Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Cofam to co pisałam kiedyś o convulexie, że nie tyję. Może i nie tyję jakoś mocno, ale na pewno puchnę, mimo treningów, a najgorzej dzieje się z żołądkiem. Mam wrażenie, że tam wszystko się zatrzymuję i niedługo pęknę, to na pewno normalne nie jest. Kuzwa.... nie mogę już tego znieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłam ten temat.

Dziś lekarz zapisał mi depakinę. Strasznie się boję, ze mnie zmuli. Podejrzewają u mnie Chad. W końcu czuję się super i mogę jako tako działać, a oni chcą mnie wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapisany Convulex ale go nie przyjmuję, odstawiłem. Łykałem go przez jakiś czas i jedyne co odczułem to zamulenie, zbyt mocne wyciszenie, byłem jak zombie. Poza tym zaczął mnie często boleć brzuch oraz miałem wrażenie, że drżenia mego ciała się zwiększyły. Inny lek, który przyjmuję w wystarczającym stopniu mi pomaga więc nie widzę sensu brania jeszcze tego specyfiku. Wystarczy spojrzeć na listę skutków ubocznych po tym leku, zalecam go brać tylko w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na listę skutków ubocznych po tym leku, zalecam go brać tylko w ostateczności.

trudno w to uwierzyć , ale w marcu tego roku ,od tak bo nie mogłem zasnąć, wziąłem 150 mg Convulexu .

Rano tak mnie napieeeeerdalała wątroba ,że schylic sie nie mogłem .Myślałem ,że to przejdzie na drugi dzień . Ale gdzie tam . Męczyłem sie z tym bólem około miesiąca . Powiedziałem sobie wtedy,że juz nigdy tej trutki nie wezmę, a cały domowy zapas wywaliłem profilaktycznie do kosza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszy, Jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz. Jak cos bedzie nie halo to zawsze mozesz odstawic.

 

To prawda. Po sesji, na początku lipca chyba zacznę.

Inną rzecz, że chciałam z powrotem spróbować zrobić prawo jazdy, a coś mi się nie widzi, żebym jakkolwiek miała po tym szicie prowadzić... W listopadzie zeszłego roku poszlam na egzamin na lorazepamie i nie wiedziałam co się dzieje. Wtedy porzuciłam pomysł o zdawaniu. Potem miałam depresję. Teraz wyszlam z dołka i chce zacząć praeko jeszcze raz... A ten lek to zwykly zamulacz... Ech. No nic. Najwyżej odstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko bo narazie brałem SSRI, i wieddziałem, potocznie mówiąc z czym to się je, a raczej łyka ;). Ostatnio byłem u mojej psychiatry i jej powiedziałem, że mam takie głośne myśli na paro i wahania nastroju i, że czasami mam potrzebe gadania i wtedy gadam sam do siebie np. przez 10 minut albo 20 a czasami 30;) No ona się trochę przestraszyła i mi powiedziała, że mam łykać Depakine. Co o tym myślicie. Boję się tego leku bo wiadomo SSRI to rozpoierdalałem, żaden mnie nie mógł zaskoczyć. A tu mnie trochę te opinie przerażają. Ból wątroby przez miesiąc ;) Ja bym łykał depakina chrono 500. Czy ktoś mógł by to porównać z antydepresantami, czy skutki uboczne gorsze czy lepsze i w ogóle. A i oczywiście wiem wszystko zależy od organizmu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooook, wzięłam właśnie pierwszą tabletkę. Zawsze mogę odstawić, jak będzie coś nie tak.

Mam nadzieję, że nie utyję ani nie wyjdą mi włosy.

 

-- 04 lip 2015, 22:07 --

 

/BOJĘ SIĘ KU*WA JAK DZIKI SKUNKS/

 

-- 09 lip 2015, 20:30 --

 

Więcej czuję jak wezmę mentosa do buzi.

Rapid cycling trwa w najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Warszawa!!!

Moj lekarz mnie wystawil, jestem tydzien bez leków,

Ma ktoś depakine chrono 300 do odstąpienia?

Pilneee!! 2 dni bez leków totalnie zaczynam zjeżdżać w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przepisał mi kwas walproinowy na moją chorobę afektywną dwubiegunową i zastanawiam się, czy na was też ta substancja działała tak, że niczym się nie przejmowaliście? Wstąpiła we mnie jakaś obojętność, na wszystko mam wylane i czasem nawet śmieję się z tego, że mam to wszystko gdzieś... nie powiem, jest to dla mnie przyjemniejsze niż ciągłe na przemian "górki" i "dołki", czasem kilkanaście razy w jednym dniu. Ale zastanawiam się, czy tak to ma działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×