Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

15 dzień na Buspironie ( dawka dzienna to na ogół 20mg ) .

Jestem bardzo mile zaskoczony antylękowym działaniem tego leku . JAKBY MI KTOŚ TONĘ GRUZU ZDJĄŁ Z PLECÓW !!!

Dziś obudziłem sie bez lęków , dziś nie wziąłem benzo , dzis oddycham głęboko ,,, lek działa , lek wyzwala ,,, jębać lęki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?Mam pytanko czy buspiron działa jakoś na lęki społeczne,znaczy czy uspokaja,jeśli tak to do czego to można porównać,do słabych benzo....?

 

kalikali1, absolutnie nie .

Nie działa na lęki społeczne ( masz na myśli fobie co do spotkań z ludżmi ?) , nie uspokaja , nie ma nic wspólnego z benzo w swoim działaniu . Leczy lęk , albo tylko zalecza , hu-j go wie . U mnie jakoś pozytywnie zaskoczył ,,, ale moim glownym problemem był/ jest lęk ( taki oderwany od rzeczywistości , uogólniony ,prosto z głowy , męczący ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli biorę dość regularnie bromazepam (góra 12mg), a od czasu do czasu kryzysowo klona, to czy Spamilan ma jakikolwiek sens? W sensie, czy może dopomóc przeciwlękowo choć trochę, czy odbije się od benzodiazepin jak kamyczek od ściany?

 

Poza tym lekarz przepisując Spamilan równocześnie obniżył mi paroksetynę z 40mg do 30 (mimo że 40 daje radę). Czy ma to sens (medyczny)? Prawdę mówiąc planuję zmienić psychiatrę, bo coś mi się zdaje, że dyplomy, co ma na ścianach, kupił na Allegro. Ale może nie myślę racjonalnie, bo przeraża mnie choćby minimalny spadek nastroju. Nawet z rewelacyjnego na bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, czy może dopomóc przeciwlękowo choć trochę, czy odbije się od benzodiazepin jak kamyczek od ściany?

- tego akurat nie wiem , u każdego może byc inaczej .

Spamilan leczy jakby lęki u korzeni ich powstawania , benzo wiadomo ,lęki maskują , dają chwilową ulge ( co juz jest dużym dobrodziejstwem )etc znaczy ida po wierzchu . Mi spamilan pomaga , biorę go przez 4 tygodnie ( już w dawce 5mg ) seriami tzn. 4 tygodnie ,a potem przerwa 4 tygodnie (w czasie kiedy go nie biorę wyrażnie czuję brak lęków ) . Po mięsiącu nie brania spamilanu lęki się pojawiają , ale z każdą następną serią mniejsze .

Dużo mi ten lek pomógł , bardzo duzo ,choć ma dużo uboków ( układ pokarmowo - wydalniczy ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat leczący lęki bez uzależnienia i bez seksualnych/motywacyjnych ubokow - zbyt piękne, aby było prawdziwe.

 

-- 18 wrz 2015, 20:24 --

 

Wypilem wczoraj niewielka ilosc alkoholu i palilem papierosy. W polaczeniu z buspironem doszlo do tachykardii - bilo mi bardzo mocno serce i bylem zdenerwowany. Musialem zazyc propranolol, aby uspokoic serce. Buspiron podnosi poziom dopaminy - alkohol i papierosy tez. Wyglada na to, ze przyjmujac Spamilan nie mozna spozywac alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to, że lek wam nie pomógł nie oznacza, że jest g..o wart. Ja akurat mam bardzo pozytywne doświadczenia z buspironem. spamilan biore od ponad roku, moze poltora i naprawde dziala, tylko potrzeba mu poswiecic wiecej czasu, poza tym jesli ktos sie spodziewa ze bedzie to zamiennik benzodiazepin, w sensie biore i za 15 min ogarnia mnie błogi chemiczny spokoj, to niech sobie ten lek daruje.

