Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

od 1,5 tygodnia lekarz obnizył mi dawkę Velaxinu z 112,5 na 75 mg.,ze względu na ciągle podwyższające się ciśnienie i puls nie dający normalnie funkcjonowac.

Na początku było ok, ale od 2-3 dni mam koszmarny nastrój, zawroty głowy, brak apetytu,ból całego ciała. Myslałam ,że jakies przeziębienie mnie bierze, ale innych objawów przeziębieniowo grypowych brak. A mam takie spłycenie emocji ,że nawet rozpłakać sie nie za bardzo umiem.

marka, wiesz jak to jest z wenlą, jest niestabilna na początku. Organizm musi się przyzwyczaić do niższej dawki.

Czemu jednak obniżenie ?

 

Inez3 bardzo sie cieszę ,że wenla chociaż Tobie tak dobrze pomaga :smile:

Dlaczego obniżenie ???? miałam cały czas jazdę z ciśnieniem coraz to wyższym no i ten puls z którym nie da się życ.

Wenla na wyzszych dawkach bardzo mnie pobudzała, chyba az za bardzo , bo mimo iz zredukowała lęki w zasadzie do zera, to mnie nakręcała ale tak negatywnie. Chodziłam ciagle nabuzowana, podkręcona, fucząca do wszystkich ;-).

Teraz po zredukowaniu od 3 tyg. do dawki 75 mg i 1/3 75mg Trittico..... cisnienie i puls nizsze, ale zaczęły sie masakryczne bóle głowy , zawroty, niepokój. Czekałam w zasadzie , bo sądziłam ,że to redukcja dawki jest temu winna ale juz 3 czy 4 tydzień ??? No nie wiem , mam zamiar dzisiaj zadzwonic do lekarza podpytać co dalej :-(, bo mimo iz chodzę do pracy i staram się funkcjonować , to nie jest za fajnie.

 

-- 04 lis 2015, 14:31 --

 

Na mnie Wenlafaksyna działa pobudzająco.

 

Czy komuś z Was trzęsły się ręce po Wenli? Bo mnie po drugiej popołudniowej dawce to dokucza. Niestety nawet ludzie to zauważają i mnie to krępuje.

 

 

Tak, jak wchodziłam na większe dawki powyżej 75 mg . Ale to tak przez 2-3 tygodnie. Później się to uspokajało. Zostawały natomiast inne uboki :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze tutaj zapytam o takie połączenie leku .Biore coaxil ale średnio pomogą ,wiec Pani doktor zaproponowała nowy lek onazwie axyven -venlafaxinum 37,5 mg 1-0-0 i coaxil 12,5 0-1-1 . Czy jest to bezpieczne nie dostanę ZS . Nie znam sie na tych lekach powinnam ufać lekarzowi , ale wole jeszcze sie dopytać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje nie strasz mnie bo ja trafiłam do psychiatry bo mnie wybudzalo kołatanie serca .Ten nowy lek to czego mogę sie spodziewać z ubokow dzisiaj wzięłam z płaczem 1 tabletkę tak sie bałam ,jak do tej pory żyje i nic nie czuje złego , a dobrego czego mogę sie spodziewać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie Wenlafaksyna działa pobudzająco.

 

Czy komuś z Was trzęsły się ręce po Wenli? Bo mnie po drugiej popołudniowej dawce to dokucza. Niestety nawet ludzie to zauważają i mnie to krępuje.

 

 

a od jak długo bierzesz Wenlafaksynę ???

i na co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od wczoraj biorę lek o nazwie axyven 37,5mg . Trochę sie przestraszyłam bo poczytałam jak sie schodzi z tego . Wizytę mam za 3 tyg jak bym dalej nie chciała tego leku brać to odstawię to bez problemów .Czy po trzech tygodniach ten lek zacznie już działać . Biorę raz dziennie rano .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od wczoraj biorę lek o nazwie axyven 37,5mg . Trochę sie przestraszyłam bo poczytałam jak sie schodzi z tego . Wizytę mam za 3 tyg jak bym dalej nie chciała tego leku brać to odstawię to bez problemów .Czy po trzech tygodniach ten lek zacznie już działać . Biorę raz dziennie rano .

 

3 tygodnie to trochę mało, 4-6 tygodni to zaczyna się, coś dziać, po 3 tygodniach i na takiej dawce, nie powinno być, żadnego problemu

z odstawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od wczoraj biorę lek o nazwie axyven 37,5mg . Trochę sie przestraszyłam bo poczytałam jak sie schodzi z tego . Wizytę mam za 3 tyg jak bym dalej nie chciała tego leku brać to odstawię to bez problemów .Czy po trzech tygodniach ten lek zacznie już działać . Biorę raz dziennie rano .

A przez jaki czas masz brac te 37,5 mg ????? bo to strasznie mała dawka, taka na wejście... te 37,5

 

ja po 5 dniach miałam zalecone juz wejście na 75 mg , potem po 2 tyg na 112,5..... a po jakimś czasie dobiłam do 150 mg. Ale niestety to bylo dla mnie za duzo, wiec lekarz postanowił o zejsciu do 112,5 no i od maja do października byłam na tej dawce. Poniewaz miałam wysoki puls i cisnienie co zdaza sie przy Wenli to schodze teraz .... i biore 75 mg od 3 tyg .... no i nie jest fajnie. Mam zawroty głowy , mdłosci i ogólne pogorszenie nastroju i samopoczucia.

