Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

To jakas komedia chyba... Myslalem, ze skoro bierzecie ten escitalopram, to jezdzicie autobusem, pociagami. I ze jedynie ja jestem w tak beznadziejnym polozeniu. Sorry, ale jesli ktos zażywa SSRI, a nawet nie moze sie przejechac autobusem miejskim, to znaczy, ze te leki to ZWYKLE PLACEBO. Zreszta ja tak samo przyjmuje 10 mg escitalopramu (a wczesniej 100 Fevarinu) i rowniez egzystuje tylko dzieki benzo. Jak czytam tutaj, ze niektorzy biora nawet 20 mg escitalopramu i przejazdzka busem jest dla nich wyzwaniem to chce mi się wołać..... BOŻE CZY TY TO WIDZISZ? To po co w ogole to brac? Efektow brak, skutkow ubocznych mnostwo. Gdzie my, kurwa, w ogole jestesmy?

 

-- 02 lis 2015, 02:41 --

 

Lu80, ja podobnie, ale od benzo nie jesteś uzależniony mam nadzieję?

 

Nie, on nie jest uzależniony, to ja jestem uzależniony. I to od coraz wyższych dawek ://///

 

Kiedys, wieki temu, dobrze na mnie dzialala wenlafaksyna. Facet mi mowil, ze stalem sie zupelnie inny, wesoly i pelen zycia. Czulem, ze ten lek dziala silniej od zwyklych SSRI. Ale wtedy nie mialem silnej nerwicy lekowej, teraz balbym sie strasznie tych wszystkich ubokow zwiazanych z noadrenalina.

 

-- 02 lis 2015, 02:47 --

 

. Jednak zapytalbym lekarza na Twoim miejscu o sertraline. Rowniez ma dzialanie przeciwlękowe, a do tego lepszy profil aktywizujacy, nie powodujac przy tym PSSD.

 

Nie klam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy esci można brać ketonal? Męczy mnie potworny ból zęba. http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/ nie wskazuje żadnych interakcji, w internetach piszą o możliwym wylewie :/

 

 

Dopisek:

seks po sertralinie - u mnie to brzmi jak słaby żart. Po sertrze seks dla mnie może nie istnieć, po esci jest trochę lepiej, ale i tak jest tragedia. Kiedyś miałam ochotę praktycznie non stop, teraz od dwóch tygodni nic i wcale za tym nie tęsknię.

 

Trazodon potrafi mnie trochę rozkręcić, ale tylko czasami.

 

Chciałabym też niejako na pocieszenie dla innych powiedzieć, że póki co czuję się na tym leku bardzo dobrze. Jest mi lżej na duszy :) Lek wydaje mi się lepszy niż sertralina.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę żeby jakikolwiek lek poza dużymi dawkami benzo, był w stanie od tak wykasowac głęboko zakorzenione schematy myślowe, powodujące te największe lęki typu autobus. Nie chciało mi się wierzyć, zanim zaczęłam brać leki, że z dnia na dzień zmieni mi się totalnie myślenie i się nie pomyliłam. Nie mam już takiego napiecia w sobie non stop, minęły te mniejsze lęki ( poza ostatnim małym nawrotem ) ale z lękami kolosami, pielegnowanymi przez 4-letnie konsekwentne unikanie konfrontacji z wywolujacymi je sytuacjami to tylko psychoterapia wygra albo w końcu zmuszenie się do konfrontacji. Nie wierzę, że jakikolwiek dlugoterminowy lek temu podoła. Także nie wiem czy mogę powiedzieć, że mozarin mi w ogóle nie pomogl. Jest postęp ale cudów się nie spodziewam. Podwyzsze dawkę do 15 i zobaczę czy jest lepiej czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie podnioslem do 15. Do tego biore Sulpiryd, Spamilan i Trittico. I obiecalem sobie, ze nie wezme wiecej niz 1 mg alpry na dobe i ze powoli z niej schodze. Zazywanie codzienne benzo jest bezsensem, chocby z prymitywnego, egoistycznego powodu - zmniejsza sie w ten sposob skutecznosc tego leku, przestaje z czasem dzialac. To tak jak z alkoholem - dobrze sobie dac na dluzszy czas na wstrzymanie, po to by potem moc cieszyc sie bania juz po wypiciu jednego piwka. Bez kaca. Umiar we wszystkim. Nie zamierzam calkowicie rozstawac sie z benzo, ani z niczym innym. Nie chce po prostu zyc jak menel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie polepszyl sie nastroj i zmniejszyly sie leki po podniesieniu esci do 15 + sulpiryd + spamilan. Mam nadzieje, ze nie grozi mi ZS po esci, spam, trazo.

