Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja wiadomość a paro to zamulacz i usypiacz ale robi z szarej myszki mega kozaka który niczego się nie boji i może wyskoczyć sam na 10 dresów no i mega kastruje ...

 

Co oznacza twoja wiadomość?

 

Paro zamula, ale na pewność siebie nie znam niczego lepszego, mi na tym leku wydawało się, że jestem o wiele mądrzejszy niż

jestem, używałem wyszukanych słów, moje wypowiedzi mi były klarowne, bardzo dużo żartowałem, a z tymi dresami, to co

z tego, że do nich wyskoczysz, jak dostaniesz wpier...l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

biorę Seroxat 11 dzień. Do tej pory było bez uboków, ale dzisiaj przez całą noc miałem koszmary, bardzo realistyczne. Budziłem się wiele razy i zastanawiałem się czy to prawda. W jednym ze snów ktoś mi się dobijał do drzwi, obudziłem się i aż wstałem i poszedłem sprawdzić czy to przypadkiem nie prawda. Normalnie rzadko miewam sny, a koszmarów prawie wcale. Miał ktoś podobnie? Czy to przejdzie z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu paroksetyna wyciągnęła mnie z bagna. Walczyłem wtedy z derealizacją, lękami i uzależnieniem od zolpidemu. Po miesiącu poczułem wielką ulgę i zacząłem wracać o świata żywych (wcześniej przez 4 miesiące dokuczały mi objawy nerwicowe i coraz większe spadki nastroju

+ ostra agorafobia). Świetny SSRI do walki z derealizacją, ZOK i nadmiarem negatywnych emocji. Niestety z brakiem libido trzeba się pogodzić - coś za coś - bądź dołożyć mirtazapinę/mianseryną (przeważnie pomaga przy spadkach libido).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T

Dzisiaj pierwszy dzień na paro 20 mg

bmwfan a z czego przeszedłeś, z esci może?

Tak, z esci

 

-- 06 lis 2015, 17:34 --

 

Dzisiaj pierwszy dzień na paro 20 mg

I jak sie czujesz po pierwszym dniu?

 

Wiesz, na razie nic wielkiego się nie dzieje, mam nadzieję, że ten okres kiedy esci przestanie całkowicie działać, do rozkręcenia paro nie odczuje jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki był powód zerwania z esci? Interesuje mnie, bo stoję przed koniecznością zmiany paro na esci właśnie...

 

A jaki to powód , jeśli wolno zapytać . Ile bierzesz paro , a ile zamierzasz brać Esci ? Oprócz tego jakieś inne leki bierzesz równolegle ?

Esci jest bardziej energetyczne ( chodzi o to ,że bardziej aktywizuje do działania ) ,a Paro uderza głównie w lęki , lękliwość życiowo- fobiczną . Jest to moje zdanie oparte na moich doświadczeniach .

Obydwa leki sa dobre , ale to zależy właśnie i głównie od tego co Cię najbardziej boli .

Druga strona lustra obydwu leków to uboki .

I Paro i Esci maja swoje ciemne strony , ale jak dla mnie Paro ma mniejsze , ai więcej daje .---

Chodzi tylko o najoptymalniejsza dobraną dawkę ,,,, bo nawet najlepszy lek w nadmiarze staje sie trucizna , a w niedomiarze po prostu nie zadziała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z 10 mg esci na 20 mg paro, mam zmułę totalną jakiej daawno nie miałem. :(

 

 

Jaki był powód zerwania z esci? Interesuje mnie, bo stoję przed koniecznością zmiany paro na esci właśnie...

ponad 5 tygodni brania i ciągła apatia, to główny powód. Nie wiem jednak czy dobrze zrobiłem czy nie trzeba było zwiększyć do 15-20 mg, teraz biore kilka dni paro i tez mnie za bardzo muli. A Twoim powodem schodzenia z paro co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1 napisał(a):

Czy paro w wysokiej dawce np 60mg daje taki luz i pewność siebie jak klon czy alpra?,pytam bo zamierzam za niedługo przejść na paro.

 

 

Aż takiego jak benzo to nie daje, ale jest po tym pewność siebie konkretna.

 

Kalikali ,

nie masz co porównywac obu grup leków .

60 mg Paro może Cię zmiażdzyć na tyle ,że na nic nie będziesz miał ochoty ,,, a lęki faktycznie może i znikną .

I po co od razu na 60 mg , nie możesz zacząć od 20 mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo silną i poważną fobie społeczną,gdzie praktycznie nie wychodze z domu bez 1mg xanaxu.O pracy czy o szkole mogę pomarzyć.Odczówam silne lęki nawet jak mijam ludzi na ulicy,a w klasie jak siedziałem to czułem sie taki zlękniony że musiałem przerwać naukę.Oczekuję od paro że doda mi pewności siebie i zanik na tyle fobi społecznej żeby normalnie funkcjonować a nie żreć codziennie benzo.Obecnie jadę na 225mg klomipraminy ale słabo to działa na mnie.Oprócz tej fobi mam ZOK i depresje.

 

Zastanawiam się jeszcze nad moklobemidem,szkoda że fenelzyny u nas nie ma bo to podobno najlepszy lek na FS.A z paro będe chciał dojść do 60mg bo dawka na ZOK dobra zaczyna się od 40mg.

 

Jeśli żaden lek nie da mi takiej ulgi psychicznej żebym normalnie funkcjonował będe zmuszony przejść na benzo.Zdaję se sprawe z uzależnienia ale bardziej się boje kiszenia się cały czas w domu i marnowanie se życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×