Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Zosia_89, sniadanko powinno byc zdrowe i dajace duzo energii a nie duzo cholesterolu :mhm:

Energia jest w platkach owsianych , orzechach , mozna duzo owocow zjesc na sniadanie , mleko , lub chlebek pelnoziarnisty z dodatkami no i wszelkie nalesniki na bazie mak pelnoziarnistych ... Brzuszek to nie smietnik :nono: Sorry za wyklad ale po prostu jestem mega wyczulona na jedzenie bo polacy odzywiaja sie okropnie chociaz coraz wecej juz i u nas jest ludzi swiadomych jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zosia_89, od jakiegos czasu tak , jem bardzo malo zywnosci przetworzonej , czytam sklady , slodycze tylko wlasnej produkcji ewentualnie wege ciacha z jednej cukierni ktora ma pyszne rzeczy i zdrowe , nie slodzone zadnymi bialymi cukrami tylko miodem albo stewia.

Nie jem smazonego i czuje sie duzo lepiej jesli idzie o brzuszek (dawniej mialam stale wydety) i zgubilam niechciane 6 kilo bez w sumie zadnego wysilku. Od czasu do czasu oczywiscie chodze na czekolade do knajpki ale jest to czekolada deserowa z dodatkami . A mnostwo mam fajnych przepisow na takie dania fit i zdrowe i korzystam , nawet taniej mi wychodzi jak jem np rybke upeczona na warzywach ... Jestem dluzej syta bo to sa rzeczy ktore maja niski indeks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholesterol to mit! Wymyślono go na potrzeby koncernów farmaceutycznych, które zarabiają krocie na statynach. Tymczasem wątroba produkuje 3/4 cholesterolu, bo organizm potrzebuje go m.in. do tworzenia hormonów. Tylko 1/4 pochodzi z pożywienia. Poza tym są takie "diety", gdzie ludzie jedzą po 40 jajek tygodniowo i mają cholesterol w normie, żadnej miażdżycy, to wszystko jest bardzo ciekawe. :roll:

 

No i lepiej zjeść sobie przyciężkawe śniadanie (jeśli już) niż takową kolację.

 

cyklopka, skoro lubimy zwracać uwagę na poprawną pisownię, to "naprawdę" i "na pewno". :great:

 

Kuźwa, halny mam tu! Już wiem skąd te bóle głowy, niech szlag trafi tak znaczną różnicę ciśnień. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, nie twierdzę, że takie śniadanie jest najzdrowszym pomysłem na rozpoczęcie dnia, ale nie ma co go tak demonizować. Co więcej, za miażdżycę nie odpowiada ponoć poziom cholesterolu, a bardziej wapń krążący w układzie krwionośnym (gdy z jakiegoś powodu nie jest transportowany do kości lub zębów). Podział na dobry (HDL) i zły (LDL) cholesterol też jest umowny, bo to wszystko zależy od lipoprotein transportujących ten związek, które z kolei wytwarzane są przez wątrobę. Ten temat naprawdę jest bardzo ciekawy! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na prawdę ważniejsze od cholesterolu są trójglicerydy i to ich podwyższonym poziomem należy się bardziej przejąć niż HDL i LDL :P

że statyny mają dużo działań niepożądanych wspomniał już bonsai.

poza tym podwyższony cholesterol może być uwarunkowany genetycznie i gufno pomogą diety, ćwiczenia itp. :P

a tak w ogóle u osób szczupłych cholesterol bardzo często jest podwyższony, pomimo, że się odżywiają w miarę zdrowo ;)

ja np. jestem na granicy niedowagi a cholesterol mam na takim poziomie, że teoretycznie powinnam już zacząć łykać statyny, a wcale nie odżywiam się jakoś niezdrowo, jestem aktywna fizycznie, pracy też nie mam siedzącej, a cholesterol jak był podwyższony tak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!!!

 

U mnie Armageddon! :zonk: Wiatr taki, że strach z chałupy wychodzic. Poszłam z psem na długi spacer i zobaczyc sztorm ( bardzo lubię wiatr, choc głowa mnie wtedy boli), park cały jest w gałęziach. Wróciłam na granicy zawału, jak wielką blachę z dachu oderwało i rzuciło nią jak piórkiem. Cud, że pies nie fruwał jak balonik na końcu smyczy.

Heroicznie wpadłam do rosska, bo wczoraj zapomniałam sraj taśmę kupic, do spożywczaka po chleb i tyle mnie dziś będą na zewnątrz widzieli.

A co do cholesterolu, to mam poziom poza skalą i mój syn też ma wysoki, taka uroda. Lekarka powiedziała, że dopóki trójglicerydy są ok to nie ma co sobie tym zawracać głowy.

Idę właśnie pożrec wiejskie jajka sadzone na szynce z żytnim chlebkiem z eko stoiska.

 

Ściskam Was niedzielnie, miłego dnia!!!

 

filip133, Brawo!!! :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, a bardziej wapń krążący w układzie krwionośnym (gdy z jakiegoś powodu nie jest transportowany do kości lub zębów)

jeśli mnóstwo wapnia krąży tylko we krwi i nie jest przyswajany do kości to może być objaw metastazy nowotworowej do całego kręgosłupa i jego osteolizy a co do zębów to dzieje sie tak w przypadku zębów leczonych kanałowo.zgorzel pod nimi powstaje bo tam organizm sie wogóle nie broni i jest ewidentny rozkład (jak pośmiertny) i ten sam zapach,te same gazy sie wytwarzają bo te zęby są martwe,niema naczyń krwionośnych które by odżywiały te zęby.z tego samego powodu nic nie da zażywanie preparatów wapnie aby wzmocnić te zęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×