Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Vengence, nie nie otępia mnie i tak mozna brac takie polączenie juz wielu ludzi pisalo na forum miedzy innymi dark ze to nie jest lek zmiejszajacy poziom serotoni na poczatku tak myslono albo moze byc tak ze cala spolka gsk lundbeck i cala reszta zgarniajaca miliardy na SSRI przekupila firme do zmiany dzialania leku w teori oczywiscie bo gdyby tiana obnizajac poziom serotoniny leczyla depresje obalila cala teorie dotyczaca serotoniny i depresji

 

To nie do końca jest tak jak piszesz, tianeptyna zmniejsza w jakiś sposób serotoninę, ale nie poprzez wychwyt zwrotny i niby dzieje się

tak tylko 2 tygodnie, tak gdzieś czytałem kiedyś jak znajdę to wkleję, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co to właściwie jest no i jak działa ??? no bo mam wypisana receptę ale boję się ją zrealizować w aptece i dlaczego wy to łączcie z ssri np. ze=» Sertraliną

 

a tlpd jest podobne w działaniu do tego ? bo na wiki jest napisane że tak ? ale czy to prawda ?

 

mnie jeszcze lekarz w ostateczności straszy amitryptylinum vt

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast to co mnie w tej tianeptynie uwiodło najbardziej to jej rzekome neuroprotekcyjne działanie.

 

Ten lek jest słabiutki, jak ktoś ma poważna depresje, to lepiej od razu dać sobie spokój z tym lekiem, też kiedyś wierzyłem w te wkręty i bajery na papierze ma dana substancja i niestety zawsze było rozczarowanie w praktyce. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest w końcu z tym lekiem działa czy nie ?

a jeżeli tak no to w końcu jak bo nie wiem czy mam wykupić tą receptę skoro piszecie że żeby coś poczuć no to trzeba brać 2x2 lub co najmniej 2x3 dziennie a to już jest spora kosztowna zabawa ? :(

 

a jak jest z poprawą inteligencji i koncentracji ?

 

może się ktoś wypowiedzieć kto łączy to ze Sertralina i jakie są tego efekty ... i tak tak wiem że jak się nie przekonam no to się nie dowiem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mam problemy poznawcze, to tiana albo ago mi pomoże? W badaniach neuropsychologicznych wyszła mi dysfkunkcja płata skroniowego i znacznie osłabioną pamięć słuchową i inne bzdety. Organikiem jednak nie jestem.

 

Napaliłem się na te leki ze wzlędu na ich działanie na sprawy neurologiczne i chciałbym by psychiatra jedno albo drugie przepisał, jednak tanie one nie są, więc nie wiem czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak :/ dlatego trzeba brać 3xDziennie dlatego się zastanawiam czy warto się w to bawić

 

chociaż jeżeli depresja czy nerwica powstaje w wyniku ekspozycji na długotrwały stres to działanie neuroprotekcyjne wydaje się być dobrym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×