Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Little Red Fox, musiz sobie zdawac z tego sprawe ze na nerwice/depresje chorowac raczje bedziesz. Matka na pewno jest dobra ta kobieta nie ktora choruje, ale ktora leczy sie i daje rade, czasami gorzej czasami lepiej ale daje. Nie ma idealnych ludzi, ani idealnych zdrowych matek. Te zdrowe matki sa czesto bardziej zaburzone od tych co sie lecza, zycie tez nie jest ławte ale o to chodzi żeby nie poddawac sie tylko cały czas isc do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę niezłe doły, które ostatnio łapię, lęki, kołatanie serca, uciski w żołądku i problemy ze snem, skrajnie nieodpowiedzialnym pomysłem to wszystko mi się wydaje...

na dodatek moja praca jest o tyle stresująca, że coraz częściej myślę o złożeniu wypowiedzenia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, wiadomo, mnie to tez dotyka tym bardziej ze nie biore leków, ale chce miec dziecko bo czuje instynkt macierzynski i sadze ze nawet jak beda gorsze dni to normalne. Nie ma idealnych ludzi, nawet jak wczesniej pisałam zdrowi mają załamki/smutki/żale/płacze itd. Znam mase kobiet ktore maja kilkoro dzieci i tez biorą leki bo stresowo zycie wykancza ale żyja, radza i ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałam ze swoją lekarką (psychiatrą) i ku mojej uldze, stwierdziła, że dziecko nie jest złym pomysłem w moim przypadku. Może będę należeć do tej "szczęśliwej" grupy matek znerwicowanych, które zaskakująco dobrze sobie radzą w ciąży. Póki co czekam, może w tym miesiącu w końcu się nam uda, a później pójdę na zwolnienie i zajmę się sobą i maleństwem... :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, duzo kobiet w ciazy tak mocno skupia sie na Malenstwie w sobie i zmianach zachodzacych, ze nerwica schodzi na daaaalszy plan... poza tym zawsze wtedy masz motywacje zeby dac rade i odganiac zle mysli...

nawet nie wiesz ile kobiet majacych nerwice jest mamami i swietnie sobie radza!! to nie jest cos co czyni Cie gorsza!! nie mozna tak myslec...

czasem wieksze problemy maja osoby, ktore nie zdaja sobie sprawy, ze maja nerwice i nic z tym nie robia... a takich jest cala masa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, spokojnie :*

 

nie mysl tak intensywnie o ciazy, bo wtedy trudniej w nia zajsc ;)

 

moim pierwszym objawem przed terminem miesiaczki bylo straaaaaszne zasysanie w brzuchu- a zwykle szybko sie najadam i malo jem... no i bylam senna, ale w pierwszej ciazy nie mialam wogole objawow... nawet testu nie chcialam robic, bo mialam bol brzucha jak przed okresem i bylam pewna, ze zaraz nadejdzie ;)

 

pamietaj, ze co ma byc to bedzie i trzeba byc troszke cierpliwym :)

 

a na kiedy masz termin miesiaczki ?:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, nie nakrecaj sie- co ma byc to juz bedzie- pomysl o tym w ten sposob, ze nic w tym miesiacu juz nie zmienisz ;)

to tylko pare dni- i bedziesz wiedziala :* a nawet jesli to jeszcze nie teraz to nie zrazaj sie i nie skupiaj sie tylko na tym, bo to nic dobrego nie przynosi- trzymam kciuki zeby wszystko bylo po Twojej mysli :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, mi dokucza kolka nerkowa, ale zbadali mnie i jest ok, zastanawiam sie czy nie poprosic gina o wypisanie hydroxyzyny. Bo spac nadal nie spie, z od tej kolki to gorzej, wiadomo ze jak człowieka cos boli i boli to sie tez denerwuje. Rwe tez mam i dlatego chyba jednak sie skusze na te hydro zaczne od brania na noc, zobacze jak podziała. Bo nawet jak zasnę to mnie boi i się budzę. Czytałam ze masa kobiet w ciazy jest na hydro, bo to bezpieczny lek, własnie szczegolnie jak maja tego typu problemy, kolki, rwy itd. W ogole takie gadanie ze ciaza to super stan to moze i momentami tak, ale ogolnie to bardzo duze obciazenie dla organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że ten tydzień w miarę szybko zleci, choć nawet nie chce dopuszczać do siebie myśli o jednej kresce,

cieszyłabym się jak głupia gdyby się udało! zwłaszcza, że nie wiem jak długo pociągnę w swojej obecnej pracy,

a rozchodziłoby się o tą kasę, którą miałabym wypłacaną na L4 i macierzyńskim :mhm:

 

a im bardziej stresuję się w życiu prywatnym, tym gorzej moja główka na tym wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×