 

-- 04 lis 2015, 06:36 --

 

Strasznie mało osób tu się udziela, odkąd skończyły się wakacje! Gdzie się podział Dominik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym można poznać, że ma się zespół serotoninowy ?

Chcę wrócić do esci. Brałem kilka lat esci, ostatnio wskoczyłem na paro ponad miesiąc i nie wytrzymałem. Wszedłem na sertralinę, ale ona mnie upośledza umysłowo. Ból, głowy, niemożność skupienia się itp. Wejść od razu na 10mg esci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym można poznać, że ma się zespół serotoninowy ?

Chcę wrócić do esci. Brałem kilka lat esci, ostatnio wskoczyłem na paro ponad miesiąc i nie wytrzymałem. Wszedłem na sertralinę, ale ona mnie upośledza umysłowo. Ból, głowy, niemożność skupienia się itp. Wejść od razu na 10mg esci ?

A jakie uboki miałes po paro?że po miesiącu rzuciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze snem. Nagle dostałem ataku paniki, byłem jak małe dziecko. U mnie brak snu potęguje lęki. Cała moja psychika kręci się wokół snu. Dla mnie nieprzespana jedna noc to koniec świata.

trzeba było się posiłkować doxepiną- znosi niektóre uboki ssrii. A napęd miałeś? tzn aktywizację czy zmułka po paro?

Bo ja teraz biore paro bo esci mnie zmula strasznie, siedze i nic nie robię. Totalna apatia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta doxepina to doraźnie ? Jak to działa?

 

Ja ogólnie przeszedłem z escitalopramu na którym byłem w miarę stabilny, spałem bez dodatkowych leków, zdarzały się epizody lęków, ale mijały. Lekarz zasugerował żeby przejść na paro więc podchwyciłem. Gdy przeszedłem na paro to zarzuciłem w dawce 75mg trittico i mnie usypiało. Gdy po ponad miesiącu brania paro i trittico odstawiłem ten drugi lek to się okazało, ze nie mogę spać. Wtedy się zaczęła moja gehenna, która trwa do dziś. Obecnie próbuje wrócić do escitalopramu. Na paro dopóki brałem trittico czułem się w miarę dobrze więc ciężko stwierdzić czy był efekt aktywizacyjny. Gdy nie mam lęków to jestem ogólnie aktywną osobą i mam pełno pomysłów więc nie wiem za bardzo co to znaczy ta cała aktywizacja. Co do paro to słyszałem, że na tym leku jest większa zamuła niż na esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, jedno z działań doxepiny to blokowanie 5HT2c i 2a (oraz 5HT1a antagonizm), które są pobudzane przez SSRi- w pierwszej fazie leczenia skutkuje to lękiem i pogorszeniem deprechy. Ale ma też inne działania, nie wszystkie ciekawe ale lepsze to niż branie benzo.

 

-- 04 lis 2015, 17:17 --

 

Umpero, jedno z działań doxepiny to blokowanie 5HT2c i 2a (oraz 5HT1a antagonizm), które są pobudzane przez SSRi- w pierwszej fazie leczenia skutkuje to lękiem i pogorszeniem deprechy. Ale ma też inne działania, nie wszystkie ciekawe ale lepsze to niż branie benzo. a działanie- nasenne, przeciwlękowe. mozę otumanić ale po 12-15 godzianach przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×