na wiki jest napisane, ze przy terapii dlugoterminowej efekt przeciwlekowy jest porownywalny do diazepamu i w sumie... cos w tym jest. obecnie biore 30 mg/doba i lek spisuje sie bardzo dobrze, zwlaszcza w kombinacji z ssri (bralem go z fluokestyna, a teraz z fluwoksamina). w moim przypadku buspiron relaksuje i uspokaja zszargane nerwy nie zaburzajac funkcji poznawczych (benzodiazepinowe ucpanie, a na lorafenie przy wyzszych dawkach stany amnezyjne) i nie uzaleznia. ten lek naprawde ma potencjal, na niektorych pewnie nie zadziala, ale tak czy siak, jego wlasciwe dzialanie mozna okreslic dopiero po dluzszym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja poczulem jego dzialanie od razu z tym ze bylo ono... odwrotne do zamierzonego tzn. brane 10 mg bardzo mnie w pierwszych dniach pobudzalo i wkurzalo (na tej zasadzie wykluczam efekt placebo bo takiej reakcji sie nie spodziewalem). najpierw po paru dniach brania odpuscilem, ogolnie chyba z dwa-trzy podejscia robilem do tego leku. dopiero za drugim czy trzecim razem szybko wszedlem na 30 mg (dawka maksymalna to wbrew temu co pisza w polskiej ulotce 60 a nie 45 mg) to lek po pewnym czasie zaczal dzialac uspokajajaco. nie wiem, czy tak samo byloby w twoim przypadku, kwestia osobnicza. byl czas kiedy chcialem odstawic lek i pozostac na samym ssri i lamotryginie i redukujac dawke do 10 mg odczulem jak dobrze dzialalo na mnie 30 mg. mam nieodparte wrazenie ze lek dobrze wspoldziala z antydepresantami na serotonine na zasadzie synergii. dodatkowo podobno jest (przynajmniej teoretycznie) antidotum na PSSD.

Pytanie do osob ktore biora ten lek: czy tez macie problemy (czy raczej brak mozliwosci) zakupu Spamilanu w dawce 10 mg?? Przejsciowe trudnosci byly od dawna, jeszcze jakis czas temu kupowalem wegierski Spitomin z importu rownoleglego. Teraz dawki 10 mg nie w zadnej hurtowni i ostatnio musialem wykupic w aptece tabletki 5mg placac za nie jak za zboze. Wywoza to zagranice czy jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja poczulem jego dzialanie od razu z tym ze bylo ono... odwrotne do zamierzonego tzn. brane 10 mg bardzo mnie w pierwszych dniach pobudzalo i wkurzalo (na tej zasadzie wykluczam efekt placebo bo takiej reakcji sie nie spodziewalem). najpierw po paru dniach brania odpuscilem, ogolnie chyba z dwa-trzy podejscia robilem do tego leku. dopiero za drugim czy trzecim razem szybko wszedlem na 30 mg (dawka maksymalna to wbrew temu co pisza w polskiej ulotce 60 a nie 45 mg) to lek po pewnym czasie zaczal dzialac uspokajajaco. nie wiem, czy tak samo byloby w twoim przypadku, kwestia osobnicza. byl czas kiedy chcialem odstawic lek i pozostac na samym ssri i lamotryginie i redukujac dawke do 10 mg odczulem jak dobrze dzialalo na mnie 30 mg. mam nieodparte wrazenie ze lek dobrze wspoldziala z antydepresantami na serotonine na zasadzie synergii. dodatkowo podobno jest (przynajmniej teoretycznie) antidotum na PSSD.

Pytanie do osob ktore biora ten lek: czy tez macie problemy (czy raczej brak mozliwosci) zakupu Spamilanu w dawce 10 mg?? Przejsciowe trudnosci byly od dawna, jeszcze jakis czas temu kupowalem wegierski Spitomin z importu rownoleglego. Teraz dawki 10 mg nie w zadnej hurtowni i ostatnio musialem wykupic w aptece tabletki 5mg placac za nie jak za zboze. Wywoza to zagranice czy jak??

 

one-half, ostatnio też miałam w aptece informacje, że nie ma dawki 10mg w hurtowniach, nie wiem co jest grane. A zamienniki? Ja już go nie biorę, bo w połączeniu z sertraliną czułam się fatalnie. Na mnie zresztą w ogóle ten lek nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, po raz kolejny spasłem się na SSRI i podjąłem decyzję o odstawce. Teraz będę jechał na Spamilanie i Lamitrinie. Zobaczymy co jest wart ten buspiron solo. Oczekiwania mam raczej mało optymistyczne, bo w monoterapii ten lek dobrej prasy nie ma. Podbijam do maksymalnej 60 mg i zobaczymy ile wytrzymam w świecie bez serotoninowego kokonu. W dłuższej perspektywie te leki robią ze mnie wyzutego z ambicji gnuśnego typa, odstawiając serotoninowce czuję się jakbym wybudził się z takiego robotycznego transu, w który wprawiają te leki, i widzę, że życie na nich to wegetacja. Ale wcześniej czy później przychodzi depresja, a żyć jakoś trzeba, więc wracam do nich (uprzedzając pytania, stestowałem wiele aternatyw, z kiepskim skutkiem). Smutne, ale prawdziwe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Lekarz przepisał mi Spamilan 5 mg na dobę (mała dawka dlatego że pracuje jako kierowca) ale po dwóch tygodniach przestałem brać ponieważ czułem się zobojetnialy. Teraz się zastanawiam czy nie dałem mu za mało czasu na rozkrecenie się? ?? Codziennie mam te niby zawroty głowy od rana do wieczora. Czy Spamilan pomoże na te objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×