie warto spróbować , tylko ,że jest on słaby i nieskuteczny ( szczególnie na depresje ) .

W sumie drogi , bo jak ktoś musi brać kilka tabletek dziennie to się uzbiera do oddania w aptece .

Dla mnie osobiście lipa cały ten Coaxil . Oprócz tego ,że jest onsłaby , to działa krótko i jego odczuwalne działanie trwa ( jak dobrze pamiętam ) nie dłużej niż 3 godziny .

A Ty Dark szamiesz Coaxil, czy tylko to co masz w podpisie .

Czy Moklo mieszasz z Metylo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę Sertraline 100 mg 1-0-0 Lekarz dodatkowo zalecił mi Coaxil 0-1-1 tylko że ja no nie wiem czy to warto połączyć ?

 

po coaxilu czuję się jak po piwie (po kilku tabletkach - jak po kilku piwach)

 

niby to dobrze ale podobno ten lek uzależnia no i nie znany jest dokładnie mechanizm jego działania

 

a wy jak się po tym leku czujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu działa ten lek ?

może ktoś podać rzetelne źródło informacji no a nie wikipedię ... i czy można to łączyć z ssri czy niebardzo ?

 

podobno był wymyślony do leczenia alkoholików więc czyli on może uzależnić czy raczej wręcz przeciwnie pomaga walczyć z uzaleznieniem ???

 

no i na czym dokładnie polega to działanie neuroprotekcyjne ? :pirate:

 

no bo ja się czułem jak po kilku piwkach i jak po "głupim Jasiu" :P

 

teraz się nie dziwię że ruskie walą to po kablach (krokodylik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu działa ten lek ?

może ktoś podać rzetelne źródło informacji no a nie wikipedię ... i czy można to łączyć z ssri czy niebardzo ?

 

podobno był wymyślony do leczenia alkoholików więc czyli on może uzależnić czy raczej wręcz przeciwnie pomaga walczyć z uzaleznieniem ???

 

no i na czym dokładnie polega to działanie neuroprotekcyjne ? :pirate:

 

no bo ja się czułem jak po kilku piwkach i jak po "głupim Jasiu" :P

 

teraz się nie dziwię że ruskie walą to po kablach (krokodylik)

 

Neuroprotekcyjne oznacza, że chroni neurony, człowiek lepiej znosi stres i takie tam, lek ten wśród lekarzy jest uznawany za placebo, ja to brałem i mogę powiedzieć, że placebo to to nie jest, ale ten lek jest nieobliczalny, ja miałem po nim ostre jazdy, na początku może pobudzać

i poprawiać nastrój, albo wręcz przeciwnie może zamulać tak do miesiąca, po miesiącu powinien zadziałać, dla mnie to taki rekreacyjny antydepresant, głębokiej depresji to tym nie wyleczysz, ale jakieś lżejsze jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże jakiś dobry człowiek wrzucić linka ze szczegółowym opisem tego leku ??? bo np. na wiki i innych dostępnych powszechnie jest że to SSRE (ang. selective serotonin reuptake enhancers) – a to poprostu nie istnieje

 

więc co to jest :) i jak ma się ono do leczenia uzależnień ? powoduje je czy leczy ?

 

i aha "neuroprotekcyjne" czyli ochraniajace aktualne kom. nerwowe a nie produkujące nowe jak np. Amitryptylinum vt

aha lekarz nie miał przeciwwskazań do łączenia tego z ssri

dziękuję za uwagę :)

 

-- 14 lis 2015, 05:51 --

 

no ale ja nie wiem czy to jest dobrym pomysłem łączenie ssri z Tianeptyną :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje tylko czy mogę go dodać do wenlaflaksyny? bo biorę małą dawkę wenli 37,5 mg tylko i nie chce z niej schodzić tylko dorzucić tianę.

 

Możesz spróbować dołożyć do tak niskiej dawki wenli, ona ma okres półtrwania krótki, więc nie ma żadnego ryzyka, wiadomo, że tiane nie jest Ssre i ma nieznany do końca mechanizm działania, nawet producenci nie wychylają się z przedstawieniem jakiejś tezy, kilka rzeczy jest pewnych, można znalezc w necie, nie wiem czy masz jakieś informacje na temat tego leku, tutaj w tym dziale był użytkownik artur1978 bodajże on był obcykany szczególnie jeśli idzie o tianeptyne, poczytaj jego posty, pozdro

 

Zacznij od 1 tabletki kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozregulowany układ nagrody w mózgu to ten lek moze byc bardzo dobrą opcją,uwrażliwia też receptory serotoninowe 5HT1a,efekt jest zazwyczaj dobry.

albo i rozreguluje jeszcze bardziej, a tak w ogole to nie powinno się używać w stosunku do tych leków stwierdzeń że coś regulują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozregulowany układ nagrody w mózgu to ten lek moze byc bardzo dobrą opcją,uwrażliwia też receptory serotoninowe 5HT1a,efekt jest zazwyczaj dobry.

albo i rozreguluje jeszcze bardziej, a tak w ogole to nie powinno się używać w stosunku do tych leków stwierdzeń że coś regulują

 

Nie zgadzam sie z tym stwierdzeniem szczególnie jesli chodzi o tianeptyne,ona reguluje układ opioidowy w mózgu który z kolei reguluje układ nagrody w mózgu;tianeptyna jest agonistą pełnym receptorów opioidowych mu ale tylko w wysokich dawkach,w niskich moze byc ich antagonistą uwrazliwiając w ten sposób receptory opioidowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozregulowany układ nagrody w mózgu to ten lek moze byc bardzo dobrą opcją,uwrażliwia też receptory serotoninowe 5HT1a,efekt jest zazwyczaj dobry.

(...) a tak w ogole to nie powinno się używać w stosunku do tych leków stwierdzeń że coś regulują

 

Trzeba by to powiedzieć marketingowcom z Lundbecka, którzy wzięli lek, notabene inhibitor wych. zwrt. serotoniny z powinowactwem do paru receptorów (m.in.)serotoninowych i nazwali go dumnie "modulatorem i stymulatorem przekaźnictwa serotoninergicznego". :mrgreen::pirate: A escitalopram miał być ASRI, a nie SSRI (https://en.wikipedia.org/wiki/Allosteric_serotonin_reuptake_inhibitor ). Mistrzowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×