Czy te pare dni to dużo czy mało.... to cięzko powiedziec zależy od organizmu. Ale myslę ze to naprawde mała dawka.

Inna rzecz ,że te leki to nie witaminy i nie mależy ich zmieniac wg ..... widzi mi się ..

Czasem mozna sobie zaszkodzic takim postępowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam brać cały czas do następnej wizyty pewnie .Lekarka wie ze ja boje sie bardzo tych leków i pewnie taka mała dawka .dzisiaj drugi dzień dopiero . Jak zadecyduje ze nie chce więcej to czy po 3 tygodniach zejdę z tego bez problemu

Ojoj.... to naprawdę strasznie mała dawka.........

Tego czy zejdziesz bezp problemu to tak naprawde nikt tutaj Ci nie zagwarantuje.... to zalezy tylko od twojego organizmu jak zareaguje.

Ja byłam np. zszokowana jak reagował przy wchodzeniu... juz od najmniejszych dawek..... stany lękowe bardzo bardzo sie pogłębiły, wręcz panika.

 

A bierzesz to na depresje czy bardziej na stany lękowe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok sertraliny (oraz klomipraminy której brać nie mogę), wenlafaksyna to dla mnie najlepszy lek na lęki wolnopłynące. Oba nie spowodowały senności, otępienia, jednak wenlafaksyna niestety robiła ze mnie impotenta. Jak dla mnie, każdy SSRI ma wady i zalety (nie licząc fluoksetyny, która nie działała na mnie w ogóle, w żadnej dawce, mimo iż testowałem ją 8 tygodni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok sertraliny (oraz klomipraminy której brać nie mogę), wenlafaksyna to dla mnie najlepszy lek na lęki wolnopłynące. Oba nie spowodowały senności, otępienia, jednak wenlafaksyna niestety robiła ze mnie impotenta. Jak dla mnie, każdy SSRI ma wady i zalety (nie licząc fluoksetyny, która nie działała na mnie w ogóle, w żadnej dawce, mimo iż testowałem ją 8 tygodni).

 

Trzeba było poczekać 12 tygodni, fluo bardzo często odpala po 3 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok sertraliny (oraz klomipraminy której brać nie mogę), wenlafaksyna to dla mnie najlepszy lek na lęki wolnopłynące. Oba nie spowodowały senności, otępienia, jednak wenlafaksyna niestety robiła ze mnie impotenta. Jak dla mnie, każdy SSRI ma wady i zalety (nie licząc fluoksetyny, która nie działała na mnie w ogóle, w żadnej dawce, mimo iż testowałem ją 8 tygodni).

 

Trzeba było poczekać 12 tygodni, fluo bardzo często odpala po 3 miesiącach.

 

To nie jest takie proste, gdy człowieka dopadają ostre stany depresyjne. Wtedy te dodatkowe 4 tygodnie mogą się ciągnąć jak 4 miesiące. Myślałem, że wystarczy mi lekki SSRI, ale wtedy rezygnacja z wenli na rzecz fluo okazała się wielkim błędem. Obecnie na 200mg sertraliny czuję się stabilnie, wszelkie objawy nerwicowe również minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie Wenlafaksyna działa pobudzająco.

 

Czy komuś z Was trzęsły się ręce po Wenli? Bo mnie po drugiej popołudniowej dawce to dokucza. Niestety nawet ludzie to zauważają i mnie to krępuje.

 

 

a od jak długo bierzesz Wenlafaksynę ???

i na co ??

Wenlefaksyne i mirtazapine biorę od kwietnia 2015 na depresję. Najpierw brałam małe dawki wenli: 2x37,5, ale we wrześniu dawki zostały zwiększone, bo moj stan się pogorszył. Teraz biorę 2x75mg. Mirtę 45 mg. Ogólnie to chyba nie brałam lepszych leków, poza tymi drzeniami rąk jest naprawdę dobrze. Na początku dokuczały mi koszmarne zaparcia, ale po Lactulosie jest lepiej.

Po żadnym SSRI czy TLPD nie czułam się tak dobrze. A leczę się już 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black swan, ja brałam wenle od 2009 i nic takiego nie miałam. W ogole wyniki po wenli to mialam lepsze jak po odstawieniu.

 

-- 06 lis 2015, 14:56 --

 

Mam pytanie od wczoraj biorę lek o nazwie axyven 37,5mg . Trochę sie przestraszyłam bo poczytałam jak sie schodzi z tego . Wizytę mam za 3 tyg jak bym dalej nie chciała tego leku brać to odstawię to bez problemów .Czy po trzech tygodniach ten lek zacznie już działać . Biorę raz dziennie rano .

niewiadomo jak zareagujesz, ogolnie duzo ludzi pisze ze nie czuje praktycznie zadnego dzialania a sa tacy ze czuja uboki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, hmm, no właśnie ja jeszcze na wenli nie jarałam zioła do niedawna i miałam bardzo dziwną jazdę, potem jak czytałam w necie objawy zespołu serotoninowego, to większość objawów się zgadzała, tylko przeszło to po paru godzinach. Było dziwne. Ale w sumie fajne z perspektywy czasu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×